Skocz do zawartości
talura

Leasing czy wynajem długoterminowy

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie zastanawiam się nad wzięciem jakiegoś auta na firmę. Na początku brałem pod uwagę leasing, ale czy jest możlwość uzyskania w sytuacji w której firma istnieje krocej niż rok? 

Może ktoś korzystał z usługi wynajmu długoterminowego? Bo jeśli nie dostałbym leasingu to myslę też o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz, ale ja jak 10 lat temu brałem leasing to musiałem odczekać aż firma bedzie miała rok. 
Jeśli chodzi o sam wynajem długoterminowy samochodu to tak jak wszystko - czasami się opłaca, czasami nie.
Jest to na pewno opcja, która warto jest wziąć pod uwagę w sytuacji, w której nie masz czasu na formalności, z arządzanie flota pojazdów, nie obchodzi Cię tutaj ubezpieczenie, przeglądy, naprawy. Możesz sobie zresztą wejść na stronę takiego master1 i tam będziesz miał wszystko opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tutaj zależy od tego, jakie są to uszkodzenia. Przez cały okres umowy samochód jest objęty ubezpieczeniem ac, tak więc o większe uszkodzenia nie musisz się martwić bo będą naprawione na bieżąco. Oczywiśćie jeśli zgłosisz wczesniej. Przy zdawaniu samochodu, którym jeździłeś 2-3 lata na pewno coś się znajdzie jeśli chodzi o typową eksploatację auta, jakieś ryski na lakierze, czy plamka na tapicerce, ale takich rzeczy raczej nie powinni się czepiać. Gorzej jeśli chodzi o duże wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może płyn do spryskiwaczy i oczywiście paliwo. Dużo tutaj zależy od umowy, w którą dobrze jest się wczytać, ale zazwyczaj jest pełne ubezpieczenie, serwis, naprawy eksploatacyjne (klocki, tarcze, zawieszenie, klima itp.).

Opłaca się również w sytuacji, w której potrzebujesz samochodu na 2-3 lata i potem chciałbyś zmienić na inny nowszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie obie opcje maja swoje wady i zalety.  Wynajem długoterminowy daje większą elastyczność i mniejsze zobowiązania finansowe, ale nie masz własności auta. Leasing daje możliwość eventualnego wykupu pojazdu, ale wiąże się z większymi kosztami i ograniczeniami. Najlepiej bedzie jesli na spokojnie porównasz sobie poszczególne oferty, zwracając uwagę na koszty, warunki i dostępne modele. No i oczywiście, nie zapomnij skonsultować się z ekspertem finansowym, żeby wybrać opcję najlepiej odpowiadającą twoim potrzebom i możliwościom. Ostatecznie, ważne jest, żeby być świadomym swoich wyborów i decydować na podstawie własnej sytuacji. W przypadku wspomnianego tutaj master1 to firma ma swoje place w wielu miastach, tak więc warto byłoby się przejść na jeden z nich i zobaczyć sobie samochody na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.