Skocz do zawartości
OmniVision

Pytania o matury z Chemii i Biologii.

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. 

 

Moim marzeniem są studia z Biotechnologii, na kierunku inżynierskim, ponieważ jest mnóstwo możliwości w zatrudnieniu. W liceum profilowanym i gimnazjum lubiłam Biologię oraz Chemię, a w szkole podstawowej Przyrodę. Niestety skończyłam szkołę średnią 10 temu, więc nie jestem na bieżąco z Chemią i Biologią. Kupiłam dwa Vademeca do matury z tych przedmiotów, ale dowiedziałam się, że nie wystarczą do nauki do matur. Nie wiem, od czego zacząć przygotowania do rozszerzonej Chemii i Studia na kierunku biologia, dlatego mam kilka pytań:

 

1. Od którego do którego rozdziału z Chemii i Studia na kierunku biologia powinnam się uczyć do rozszerzonej matury? Nie miałam styczności z tymi przedmiotami od czasów szkoły średniej, czyli 10 lat temu.

 

2. Jakie polecicie książki do tych przedmiotów, które pomogą nadrobić braki?

 

3. Jakie testy maturalne polecicie do nauki z Studia na kierunku biologia i Chemii?

 

4. Jakie ogólnie książki do matury Studia na kierunku biologia i Chemii mnie polecicie, skoro tyle lat nie miałam tych przedmiotów?

 

5. Jest jakiś bezpłatny kurs do matury z Studia na kierunku biologia i Chemii w Internecie?

 

6. Jak sobie rozplanowaliście naukę do matur z tych przedmiotów: kalendarz, planer do nauki albo w innej formie?

 

7. Z jakich technik przyswajania wiedzy korzystaliście do tych przedmiotów?

 

8. Czy mnie wystarczą tylko Vademeca, żebym bardzo dobrze zrozumiała i opanowała teorię do tych matur? W końcu to jest materiał nie tylko ze szkoły średniej, ponieważ jego podstawą są rozdziały ze szkoły podstawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzona matura z Studia na kierunku biologia i chemii jest bardzo trudna, więc umieć trzeba wszystko, a nie na zasadzie "od którego rozdziału do którego", bo z każdego rozdziału może pojawić się pytanie. Jeśli chodzi o książki (chodziłam kilka dobrych lat temu do szkoły średniej) polecano "Teraz Matura, Vademecum, Nowa Era" oraz te z Operona. Same książki nie wystarczą od razu zaznaczam. Najlepiej by było zapisać się na korepetycje z chemii i Studia na kierunku biologia u osoby, która naucza tych przedmiotów i jest na bieżącą z wymaganiami (doradzi, powie na co zwrócić uwagę, jak udzielać odpowiedzi itd). Nam nauczyciel od Studia na kierunku biologia powtarzał, że wiedza to jedno, ale umiejętność trafienia w klucz odpowiedzi na maturze to drugie, ponieważ można napisać to samo, ale innymi słowami i jest 0 pkt. Ze swojej strony polecam rozwiązywać dużo testów maturalnych, praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka, ale pod czujnym okiem dobrego nauczyciela. 

A czy po biotechnologii jest dużo możliwości pracy - nie powiedziałabym. Mam kilku znajomych, którzy skończyli biotechnologię inż. i w Polsce po tym kierunku nie ma pracy, :)  chyba, że za granicą.. Polecam zorientować się jak to jest z tym "mnóstwo możliwości zatrudnienia", bo o kierunku "Zarządzanie" też się tak mówi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.