Skocz do zawartości
Kacperek

Polska matura na studia w Niemczech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

były już tematy o maturze w DE.

Z grubsza to wygląda tak, że wg formuły bawarskiej biorą pod uwagę wyniki z wszystkich matur (czyli przykładowo korzystnie jest zdawać tylko jedno rozszerzenie ale dobrze).

 

Moje pytanie jest nieco inne. Maturę zdawałem kilka lat temu, na rozszerzeniu miałem matematykę (40%), fizykę (70%) i angielski (74%).

Żeby dostać się na kierunek który chcę, musiałbym mieć średnią w pobliżu 100% czyli aż 3 przedmioty do poprawki + podstawy.

Istnieje jakaś możliwość aby 'skasować' matematykę i fizykę? Wtedy poprawiałbym tylko angielski.

Intuicyjnie nie ma takiej możliwości bo skoro liczy się wszystko to wszystko ale może jest jakaś furtka skoro maturę pisałem 6 lat temu?

 

Fajnie gdyby znalazła się osoba która studiuje w Niemczech, bo miałbym też parę innych drobnych pytań :D

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy z poprawianiem matury wygląda to jak w Polsce, że liczy się lepszy wynik z danego przedmiotu. Z tego co słyszałam to podobno bierze się średnią, czyli np poprawa bio z 60% na 100% to w sumie wychodzi 80%. Dowiedziałeś się może czegoś więcej na temat „skasowania” tej matematyki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2022 o 17:23, Kacperek napisał:

Witam,

były już tematy o maturze w DE.

Z grubsza to wygląda tak, że wg formuły bawarskiej biorą pod uwagę wyniki z wszystkich matur (czyli przykładowo korzystnie jest zdawać tylko jedno rozszerzenie ale dobrze).

 

Moje pytanie jest nieco inne. Maturę zdawałem kilka lat temu, na rozszerzeniu miałem matematykę (40%), fizykę (70%) i angielski (74%).

Żeby dostać się na kierunek który chcę, musiałbym mieć średnią w pobliżu 100% czyli aż 3 przedmioty do poprawki + podstawy.

Istnieje jakaś możliwość aby 'skasować' matematykę i fizykę? Wtedy poprawiałbym tylko angielski.

Intuicyjnie nie ma takiej możliwości bo skoro liczy się wszystko to wszystko ale może jest jakaś furtka skoro maturę pisałem 6 lat temu?

 

Fajnie gdyby znalazła się osoba która studiuje w Niemczech, bo miałbym też parę innych drobnych pytań :D

 

Pozdrawiam

 

Hej, studiowałem medycynę w DE. Nie ma pełnej jasności co do przeliczania polskiej matury na niemiecką Abi. W moim przypadku w obliczeniu średniej brano pod uwagę zarówno świadectwo maturalne jak i aneks (np. biologię 80% poprawioną na 90% uznano za 85%). Jako, że taki sposób obliczenia i tak wystarczył żeby się dostać, nic z tym nie robiłem. W Polsce liczy się wyłączenie wynik z aneksu, więc teoretycznie można by się do tego odwoływać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.