Skocz do zawartości
Yukinooo9000

uczeń

Rekomendowane odpowiedzi

mój problem polega na tym żę zdaje maturę i mega marzą mi się studia anglistyczne. Kocham język angielski jest moją pasją. Gorzej że uczelnie liczą też punkty za język polski. prawde mówiąc polki to moja największa zmora, ani troche mi nie idzie i zawsze wyciągam ledwo dwójki. bardzo ciężko mi idzie na tym przedmiocie i czuje że pójście na rozszerzenie polskego było by głupotą. bo jedenak uczelnie patrzą na rozszerzenie z tych przedmiotów a ja jestem naprawdę słaba z polskiego i przez te 4 lata w technikum ani trochę mi nie idzie. nie umiem sama zdecydować  co robić bo nniedługo trzeba oddawać deklaracje maturalne a ja nie wime czy sie pchać na ten rozszerozny polski czy sobie opuścić. już nie raz od nauczycielki słyszałąm że lepiej żbym odpuściła bo będzie mi ciężko. druga sprawa jest taka że w tym roku możemy wybrać czy chcemy ustny czy nie, jako osoba bardzo nieśmiała, która łatwo sie stresuje i ma ogromny problem z rozmową z obcymi ucieszyłam się. ale jednak na uczelniach liczą ten polski...tak sie boje ze nie zdam przez to jaki mam z nim problemy. może warto skupić sie tylko na angielskim aby z niego mieć wysokie wyniki a z polskiego zdać tylko podstawe, i odpuścić sobie rozszerzenie i ustną i być pewna że zdam bo jednak wiem że mogłabym wszytsko zepsuć tą decyzją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta filologii angielskiej jest bardzo szeroka. Fakt, na dobre uczelnie jest się bardzo trudno dostać, ale już na średnie uczelnie tak. Co więcej otworem stoją studia niestacjonarne i uczelnie niepubliczne. Język polski do matury też idzie opanować, bo mamy grudzień.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Wszystko tutaj zależy od tego, jakie są to uszkodzenia. Przez cały okres umowy samochód jest objęty ubezpieczeniem ac, tak więc o większe uszkodzenia nie musisz się martwić bo będą naprawione na bieżąco. Oczywiśćie jeśli zgłosisz wczesniej. Przy zdawaniu samochodu, którym jeździłeś 2-3 lata na pewno coś się znajdzie jeśli chodzi o typową eksploatację auta, jakieś ryski na lakierze, czy plamka na tapicerce, ale takich rzeczy raczej nie powinni się czepiać. Gorzej jeśli chodzi o duże wady.
    • Sama brałam najem pod uwagę, jednak ciekawi mnie kwestia zdania samochodu. Jak jest traktowane? Czy czepiają się na przykład rysek na samochodzie?
    • Żeglarstwo to także doskonały sposób na relaks i odprężenie po intensywnym dniu pracy. Spędzanie czasu na wodzie pozwala oderwać się od codziennych problemów i skupić się na obecnych chwilach, ciesząc się pięknem natury i wolnością przestrzeni. 
    • Nie wiem jak jest teraz, ale ja jak 10 lat temu brałem leasing to musiałem odczekać aż firma bedzie miała rok.  Jeśli chodzi o sam wynajem długoterminowy samochodu to tak jak wszystko - czasami się opłaca, czasami nie. Jest to na pewno opcja, która warto jest wziąć pod uwagę w sytuacji, w której nie masz czasu na formalności, z arządzanie flota pojazdów, nie obchodzi Cię tutaj ubezpieczenie, przeglądy, naprawy. Możesz sobie zresztą wejść na stronę takiego master1 i tam będziesz miał wszystko opisane.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.