Skocz do zawartości
k_6789

Zmiana trybu na zaoczne

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od razu uprzedzam, że zapoznałem się z większością wątków o punktach ECTS, ale nie znalazłem żadnej odpowiedzi na moje pytanie, dlatego bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości.
Jestem obecnie na 1 roku studiów stacjonarnych, zaliczyłem wszystkie przedmioty i egzaminy bez problemu na 4 i 5 :) Jednak w moim życiu pojawił się dość spory problem, który zmusza mnie do podjęcia pracy i jednocześnie zmiany trybu na zaoczne. Zapoznałem się już mniej więcej z różnicami programowymi, ale wciąż nie rozumiem o co chodzi z tymi punktami ECTS. Przenosze się w ramach tej samej uczelni na ten sam kierunek, właściwie program jest identyczny, nawet ci sami wykładowcy prowadzą poszczególne zajęcia. Zaliczenia i egzaminy są z tego samego co na zaocznych tylko są inaczej punktowane. Dla przykładu na dziennych za przedmiot prawo cywilne, który zaliczyłem na 5.0 mam 30 godzin i 2 punkty ECTS, a już na zaocznych ten sam przedmiot z tym samym nauczycielem w takim samym wymiarze zajęć ma 4 ECTS... W ogóle tego nie rozumiem, czy to by oznaczało, że mimo, iż zaliczyłem TEN SAM przedmiot z tym samym człowiekiem, tylko że na dziennych, to i tak będę musiał go zaliczać od nowa? Czy jednak zostanie mi on zaliczony a będę musiał te punkty, no nie wiem, wykupić? Zaznaczam jeszcze raz, że wszystkie przedmioty co do jednego mam te same, wszystkie na dziennych zaliczone w pierwszym terminie, bez żadnych poprawek. Po pierwszym semestrze między dziennymi, a zaocznymi wychodzi mi przez to rożnica 2 ECTS i po drugim tez 2. Czy to oznacza, że muszę to wszystko nadrobić mimo zaliczenia ich już na dziennych? Po co są w ogóle te różnice? Zeby utrudnić życie studentom, którzy mają problemy w życiu i muszą mimo woli przenieść się na zaoczne? Nie wiem co robić w tej sytuacji, bo jeśli rzeczywiscie muszę przerabiać ten rok jeszcze raz i jeszcze raz się z tym użerać to chyba wolę zrezygnować bo brakuje mi już nerwów na to wszystko. Dzwonilem do sekratariatu w ubiegłym tygodniu, ale nikt nie odbierał. Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu uczelniane dziekanaty mają wolne od studentów. 

Różnica w punktach wynika z minimalnych różnic w programach studiów. Jeśli Cie przeniosą i zalicza te przedmioty to różnica w pkt nie będzie miała znaczenia. Nie będziesz musiał za nie płacić. 

Uczelni zależy na studentach niestacjonarnych i takich przenosinach bo ma z tego pieniądze. W końcu będziesz płacić za te studia sam. 

A tak w Twoje miejsce mogą kogoś przyjąć i pieniadze z podatków też będą się zgadzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli te punkty są tylko po to żeby sobie były i nie mają jakiegoś większego znaczenia, bo ważniejsze są te różnice programowe i ich nadrobienie? Wyczytałem, że aby skończyć studia 1 stopnia trzeba mieć minimum 180 punktów, na mojej uczelni konczy się je z liczbą 183. Czy te 4 ects które mi zalegały po przeniesieniu nie będą miały znaczenia? Czy po przeniesieniu te punkty z zaocznych zostaną mi jakby przypisane? Oczywiście zakładając, że przedmioty zostaną mi zaliczone. Przepraszam, że tak pytam, ale wciąż nie rozumiem tego do końca, a nie chcę się wpakować w jeszcze gorsze bagno.
"Jeśli Cie przeniosą i zalicza te przedmioty to różnica w pkt nie będzie miała znaczenia. Nie będziesz musiał za nie płacić. " - czyli mam się nie martwić tym, że będęm musiał od nowa zaliczać te już zaliczone przedmioty? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzasz duży chaos w swoich wypowiedziach. 

Punkty są ważne. 

Jeśli przenosisz się w ramach jednego kierunku na tym samym wydziale to Dziekan wyznacza Ci różnice programowe który musisz nadrobić jak również to Dziekan decyduje co masz zaliczone a co musisz zaliczyć lub nadrobić. Wówczas to Dziekan zdecyduje ile pkt za co Ci przepisze. Na każdej uczelni licencjat kończy się z minimum 180 pkt ects. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję :) A jeszcze jedno pytanie tak z czystej ciekawości. Załóżmy że przedmiot ma 2 punkty ects i bierze się z niego warunek na 1 semestrze gdzie trzeba mieć 30 by zdać. W związku z tym warunkiem semestr konczy sie mając 28 punktów a potem po zaliczeniu się je oddaje? Czy konćzy się go normalnie i jakby "pozycza" aby te 30 mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawiłem sobie harmonogramy realizacji studiów i po kolejnym dokładniejszym obliczeniu wszystkiego wyszło mi, że na stacjonarnych miałem
za pierwszy semestr- 27 punktów ECTS
za drugi semestr- 33 punkty ECTS.

natomiast na zaocznych za te same przedmioty jest
za pierwszy semestr- 29 punktów ECTS
za drugi semestr- 34 punkty ECTS

Ja po pierwszym roku mam normalnie 60 czyli tyle ile jest zwykle, a na zaocznych za to samo jest 63. Czyli jednak jestem w plecy z 3 punktami ECTS. Teraz się już poważniej zastanawiam, czy jest sens w ogóle składać papiery na to przeniesienie. Mimo, że przedmioty są takie same (a nawet mniej godzin lekcyjnych było na zaocznych) to jednak z niewiadomych przyczyn brakuje mi tych 3. Teraz już tego nie rozumiem, zarowno na dzienych i na zaocznych trzeba wyrobić te 183 punkty ECTS a wychodzi na to że ja będę o 3 pkt w plecy. Czytałem na internecie że będę musiał potwarzać semestr? No ale z czego, skoro wszystkie te przedmioty już zaliczyłem na dziennych? Mam je zaliczać drugi raz? U mnie nie ma czegoś takiego jak fakultety, są zajęcia narzucone z góry i jedyne co można było wybrać to zajęcia z WFu które i tak mialy 0 ects.
Więc jeszcze raz, jeśli dziekan się zgodzi (a nie wiem bo wciąż nie mogę się dodzwonić) i uzna mi ten rok za zaliczony to co z tymi ects się w końcu dzieje? One mi przechodzą z tych zaocznych czy zostają mi te zdobyte na dziennych? Czy jeśli dziekan powie, że nie mam żadnych roznic programowych to te roznice w ects nie będą mialy znaczenia bo dostanę promocję na następny semestr? No ale co będzie wtedy na koniec 3 roku gdy okaze sie ze inni mają 183 a ja tylko 180 pkt? Można mieć jakieś braki w tych ects? Przepraszam, że tak pytam i mieszam, ale w ogóle tego nie rozumiem, mimo iż czytałem o tym na forum. Oczywiście pytam tylko tak orientacyjnie bo nie wiadomo przecież co dziekan zadecyduje a chcialbym mniej więcej się przygotować ewentualną rezygnację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jeszcze jedno juz ostatnie pytanie. Czy jeśli np na 1 semestrze zaliczyłbym przedmiot o wartości 2 ects, przeniósłbym się na zaoczne gdzie ten przedmiot jest na 2 semestrze to jeśli ubiegałbym się o przepisanie zaliczenia to dostałbym łącznie 4 ects?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
    • Jeśli przykładasz dużą wagę do codziennej stylizacji i lubisz zawsze czuć się piękna, z pewnością wiesz, że perfumy są nieodłączonym elementem dnia. Należy dobierać je jednak do okoliczności, pH skóry, a nawet pory roku.
    • Hugo Boss Energise z pewnością można opisać jako energetyczne i pobudzające – takie jak nadchodząca pora roku. Zapach jest trwały i silny, utrzymuje się na ciele przez cały dzień, a na odzieży nawet do kilku dni. Stanowi połączenie drzewa cytrusowego, mandarynki, kardamonu i kolendry.
    • Witajcie,  ostatnio rozważam studiowanie dietetyki na mgr bo Polskie Towarzystwo Dietetyków składa ustawę o regulacji zawodu dietetyka jako medycznego więc bardzo możliwe, że w najbliższej przyszłości osoby po dietetyce otrzymają Prawo Wykonywania Zawodu więc automatycznie będą miału uregulowaną pensję i pozycję z własnym samorządem jak lekarze, pielęgniarki czy farmaceuci.  Osobiście interesuje się dietetyką i rozważam robienie studiów magisterskich niestacjonarnie, tylko mam wątpliwości, czy to ma sens skoro ciągle słyszy się, że perspektywy nie są dobre ponieważ bardzo dużo absolwentów dietetyki jest obecnych na rynku pracy przez co wysoka konkurencja jest.  Mam też opcję wyjazdu za granicę i chętnie z niej skorzystałbym tylko waham się, ponieważ nie wiem, czy całe życie chciałbym mieszkać w innym kraju i dlatego rozważam tą dietetykę jako taką alternatywę, gdy za kilka lat chciałbym wrócić i wiem, że gdy ten kierunek zostanie uregulowany to raczej już nie będzie szansy na robienie magisterski bez licencjata z tego kierunku a nawet może stać się 5-letnia.  Co o tym sądzicie, czy według Was warto inwestować kolejne 2 lata czy lepiej postawić wszystko na 1 kartę i wyjechać?  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.