Skocz do zawartości
sisza

życie studenckie w Łodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Panuje wiele stereotypów o Łodzi, że to miasto podupada. Nie byłem od kilku lat w Łodzi na dłużej do września tego roku i bardzo miło się zaskoczyłem, z wyjątkiem korków miasto jest  bardzo atrakcyjne, bardzo dużo pięknych pałaców, ciekawa oferta edukacyjna, fajna komunikacja MPK. Nie wiem tylko jak z imprezami, może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódź - miasto może nie zachwyca wyglądem , niektóre dzielnice potrafią nawet przytłoczyć swoją szarością - brzydkie, obdrapane kamienice nie napawają optymizmem :D
Drugim minusem jest spora liczba osób z subkultury "dresów" -szczególnie na Śródmieściu...:D
Poza tym uważam, że Łódź jest super. Można dojechać wszędzie bez przeszkód dzięki sprawnemu MPK(również w nocy).
Wyjść też jest gdzie - naprawdę. Ogromny wybór klubów na Piotrkowskiej może zaspokoić nawet najbardziej wybrednych, a liczba klubów jest tak duża, że aby odwiedzić wszystkie trzeba by poświęcić naprawdę kilka jeśli nie kilkanaście nocy ;) Do tego kilka kin, kilka centrów handlowych, teatry, filharmonie - jest naprawdę wiele ciekawych miejsc. Dochodzą również opuszczone fabryki - ciekawe sposób na spędzenie nadmiru wolnego czasu.
Studia - dwie główne uczelnie UŁ i PŁ oferują naprawdę spory wybór kierunków. Co do serwowanej wiedzy to może nie jest na najwyższym w Polsce poziomie, ale z pewnością znajduje się jeśli nie na to niedaleko poza podium. Warto pochwalić się prawem na WPiA oraz uczelnią medyczną UMED - są jednymi z lepszych w Polsce ;)
Co do kosztów - są naprawdę niskie! W porównaniu z Warszawą czy Krakowem ceny mieszkań  i koszty utrzymania zadowalają, są średnio o 1/3 niższe.
Jeśli podoba Wam się jakiś kierunek w Łodzi, to myśle, że warto spróbować! ;)
Łódź to jedno z największych miast w Polsce (niegdyś zaraz za W-wą, teraz trochę dalej) ale wciąż duże i ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba wyjść na Piotrkowską, tam można znaleźć mnóstwo klubów i pubów, które zachęcają do odwiedzenia ich różnymi zniżkami i promocjami. Jeżeli jednak nie interesuje nas zabawa na deptaku można wybrać się do akademików Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie impreza toczy się cały czas. Szczególnie polecić można tzw. obiady czwartkowe, na które zdarzyło mi się kilka razy wybrać. Beztroska, sympatia ludzi i dobra zabawa - to właśnie powody dla których warto pojechać na Lumumbowo. :)

Ciekawym faktem jest to, że na Lumumbowie znajdują się również akademiki Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Medycznego, co sprzyjać może integracji. :) Znajduje się tam również klub Medyk, co sprzyja poznawaniu się nowych ludzi. Warto studiować w Łodzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mega lubie ŁDZ!! Z WWA mam rzut beretem i kilku znajomych, dlatego bywam tam dośc częto :)) klimat niesamowity - piwko na Piotrkowskiej to jest to!! też lubie bardzo okolice księżego młyna, też mega atmosfera :) mi tam subkultura dresów nie przeszkadza w sumie jakos bardzo, moze dlatego, ze bywam tam okazyjnie:P a jak dostane sie na filmówkę i orzeniose do ŁDZ to może i dadza mi popalić hahah:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.