Skocz do zawartości
Natalia Szewczyńska

Przepisanie na poprawę semestru przy nie osiągnięciu odpowiedniej liczby ects

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Otóż moja sprawa wygląda tak :

 

Chodziłam na studia niestacjonarne na 1 roku. Nie otrzymałam odpowiedniej ilości ECTS na zaliczenie roku (brakło 1 pkt) ale miałam wystarczająca ilość na zaliczenie semestru 1 i 2. 

 

Problem narodził się taki, że pod koniec września chciałam rezygnować ze studiów ale zawaliło mi się życie. I nie miałam tak naprawdę czasu jechać i się wypisać osobiście. Byłam świadom tego, że nie dostałam się na kolejny rok ale żadnego pisma o przepisanie mnie na poprawę semestru nie otrzymałam. Przenieśli mnie bez mojej zgody gdzie według ECTS powinni mnie skreślić. Podanie o rezygnację złożyłam 3 tyg po rozpoczęciu roku i naliczyli mi opłaty na kwotę 960 zł, gdzie po kolejnym piśmie zmniejszyli mi o 1/3 (podpisała to postanowienie). Napisałam pismo do dziekana, dzwonię i czekam nadal na jakąkolwiek odpowiedź ale niestety nie ma mnie w miejscu gdzie studiowałam i nie mam możliwości jak tam dojechać. Dlatego wydzwaniam i 0 odezwu. 

 

Czy jest szansa aby jakoś wybronic się z tej opłaty? Nie dość, że bez mojej zgody przepisali mnie na poprawę semestru to jeszcze nie dostaje żadnej odpowiedzi od dziekana. Jestem w kropce bo boję się,ze dług rośnie. Mnie nie stać na te opłaty, a odpowiedzi brak. Jeżeli zacznę to spłacać, a jest szansa aby z tego zrezygnować to szybko bym ich nie odzyskała. Dodatkowo nie korzystałam z zajęć ani nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 18:07, Łukasz napisał:

A jak masz w umowie? Jeśli w umowie jest zapis, że z automatu przypisują Cię na poprawę to sprawa masz przegraną. Sprawdź umowę i regulamin.

Ani w regulaminie ani w umowie nie ma nic zawartego przepisami na poprawę semestru studenta, jedynie paragraf mówiący o tym że trzeba zdobyć Sn pkt aby przejść na semestr i Pn aby przejść na nowy rok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.