Skocz do zawartości
ostrodziak

zmiana wydziału oraz systemu na zaoczne

Rekomendowane odpowiedzi

hej 

zwracam sie z takim problemem, chce zmienic wydzial, a co za tym idzie kierunek tez + system ze stacjonarnych na zaoczne, ze wzgledow dojazdu. jest to dopiero poczatek mojej przygody, wiec chcialbym sie zapytac w jakiej formie, kolejnosci i do kogo musze kierowac podania, czy tez wnioski o umozliwienie mi takiej procedury? bylem dzis u kobiety z dziekanatu, ale wytlumaczyla mi to dosyc dziwnie, tak, ze juz w mojej pamieci malo z tego zostalo, wspominala o dziekanie naszego wydzialu, dziekanie wydzialu docelowego oraz prorektorze ds studenckich. proszę o pomoc, chcialbym juz jutro to zlozyc a nie wiem gdzie zaczac  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Najpierw musisz się dowiedzieć czy w ogóle będą chcieli Cię przyjąć na wydziale docelowym, więc jutro udaj tam swoje kroki. To wszystko będzie zależało od wydziału docelowego i Dziekana tego Wydziału. Jeśli na tamtym kierunku są miejsca to nie powinno być problemu.

Rozumiem, że uczelnia pozostaje ta sama?

W zależności od tego co Ci powiedzą na wydziale docelowym takie kroki będziesz musiał podjąć. Twój obecny Wydział ma mało do gadania, on po prostu musi wydać Ci dokumenty z przebiegiem obecnych studiów, które musisz dostarczyć do wydziału docelowego, ale jeśli to dopiero Twój początek studiów, czyli zacząłeś je 2 tygodnie temu, to przebiegu studiów za bardzo nie masz.

 

Pismo główne, które będziesz musiał zlożyć będzie do Dziekana Wydziału docelowego, w którym musisz uzasadnić dlaczego chcesz się przenieść. Jeśli on wyda zgodę reszte formalności załatwisz w obu dziekanatach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ze zgodą większych problemów by nie było, gdyż w rekrutacji również zostałem zakwalifikowany na kierunek, który jednak uważam za bardziej trafny i chciałbym się tam wybrać. Jeżeli chodzi o uczelnię, to pozostaje ta sama. Czyli mogę po prostu sobie wydrukować to podanie w razie, gdyby pozwolili mi już jutro je tam zostawić? Pytam z takiego względu, że mam do uczelni 40km i nie chciałbym po jakichś punktach ksero się tułać. Jak mogłoby to brzmieć? Zwracam się z uprzejmą prośbą o PRZYJĘCIE/PRZENIESIENIE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze:

to, że dostałeś się bez problemu to nie znaczy, że muszą się zgodzić, żeby Cię przyjąć. W Twoje miejsce przyjęli kogoś innego. Przyjmą Cię jeśli mają wolne miejsca.

 

Po drugie:

Lepiej jutro zadzwoń do dziekanatu wydziału docelowego i zapytaj kiedy Dziekan ma dyżur lub kiedy może Cię przyjąć. Może będzie miał jeszcze w tym tygodniu.

Najlepiej porozmawiać osobiście, samo pismo bywa ciężkie w rozpatrywaniu.

 

Pismo standardowe

w lewym górnym Twoje dane z numerem indeksu, w prawym górnym miejscowość data

niżej po prawej stronie Do Dziekana Wydziału XXXX tytuł naukowy Imię i Nazwisko Dziekana

poniżej od akapitu:

Proszę o przeniesienie mnie niżej podpisanego Kowalskiego nr indeksu. Swoją prośbę motywuje...
Z poważaniem
Kowalski​​​

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.