Skocz do zawartości
jolaaa

zarządzanie i inżynieria produkci/marketing i komuniikacja rynkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

CO STUDIOWAĆ? Na maturze zdawałam matme, geografię i angielski - rozszerzone.

1) Podyplomówki z zarządzania i inżynieria produkcji na AGH (na jakim z wydziałów? Górnictwo i geoinżynieria/ zarządzanie/metali niezależnych) (ewentulanie UEK), ale boję się, że może być tam bardzo dużo chemii (z którą nie miałam kontaktu przez 3 lata i raczej moja wiedza z tego przedmiotu jest elementarna)

2) Podyplomówki z marketingu i komunikacja rynkowa na UEK, tutaj z kolej boję się, że w przyszłości ciężko będzie znaleźć pracę (jak pracodawcy reagują na studentów po krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym?)

3) ekologiczne źródła energii, słyszałam, że po tym kierunku łatwo znaleźć pracę, ale gdzie i czego można się spodziewać po tym kierunku?

Po AGH będę miała inżyniera co wiąże się z wyższymi zarobkami, ale w przyszłości chciałabym pracować w jakiejś firmie/przedsiębiorstwie, najlepiej na stanowisku menadżerskim więc co wybrać?

Proszę o rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sam tytuł inżyniera wiąże się z wyższymi zarobkami;)))))

Ciekawa teza, ja myślałem, że zarobki zależą od pracy.

 

Z tych trzech kierunków zdecydowanie Podyplomówki z zarządzania i inżynierię produkcji. Na tym kierunku nie ma dużo chemii, poza podstawami i której można nauczyć się na bieżąco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz spory rozstrzał, mam wrażenie że podstawowym kryterium to wysokie zarobki :) jest jeden kierunek, który daje gwarancję, że będziesz zarabiał mnóstwo kasy. zdradzę Ci w tajemnicy, że jest to.... żartowałem. nie ma takiego kierunku. musisz wybrać studia, które najbardziej pasują do Twoich zainteresować i silnych stron. inaczej nawet po prawie czy medycynie można skończyć na zasiłku z urzędu pracy :)

 

 

co lubisz robić, z czego jesteś  naprawdę świetrny. napisz - może coś podpowiemy na temat studiowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim największym problemem jest to, że wszystkie kierunki wydają mi się podobne. No może coś w tym jest, że przyszłe zarobki się liczą, ale co w tym złego? Fajnie gdybym w przyszłości mogła robić coś co lubię, a do tego zarobić na godne życie. 

Uwielbiam matematykę, lubię geografie. Dużo podróżuję, najczęściej stopem :) Przez wiele lat (około 6) byłam harcerką, więc trudne warunki nie są mi obce, dużo czytam, a moją największą pasją jest survival - bez większego problemu przetrwam w lesie :)

Jestem dobrze zorganizowana, punktualna, uparta, odnajdę się w grupie, ale jestem też impulsywna, mało asertywna i nie ufna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może pomyśl o Geodezji albo geologii ? Oba kierunki znajdziesz na AGH http://www.studia.net/uczelnie-studia/5861-akademia-gorniczo-hutnicza-im-stanislawa-staszica-w-krakowie

 

Tutaj masz więcej informacji na ich temat

zostań geodetą i kartografia http://www.studia.net/geodezja-i-kartografia

Górnictwo i geologia http://www.studia.net/gornictwo-i-geologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to dobrze, że myslisz o tym żeby robić to co lubisz i jednocześnie dobrze zarabiać w pryszłości, to tylko będzie wpływać korzystnie na Twoją motywację, żeby nie zmarnować czasu studiów tylko na studiowanie, ale żeby również się rozwijać poprzez praktyki, staże, dorywcze prace, szkolenia itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Podyplomówki z zarządzania i inżynieria produkcji - to taki kierunek "worek", w końcu można zarządzać produkcją i w hucie i w zakładzie stolarskim. :) dużo więc zależy od tego, jaki wydział go prowadzi, jakie przedmioty siedzą "w środku". jakie są prowadzone specjalności (i to praktycznie jakie ruszają, a nie tylko jakie są na liście) rzeczywiście jeśli się obawiasz chemii, to powinnaś sprawdzić jak wygląda program studiów. uczelnie techniczne wiedzą jednak, że Studia na kierunku chemia obecnie w liceach często omija uczniów na ich ścieżkach edukacyjnych. przygotowują więc czasami specjalne kursy albo zajęcia, gdzie podstawy chemii są do ogarnięcia. nie wiem jak wygląda sytuacja na AGH i UEK  ale to dobre uczelnie. pytanie, na ile otwierają się w Polsce możliwości pracy, w jakich branżach. ostatnio słyszałem, że np. hutnictwo się raczej zwija niż rozwija. ale w końcu za granicą też można pracować, prawda? 
2) Podyplomówki z marketingu i komunikacja rynkowa  - pracy dla dobrych marketingowców nigdy nie zabraknie. pewnie nie masz co liczyć na stabilność zatrudnienia jako marketingowiec w pierwszym etapie kariery. ale realizując staże np. na początek w agencjach PR czy reklamowych, zdobędziesz doświadczenie, poznasz ludzi z branży i jeśli będziesz dobra - masz szansę na niezłe zarobki, warto poszukać uczelni, które mają dobrą współpracę z firmami z branży marketingowej. tak, żeby zacząć pracować jeszcze na studiach 
3) ekologiczne źródła energii - to "modny" program studiów. znajdziesz go nie tylko jako kierunki ale i specjalności. są wydziały, które nastawiają się na określony rodzaj energii. na energię wiatrową, słoneczną, wodną, na przetwarzanie odpadów. tutaj też warto podłubać bardziej w programie studiów. to może być interesująca ścieżka rozwoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunki sportowe są raczej skierowane dla osob dobrze wysportowanych i bardzo lubiących biologię. Zawsze możesz iść na AWF jednak słabo się to wiąże ze sportami ekstramalnymi. 

 

zostań geodetą wydaje się być kierunkiem wynikającym z połączenia Twoich pasji, na geodezji trzeba dobrze rysować bo jest rysunek techniczny. 

 

A co myślisz o oceanografii? Świetny kierunek dający niezłe perspektywy w przyszłości i do tego praca przy morzu i wszystko związane z podróżami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepiej pasuje do Ciebie Podyplomówki z marketingu i komunikacja rynkowa, tam nie ma chemii:) - taki żarcik

ale najważniejsze, że jesteś osobą kreatywną, ambitną, pracowitą, lubiącą podróże, a jak u Ciebie z językami?

Moim zdanie najlepiej sprawdzisz się w kreatywnym i otwartym zawodzie, gdzie dróg rozwoju jest wiele a wszystkie zależą od Ciebie.

Dobrze, że myślisz o swoich przyszłych zarobkach już teraz, niestety ani dobra uczelnia, ani inż. przed nazwiskiem Ci tego nie zapewnią... tylko Ty sama możesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Dzień dobry, zrobiłam na ten temat duuuży research i dalej jestem niepewna, bo różne źródła zdają się mówić zupełnie inne rzeczy. Realistycznie, ile powinnam uzyskać punktów na maturze, by dostać się na weta na jakiejkolwiek uczelni? Słyszałam, że do Olsztyna najłatwiej się dostać i że można wybrać biologię + język rozszerzony zamiast chemii, czy to prawda? Używałam strony dostanesie i wydaje mi się, że coś nie do końca poprawnie tam jest to przeliczane.  
    • Rozumiem, jak trudna może być decyzja o wyborze ścieżki życiowej, szczególnie gdy oczekiwania otoczenia są inne niż Twoje własne pragnienia i możliwości
    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.