Skocz do zawartości
jolaaa

zarządzanie i inżynieria produkci/marketing i komuniikacja rynkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

CO STUDIOWAĆ? Na maturze zdawałam matme, geografię i angielski - rozszerzone.

1) Podyplomówki z zarządzania i inżynieria produkcji na AGH (na jakim z wydziałów? Górnictwo i geoinżynieria/ zarządzanie/metali niezależnych) (ewentulanie UEK), ale boję się, że może być tam bardzo dużo chemii (z którą nie miałam kontaktu przez 3 lata i raczej moja wiedza z tego przedmiotu jest elementarna)

2) Podyplomówki z marketingu i komunikacja rynkowa na UEK, tutaj z kolej boję się, że w przyszłości ciężko będzie znaleźć pracę (jak pracodawcy reagują na studentów po krakowskim Uniwersytecie Ekonomicznym?)

3) ekologiczne źródła energii, słyszałam, że po tym kierunku łatwo znaleźć pracę, ale gdzie i czego można się spodziewać po tym kierunku?

Po AGH będę miała inżyniera co wiąże się z wyższymi zarobkami, ale w przyszłości chciałabym pracować w jakiejś firmie/przedsiębiorstwie, najlepiej na stanowisku menadżerskim więc co wybrać?

Proszę o rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że sam tytuł inżyniera wiąże się z wyższymi zarobkami;)))))

Ciekawa teza, ja myślałem, że zarobki zależą od pracy.

 

Z tych trzech kierunków zdecydowanie Podyplomówki z zarządzania i inżynierię produkcji. Na tym kierunku nie ma dużo chemii, poza podstawami i której można nauczyć się na bieżąco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz spory rozstrzał, mam wrażenie że podstawowym kryterium to wysokie zarobki :) jest jeden kierunek, który daje gwarancję, że będziesz zarabiał mnóstwo kasy. zdradzę Ci w tajemnicy, że jest to.... żartowałem. nie ma takiego kierunku. musisz wybrać studia, które najbardziej pasują do Twoich zainteresować i silnych stron. inaczej nawet po prawie czy medycynie można skończyć na zasiłku z urzędu pracy :)

 

 

co lubisz robić, z czego jesteś  naprawdę świetrny. napisz - może coś podpowiemy na temat studiowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim największym problemem jest to, że wszystkie kierunki wydają mi się podobne. No może coś w tym jest, że przyszłe zarobki się liczą, ale co w tym złego? Fajnie gdybym w przyszłości mogła robić coś co lubię, a do tego zarobić na godne życie. 

Uwielbiam matematykę, lubię geografie. Dużo podróżuję, najczęściej stopem :) Przez wiele lat (około 6) byłam harcerką, więc trudne warunki nie są mi obce, dużo czytam, a moją największą pasją jest survival - bez większego problemu przetrwam w lesie :)

Jestem dobrze zorganizowana, punktualna, uparta, odnajdę się w grupie, ale jestem też impulsywna, mało asertywna i nie ufna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może pomyśl o Geodezji albo geologii ? Oba kierunki znajdziesz na AGH http://www.studia.net/uczelnie-studia/5861-akademia-gorniczo-hutnicza-im-stanislawa-staszica-w-krakowie

 

Tutaj masz więcej informacji na ich temat

zostań geodetą i kartografia http://www.studia.net/geodezja-i-kartografia

Górnictwo i geologia http://www.studia.net/gornictwo-i-geologia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to dobrze, że myslisz o tym żeby robić to co lubisz i jednocześnie dobrze zarabiać w pryszłości, to tylko będzie wpływać korzystnie na Twoją motywację, żeby nie zmarnować czasu studiów tylko na studiowanie, ale żeby również się rozwijać poprzez praktyki, staże, dorywcze prace, szkolenia itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Podyplomówki z zarządzania i inżynieria produkcji - to taki kierunek "worek", w końcu można zarządzać produkcją i w hucie i w zakładzie stolarskim. :) dużo więc zależy od tego, jaki wydział go prowadzi, jakie przedmioty siedzą "w środku". jakie są prowadzone specjalności (i to praktycznie jakie ruszają, a nie tylko jakie są na liście) rzeczywiście jeśli się obawiasz chemii, to powinnaś sprawdzić jak wygląda program studiów. uczelnie techniczne wiedzą jednak, że Studia na kierunku chemia obecnie w liceach często omija uczniów na ich ścieżkach edukacyjnych. przygotowują więc czasami specjalne kursy albo zajęcia, gdzie podstawy chemii są do ogarnięcia. nie wiem jak wygląda sytuacja na AGH i UEK  ale to dobre uczelnie. pytanie, na ile otwierają się w Polsce możliwości pracy, w jakich branżach. ostatnio słyszałem, że np. hutnictwo się raczej zwija niż rozwija. ale w końcu za granicą też można pracować, prawda? 
2) Podyplomówki z marketingu i komunikacja rynkowa  - pracy dla dobrych marketingowców nigdy nie zabraknie. pewnie nie masz co liczyć na stabilność zatrudnienia jako marketingowiec w pierwszym etapie kariery. ale realizując staże np. na początek w agencjach PR czy reklamowych, zdobędziesz doświadczenie, poznasz ludzi z branży i jeśli będziesz dobra - masz szansę na niezłe zarobki, warto poszukać uczelni, które mają dobrą współpracę z firmami z branży marketingowej. tak, żeby zacząć pracować jeszcze na studiach 
3) ekologiczne źródła energii - to "modny" program studiów. znajdziesz go nie tylko jako kierunki ale i specjalności. są wydziały, które nastawiają się na określony rodzaj energii. na energię wiatrową, słoneczną, wodną, na przetwarzanie odpadów. tutaj też warto podłubać bardziej w programie studiów. to może być interesująca ścieżka rozwoju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierunki sportowe są raczej skierowane dla osob dobrze wysportowanych i bardzo lubiących biologię. Zawsze możesz iść na AWF jednak słabo się to wiąże ze sportami ekstramalnymi. 

 

zostań geodetą wydaje się być kierunkiem wynikającym z połączenia Twoich pasji, na geodezji trzeba dobrze rysować bo jest rysunek techniczny. 

 

A co myślisz o oceanografii? Świetny kierunek dający niezłe perspektywy w przyszłości i do tego praca przy morzu i wszystko związane z podróżami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepiej pasuje do Ciebie Podyplomówki z marketingu i komunikacja rynkowa, tam nie ma chemii:) - taki żarcik

ale najważniejsze, że jesteś osobą kreatywną, ambitną, pracowitą, lubiącą podróże, a jak u Ciebie z językami?

Moim zdanie najlepiej sprawdzisz się w kreatywnym i otwartym zawodzie, gdzie dróg rozwoju jest wiele a wszystkie zależą od Ciebie.

Dobrze, że myślisz o swoich przyszłych zarobkach już teraz, niestety ani dobra uczelnia, ani inż. przed nazwiskiem Ci tego nie zapewnią... tylko Ty sama możesz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Nie wiem jak jest teraz, ale ja jak 10 lat temu brałem leasing to musiałem odczekać aż firma bedzie miała rok.  Jeśli chodzi o sam wynajem długoterminowy samochodu to tak jak wszystko - czasami się opłaca, czasami nie. Jest to na pewno opcja, która warto jest wziąć pod uwagę w sytuacji, w której nie masz czasu na formalności, z arządzanie flota pojazdów, nie obchodzi Cię tutaj ubezpieczenie, przeglądy, naprawy. Możesz sobie zresztą wejść na stronę takiego master1 i tam będziesz miał wszystko opisane.
    • Hej! Stworzyłam kwestionariusz, który dostarczy mi wyników niezbędnych do napisania pracy magisterskiej. Będę bardzo wdzięczna jak poświęcisz 15 min na jego wypełnienie.   https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyOmMcMBk44EfX5DqZ7OBYYIqGS_IeTC6iQsfL6-QOMM9SuQ/viewform?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTEAAR3ZsQ-dvB7sultbw13YX4NKxsLG4GjP2jY-JiylPETeVwhME2nUffrujFs_aem_AU-1CjVEgxfSlArwEGQi9r6axw0lJ-KTMP5wDXPQusDddSLwE5GxVgxfst3h4PvJbbQc4DjEC8mBCGfxLcR5jrib
    • Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko Młodszy Asystent Rodziny / Asystent Rodziny w Dziale Pomocy Specjalistycznej Do głównych zadań osoby, zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało między innymi: opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym,  opracowanie, we współpracy z członkami rodziny i koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej, planu pracy z rodziną, który jest skoordynowany z planem pomocy dziecku umieszczonemu w pieczy zastępczej,  udzielenie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego,  udzielenie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych,  udzielenie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów psychologicznych,  udzielenie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu wychowawczych z dziećmi,  wspieranie aktywności społecznej rodzin,  motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych,  udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymaniu pracy zarobkowej,  motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych,  udzielanie wsparcia rodzinom, w szczególności poprzez udział w zajęciach psychoedukacyjnych,  podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin,  prowadzenie indywidualnych konsultacji wychowawczych dla rodziców i dzieci,  prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną,  współpraca z innymi pracownikami zaangażowanymi w proces wsparcia rodziny,  oraz innych czynności wynikających z realizacji Ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz.U. z 2024 r. poz. 177). Wymagania konieczne: dot. wykształcenia i stażu pracy zgodnie z Art. 12 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z dnia 9 czerwca 2011 r. (Dz.U. z 2024 r. poz. 177). niekaralność za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,  osoba aplikująca nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona,  osoba aplikująca wypełnia obowiązek alimentacyjny – w przypadku gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego. Wymagania pożądane: znajomość regulacji prawnych z zakresu: wsparcia rodziny i systemie pieczy zastępczej, pomocy społecznej, przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przeciwdziałania alkoholizmowi, przeciwdziałania narkomanii, prawa pracy, przepisów o ochronie danych osobowych,  znajomość obsługi komputera,  łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych,  umiejętność pracy w zespole,  odporność na stres,  odpowiedzialność,  asertywność,  rzetelność, systematyczność,  komunikatywność i otwartość.  Mile widziana znajomość języka ukraińskiego bądź rosyjskiego.   Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku: Miejsce pracy: biuro znajduje się w budynku piętrowym, stanowisko pracy mieści się na poziomie 1, konieczność poruszania się po kondygnacjach,  budynek wyposażony w windę,  ciągi komunikacyjne pozwalają na poruszanie się wózkiem inwalidzkim,  w pomieszczeniach budynku istnieje możliwość poruszania się na wózku inwalidzkim,  brak oznaczeń dla osób niewidomych,  miejsce zamieszkania / przebywania klienta,  urzędy, instytucje, szkoły, przedszkola i inne placówki w których odbywać się będzie praca z rodziną. Stanowisko pracy: praca przy komputerze i urządzeniach biurowych,  praca wymagająca umiejętnego współdziałania z innymi i kontaktów z pracownikami instytucji zewnętrznych,  praca wymagająca częstego i intensywnego kontaktu z osobami korzystającymi z pomocy społecznej,  praca może przebiegać w warunkach stresowych,  brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym   Wymagane dokumenty i oświadczenia: podanie o przyjęcie do pracy,  Curriculum Vitea,  kopie dokumentów potwierdzających wymagane kwalifikacje zawodowe oraz staż pracy,  kopia dokumentu potwierdzającego obywatelstwo polskie i ukończony 18 rok życia,  kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego – dotyczy osób nieposiadających obywatelstwa polskiego,  kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność w przypadku kandydata, który zamierza skorzystać z uprawienia, o którym mowa w art. 13a ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych,  podpisane oświadczenie, że kandydat nie był prawomocnie skazany za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe,  podpisane oświadczenie, że kandydat nie jest i nie był pozbawiony władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest kandydatowi zawieszona ani ograniczona,  podpisane oświadczenie, że kandydat wypełnia obowiązek alimentacyjny w przypadku, gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego,  podpisana klauzula o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie w celu rekrutacji zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Jednocześnie oświadczam, iż zgodnie z art. 4 ust.11 RODO udzielam zgody dobrowolnie, oraz że zostałam/em poinformowana/y o przysługującym mi prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania, jak również wycofania zgody na ich przetwarzanie w każdym czasie.”   Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych: W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.   Dokumenty uważa się za dostarczone w terminie, jeżeli wpłynęły na n/w adres w terminie do 17.06.2024 r.   Osoby zainteresowane prosimy o dostarczenie osobiście lub za pośrednictwem poczty kompletu dokumentów na adres: Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy Dział Pomocy Specjalistycznej ul. Bartłomieja 3, 02-683 Warszawa z dopiskiem na kopercie: ,,Młodszy Asystent Rodziny / Asystent Rodziny w Dziale Pomocy Specjalistycznej”.   Informacje dodatkowe: Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy zastrzega sobie możliwość kontaktu z wybranymi kandydatami. Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone. zatrudniona osoba będzie miała dostęp do danych osobowych wrażliwych, dlatego wymagana jest szczególna staranność i dbałość o bezpieczeństwo informacji. praca asystenta rodziny nie może być łączona z wykonywaniem obowiązków pracownika socjalnego. Asystent rodziny w swojej pracy nie będzie mógł także wykonywać wobec rodzin objętych asystą innych funkcji: kuratora sądowego, pedagoga, nauczyciela, wychowawcy, psychoterapeuty, nie może uczestniczyć w procesie decyzyjnym przyznawania świadczeń realizowanych przez m. st. Warszawę.   Pełne ogłoszenie: https://opsmokotow.pl/aktualnosc-217-mlodszy_asystent_rodziny_asystent.html  ogłoszenie od MAR do AR_06.2024.pdf
    • Aktualnie zastanawiam się nad wzięciem jakiegoś auta na firmę. Na początku brałem pod uwagę leasing, ale czy jest możlwość uzyskania w sytuacji w której firma istnieje krocej niż rok?  Może ktoś korzystał z usługi wynajmu długoterminowego? Bo jeśli nie dostałbym leasingu to myslę też o tym.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.