Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim. Jestem w klasie maturalnej i nie ukrywam, że czasu jest coooraz mniej. A ja dalej nie jestem zdecydowana. Ostatnio przeglądałam ofertę szkolenia uczelni agh i uwazam, że jest ciekawa. Ale mimo wszystko nie potrafie zdecydowac sie na jakis kierunek studiow. Lubie matematyke, ale nie chcialabym zeby moje zajecia bylo czysto techniczne (matematyka, fiz, Studia na kierunku chemia i tak w kolko). Czy mozecie mi polecic jakies ciekawe kierunki na agh? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Agh to dobra uczelnia, w tym miejscu znajdziesz wszystkie kierunki jakie proponują:

http://www.studia.net/uczelnie-studia?idf=6680&p=&n=akademia-gorniczo-hutnicza-im-stanislawa-staszica-w-krakowie

Jak sama na pewno zwrócisz uwagę rozstrzał obszarów naukowych jest znaczny, od studiów związanych ściśle  z chemią, biologią po te matematyczne, fizyczne, techniczne czy związane z zarządzaniem, a nawet są i studia humanistyczne, takie jak kulturoznawstwo, socjologia.

 

Nie wiem czy kierunek będzie Tobie odpowiadał, ale może Inżynieria Akustyczna? 

http://krakow.studia.net/inzynieria-akustyczna

 

Bardzo ciekawy kierunek studiów i później praca również, co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na inżynierii biomedycznej przydałyby Ci się podstawy Studia na kierunku biologia, jest to kierunek z pogranicza medycyny i techniki, często realizowany nawet przez 2 uczelnie jednocześnie jak to ma miejsce np. na Collegium Medicum UMK i UTP w Bydgoszczy. 

 

Na pewno warto wybrać ten kierunek, o nim szerzej masz tutaj:

http://www.studia.net/inzynieria-biomedyczna

i masz tam również informację o Uczelniach, które go prowadzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do progów punktowych. Sprawdzalam na uczelni agh kierunek inzynieria biomedyczna i trzeba na niego miec jakies 880pkt. Moje pytanie jest nastepujace: czy progi te to gorne granice czy raczej srednia calego rocznika ktory zostal przyjety na rocznik?

Z gory dziekuje za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem kierunek bardzo ciekawy a praca się znajdzie jeśli tylko odpowiednio przepracujesz studia, praktyki, staże, praca itd. To później wejdziesz w rynek pracy, dzisiaj nawet czytałem artykuł, że mamy jedną z największych w Europie liczbę osób studiujących, uczących się w przedziale 24-35 a przy tym nie pracujących dlatego rynek pracy jest taki trudny. Praca, staże, praktyki to podstawa podczas studiów, co do progów to spotkałem się tylko z minimalnymi progami dostania się na kierunek więc być może te 880 pkt to próg minimalny? Inżyniera Biomedyczna to popularny kierunek studiów więc konkurencja nawet w niżu demograficznym może być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami warto poszukać głębiej, popatrzeć w specjalnościach. Okazuje się, że czasami programy studiów "uniwersyteckich" idą bardzo w kierunku możliwości zawodowych, równie mocno jak w przypadku kierunków na politechnikach. Warto zwrócić uwagę, jak wygląda infrastruktura na wydziale - np. laboratoria, gdzie są możliwości odbycia praktyk, co robią zawodowo absolwenci sprzed kilku lat. Na przykład bardzo mocno zmieniła się ostatnio Studia na kierunku chemia na Uniwersytecie Wrocławskim http://www.kierunki.net/lupa/2204-studiuj-chemie-na-wydziale-chemii-uniwersytetu-wroclawskiego Pojawiły się nowe specjalności, no i kadra jest bardzo życzliwa. W Twoim przypadku polecam zwłaszcza chemię medyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inżynieria biomedyczna jest na pewno kierunkiem przyszłościowym, technologia w medycynie rozwija się bardzo szybko i z każdym rokiem jest jej więcej. Szczególnie w Polsce ten rozwój jest widoczny, dlatego uważam, że za kilka lat inżynierowie biomedyczni beda potrzebni, ważne żebyś dobrze przepracowała studia i probowała łapać pracę, staże i tego jak najwięcej. Pamiętaj, że na tym kierunku też będzie dużo chemii i matematyki no i fizyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zawitałam na Dni Otwarte AGH i stwierdzam ze nie mam pojecia co dalej robic. Pojechalam z nastawieniem ze bede studiowac inzynierie biomedyczna po czym dowiedzialam sie od studentow ktorzy aktualnie koncza ten kierunek ze wlasnie po nim nie ma ofer pracy.. zaryzykowali nawet stwierdzeniem ze nie ma jej wcale. Mowie tutaj oczywiscie o Polsce. Praca zagranica jest ... Ale czy mamy studiowac jakis kierunek jedynie po to by po jego zakonczeniu wyjechac?

Jestem zalamana i nie wiem bardzo co mam robic.

Licze na wasza pomoc

Z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nie powinnaś się kierować tylko opinią studentów, szczególnie jeśli chodzi o rynek pracy, ponieważ na każdym kierunku każdy student powie Ci to samo, że po tym kierunku nie ma pracy. Po moich studiach też miało nie być pracy itd. 

Druga sprawa to nie mamy obecnie pojęcia co będzie na rynku pracy za 5 lat:)

Ważne, żeby studiować kierunek, który da Ci w przyszłości możliwości rozwoju i dostosowania się do potrzeb pracodawców a ten kierunek to daje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nie powinnaś się kierować tylko opinią studentów, szczególnie jeśli chodzi o rynek pracy, ponieważ na każdym kierunku każdy student powie Ci to samo, że po tym kierunku nie ma pracy. Po moich studiach też miało nie być pracy itd. 

Druga sprawa to nie mamy obecnie pojęcia co będzie na rynku pracy za 5 lat:)

Ważne, żeby studiować kierunek, który da Ci w przyszłości możliwości rozwoju i dostosowania się do potrzeb pracodawców a ten kierunek to daje:)

Zgadzam się, nie ma reguły jeśli chodzi o kierunek i rozwój zawodowy po studiach. Ja studiowałam filozofię, zrobiłam też kurs pedagogiczny z filozofii i etyki. Wszyscy ciągle mi truli, że będę bezrobotna, a tymczasem nie wiem w co ręce włożyć - tyle mam pracy :) Pracuję w biurze promocji dużej instytucji edukacyjnej i oprócz tego prowadzę zajęcia z etyki biznesu dla młodzieży (jako zewnętrzna firma świadcząca usługi dla szkół ponadpodstawowych). Jest super, nawet nie myślałam, że tak mi się wszystko świetnie ułoży :) wielu znajomych po studiach inżynierskich nie pracuje w zawodzie, a ze mnie się wszyscy śmiali jak dłubałam na filozofii przez 5 lat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, nie ma reguły jeśli chodzi o kierunek i rozwój zawodowy po studiach. Ja studiowałam filozofię, zrobiłam też kurs pedagogiczny z filozofii i etyki. Wszyscy ciągle mi truli, że będę bezrobotna, a tymczasem nie wiem w co ręce włożyć - tyle mam pracy :) Pracuję w biurze promocji dużej instytucji edukacyjnej i oprócz tego prowadzę zajęcia z etyki biznesu dla młodzieży (jako zewnętrzna firma świadcząca usługi dla szkół ponadpodstawowych). Jest super, nawet nie myślałam, że tak mi się wszystko świetnie ułoży :) wielu znajomych po studiach inżynierskich nie pracuje w zawodzie, a ze mnie się wszyscy śmiali jak dłubałam na filozofii przez 5 lat :P

To w takim razoie serdecznie gratuluje! :) Mam nadzieje ze kiedys podziele podobny los jak Ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak uwazam. Miałam po prostu pewne obawty co do tego poniewaz slyszlalam opinie studentow. Poza tym zauwazylam ostatnio ze na AGH na tym kierunku nie ma pozniej specjalizacji natomiast na politechnice krakowskiej sa. I tutaj wystepeuje moj kolejny dylemat..

Nie przywiązywałbym tak dużej wagi do specjalności, być może pojawią się one po studiach licencjackich, na studia mgr. Najczęściej te specjalizacje nie wiele dają a i tak później robi się studia podyplomowe jeśli się chce iść w konkretnym wąskim kierunku. Jeśli porównasz 2, 3 specjalności to okaże się, że podstawa jest taka sama a kilka przedmiotów się od siebie różni, czy to coś daje? To już zależy od kierunku i uczelni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.