Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zapisałam się do UŁ (FiR), UMK (FiR / ekonomia), UG (FiR / doradztwo podatkowe) 

Aktualnie wiem, że dostałam się na FiR na UŁ. Jednakże Łódź jest moją „3 opcją”, gdzie Toruń jest 1 opcją ze względu na miasto ogólnie, bardzo mi się podoba, dodatkowo nie jest aż tak daleko od mojego miasta rodzinnego.

 

moje wyniki matury:

polski podstawowy 70

matematyka podstawowa 85

angielski podstawowy 90

angielski rozszerzony 82

matematyka rozszerzona 28

 

Czy mam szansę się dostać do UMK na FiR? Na UMK zapisałam się także na ekonomię, ale jest to kierunek dla mnie ‚na wszelki wypadek’ i nie wiem czy warto się trzymać tego UMK, czy może już wtedy UŁ lub UG. Czuję sentyment do Torunia, a studiowanie w tym mieście jest dla mnie marzeniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie, czy przy wyborze studiów najważniejszą rolę odgrywa miasto, a nie jakość kształcenia na danej uczelni i perspektywy zawodowe/praktyki itd.?

Łódź jako miasto studenckie stwarza dużo większe możliwości podjęcia pracy zawodowej niż Toruń (piękne miasto, ale dla mnie na weekendowy wyjazd). FiR na UŁ jest na dość wysokim poziomie, sam Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny to jeden z lepszych wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt: uczelnia i jej poziom jest ważniejszy przy wyborze studiów niż samo miasto. Ale to właśnie UMK ponoć jest wyżej w rankingu niż UŁ. Dlatego lepsza uczelnia + lepsze miasto trzyma mnie przy Toruniu bardziej. Jednakże mam średnie szanse by dostać się na FiR w UMK, na ekonomię zaś wysokie. Ale ta ekonomia… zbyt ogólny kierunek. Chyba już lepiej FiR na UŁ niż ekonomię na UMK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





  • Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

    • Witam, zwracam sie do osób korzystających z kredytu hipotecznego o uzupełnienie krótkiej ankiety. Zebrane dane zostaną wykorzystane do napisania pracy dyplomowej. https://forms.office.com/e/TdfQmLGPdd
    • Jeśli przykładasz dużą wagę do codziennej stylizacji i lubisz zawsze czuć się piękna, z pewnością wiesz, że perfumy są nieodłączonym elementem dnia. Należy dobierać je jednak do okoliczności, pH skóry, a nawet pory roku.
    • Hugo Boss Energise z pewnością można opisać jako energetyczne i pobudzające – takie jak nadchodząca pora roku. Zapach jest trwały i silny, utrzymuje się na ciele przez cały dzień, a na odzieży nawet do kilku dni. Stanowi połączenie drzewa cytrusowego, mandarynki, kardamonu i kolendry.
    • Witajcie,  ostatnio rozważam studiowanie dietetyki na mgr bo Polskie Towarzystwo Dietetyków składa ustawę o regulacji zawodu dietetyka jako medycznego więc bardzo możliwe, że w najbliższej przyszłości osoby po dietetyce otrzymają Prawo Wykonywania Zawodu więc automatycznie będą miału uregulowaną pensję i pozycję z własnym samorządem jak lekarze, pielęgniarki czy farmaceuci.  Osobiście interesuje się dietetyką i rozważam robienie studiów magisterskich niestacjonarnie, tylko mam wątpliwości, czy to ma sens skoro ciągle słyszy się, że perspektywy nie są dobre ponieważ bardzo dużo absolwentów dietetyki jest obecnych na rynku pracy przez co wysoka konkurencja jest.  Mam też opcję wyjazdu za granicę i chętnie z niej skorzystałbym tylko waham się, ponieważ nie wiem, czy całe życie chciałbym mieszkać w innym kraju i dlatego rozważam tą dietetykę jako taką alternatywę, gdy za kilka lat chciałbym wrócić i wiem, że gdy ten kierunek zostanie uregulowany to raczej już nie będzie szansy na robienie magisterski bez licencjata z tego kierunku a nawet może stać się 5-letnia.  Co o tym sądzicie, czy według Was warto inwestować kolejne 2 lata czy lepiej postawić wszystko na 1 kartę i wyjechać?  
  • Najpopularniejsze tematy na forum

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.