Skocz do zawartości
SkodaOctavia

Zaprzestanie uczęszczania na zajęcia/Zmiana kierunku studiów/Status ucznia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas przerwy świątecznej zdecydowałem o rezygnacji ze studiów i zwyczajnie w świecie przestałem uczęszczać na zajęcia. Nie podejmowałem żadnych działań z zaistniałą sytuacją. Na studenckim mailu otrzymałem zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie skreślenia z listy studentów. Studia nie spełniały moich oczekiwań, lecz przy następnej rekrutacji chciałbym spróbować inny kierunek na tej samej uczelni.

Stąd kilka pytań:

1)Legitymacja studencka traci swoją ważność 31.03 więc za niedługo. Czy mogę już odebrać papiery z uczelni i oddać legitymację czy muszę jakiś czas poczekać? Czy będzie jakiś problem z fakty że tak długo zwlekałem?(od grudnia przestałem chodzić)

2)Czy zaistnieje jakiś problem z faktu że już studiowałem na tej samej uczelni i przestałem chodzić a teraz będę szedł na inny kierunek? Będą potrzebne jakieś dodatkowe działania wynikające z tego faktu i czy rekrutacją będzie wyglądać identycznie czy może inaczej?

3)Czy jestem już skreślony z listy studentów czy jeszcze nie? Poza tym zawiadomieniem żadnej innej informacji nie otrzymałem.

4)Status ucznia mimo zaprzestania studiów by się przydał. Czy zapisując się do szkoły policealnej i otrzymując legitymację muszę uczęszczać na zajęcia by jej nie stracić? (interesuje mnie tylko ten semestr do września bo potem otrzymam od uczelni). Brałem pod uwagę Cosinusa lub Żaka czy jest ktoś kto wie jak to wygląda w praktyce, można się zapisać otrzymać legitymację i mieć aktywną bez problemu czy jednak muszą być te 50% frekwencji bo bez tego nie pyknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.