Skocz do zawartości

youser

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  118
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralna

O youser

 • Tytuł
  Nowicjusz
 • Urodziny 11.05.1990

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

4567 wyświetleń profilu
 1. Czyli co? Policealne to ch... , oszustwo? Zauważyłem, że mimo iż Windows 8 miał swoją premierę w 2012 roku, a aktualnym Windowsem jest Windows 10 to zarówno w TEB jak i Cosinusie najnowszym Windowsem z jakim pracowaliśmy był Windows 7. Jak się zapytałem w nowej szkole czy są jakieś zajęcia przygotowawcze do egzaminów zawodowych to otrzymałem odpowiedź, że przygotowujemy się na zajęciach. Obawiam się to będzie się to obajwiało tym, że na części przedmiotów, na zajęciach zamiast normalnie przerabiać program testy z części teoretycznej egzaminu tak jak miało to miejsce w Cosinusie. Podczas rozmowy z panią w sekretariacie w szkole i z dr medycyny pracy w przychodni podczas robienia świadectwa zdrowia usłyszałem słowa; ,, Aż tak bardzo panu na tym zależy?". Czyli co? Podświadomie obie powiedziały, że szkoły policealne przeważnie wybierają ci, którym nie zależy na nauce i sa tylko dla statusu uczącego się? Czyli co pozostaje? Kursy zawodowe? A jakie, gdzie? Ale kursami zawodowymi też zajmują się głównie szkoły policealne. No to gdzie indziej można zrobić? Wpisałem w google ,, kursy zawodowe Szczecin" . Znalazłem stronę wojewódzkiego zakładu doskonalenia zawodowego. http://www.wzdz.pl/?page=szczecin-kursy na tej stronie widzę same kursy trzytygodniowe kursy, a w szkołach policealnych kursy zawodowe są roczne. Ja patrzę na te kursy to mam wrażenie, że nie są to kursy uczące zawodu od podstaw tylko bardziej dodatek do już wcześniej zdobytego wykształcenia zawodowego lub zwykłe szkolenia np. w przypadku zawodu kasjer złotowo-walutowy.
 2. Znalazłem tylko jedną szkołę w, której mogę od marca iść na trzeci semestr. Do E.12 w tej szkole będę mógł ponownie podejść za pół roku. To i tak lepiej niż w Cosinusie. Jednak jeśli w dotychczasowych szkołach poziom był na tyle niski, że np. rozwiązując testy z części teoretycznej z poprzednich lat uświadomiłem sobie, że to co wyniosłem z dwóch semestrów policealek jest strzępami tego co teoretycznie powinienem wiedzieć, a do części praktycznej jedynym sposobem na naukę było ściągnięcie zadań z poprzednich lat i szukanie sposobów na rozwiązanie w internecie to chyba w takiej sytuacji dwie sesje do roku to za mało. Zastanawiam się czy nie poszukać takiej szkoły w, której może i musiał bym czekać na trzeci semestr do września ale za to mógł bym podchodzić do egzamnów zawodowych trzy razy do roku. Chociaż jeśli szkoła miała by dobry poziom to może by i dwie sesje do roku starczyły. Jest coś takiego jak ranking poziomu szkół policealnych? Co do wskaźników zdawalności egzaminów zawodowych to Cosinus ma niby dobry wskaźniki, a w rzeczywistości jak się sam przekonałem i jak Łukasz stwierdził, poziom Cosinusa jest niski. TEB Edukacja miała mieć dobry poziom bo to szkoła powiązana z WSB, a WSB niby najlepsza w rankingach spośród uczelni prywatnych, a jak się sam przekonałem tylko z jednego przedmiotu prowadzący chciał nas czegoś nauczyć (choć przez te komendy w DOSie i Linuxie to my tylko przebrnęliśmy), a z pozostałych przedmiotów całe g... tam mieliśmy.
 3. Zadzwoniłem do szkoły to mi powiedzieli, że ponownie do E12 będę mógł podejść dopiero za rok, że niby tylko raz na rok można podchodzić do egzaminu z danej kwalifikacji. Ponadto w szkole do, której aktualnie jestem zapisany III będzie dopiero za pół roku ponieważ grupa będzie rozwiązana z powodu zbyt małej liczby chodzących osób. O tym wiadomo było już wcześniej więc już wcześniej szukałem szkoły w, której będę mógł od marca być na III semestrze. Zadzwoniłem do Omnibusa czy mają III od marca i dowiedziałem się, że nie mają. Omnibus nie, Nova nie, Cosinus nie, TEB nie i Żak też nie bo w Szczecinie nie ma informatyki w ogóle, a więc pozostają szkoły lokalne.
 4. W szkołach policealnych jak są te egzaminy zawodowe to przysługuje po oficjalnym terminie jakiś termin poprawkowy czy nara, nara, do zobaczenia za pół roku? Na stronie mojej szkoły policealnej jest harmonogram terminów w sesji styczeń-luty, po dwa terminy dla każdej kwalifikacji ( 1 termin to część pisemna, a drugi termin to część praktyczna), ale harmonogramu z terminami poprawkowymi. Na stronie plociennik.info jak jest zbiór testów z części pisemnej, z ostatnich lat to się powtarzają miesiące styczeń, maj, sierpień. Gdy jeszcze były zjazdy to dostałem SMSa, że do któregoś lutego trzeba wyrazić wolę przystąpienia do egzaminu zawodowego i na zjeździe zapytałem się ,,o co chodzi, przecież wolę przystąpienia do egzaminu w sesji styczeń-luty wyrażałem we wrześniu" to okazało się, że w tym SMSie chodziło o sesję lipiec-sierpień (albo czerwiec-lipiec). Czyli wychodziło by na to, że w policealnych oficjalne terminy są tylko w sesji zimowej i sesji letniej. Może to tylko w Cosinusie? Jak byłem na I semestrze w TEBie to pamiętam, że jakiś wyższy semestr miał w czerwcu egzamin.To mógł być czwarty semestr. Ale jak w maju albo czerwcu raz mieliśmy w jednej sali zajęcia z II semestrem to prowadzący też z nimi gadał o egzaminie i jeden coś tam się wygadał, że nie był bo się mógł zwolnić z pracy. Część pisemną miałem miałem 12 stycznia, część praktyczną 4 lutego. Na stronie CKE w harmonogramie sesji są podane terminy 30 stycznia – 6 lutego oraz 13–18 lutego https://www.cke.edu.pl/images/_KOMUNIKATY/20160809 Harmonogram egzaminow w 2017 r ZAWODOWE.pdf , a wg strony jednej szkoły niepolicealnej 12 stycznia to był termin poprawkowy E.12 http://zst-i.pl/strefa-uczniarodzicado-pobraniado-pobrania/terminarz-roku-szkolnego-20132014/ , wg strony drugiej takiej szkoły też http://www.kopernikus.internetdsl.pl/dok_szkolne/kal_zawodowe.pdf , z tym, że tam jeszcze podają zakresy terminów 30.01-06.02 i 13-18.02.2017 jako egzamin poprawkowy dla zdających w sesjach ubiegłych – kwalifikacja E.12 .
 5. Coś przerabiane to było w I semestrze. W tym semestrze przez te trzy zjazdy. Składanie kompów za określoną cenę, otworzenie, wyciągnięcie czegoś z kompa, wsadzenie spowrotem i zamknięcie oraz rozwiązywanie tych testów prowadzącego to było w zeszłym semestrze. W tym semestrze jak na razie niczego nowego się nie nauczyliśmy. Nie wiem jak z innych przedmiotów wrzuconych w e-learning bo jeszcze ich nie było na zjazdach ale np. z UTK w e-learning wyrzucono wykład w PowerPoincie. Zaryzykuje stwierdzeniem, że to pewnie to co normalnie powinno być na zjeździe. Obawiam się, że z innych przedmiotów też tak będzie, że to co normalnie powinno być wykładane na zjazdach będzie albo zostało już wrzucone w e-learning, a na następnych zjazdach pewnie też będzie ściemnianie jak na dotychczasowych zjazdach. Dzisiaj dostałem SMSa, że w listopadzie i grudniu będą odbywać się fakultety przygotowujące do egzaminu zawodowego. Sprawdziłem harmonogram to okazało się, że to będzie w tygodniu w godzinach 17:00-20:00. Jeden dzień na tydzień lub co drugi tydzień. Pewnie będą w tygodniu po godzinach wykładać to co normalnie powinno być wykładane na zjazdach.
 6. Zapisałem się na II semestr technika informatyka do Cosinusa. O ile na pierwszym semestrze coś tam wykładali to na drugim prowadzący zaczęli w ch... walić.( Spytałem kolegę z grupy czy na I semestrze też u nich tak było to odpowiedział, że nie). Trzy zjazdy w tym semestrze, a my jak na razie robiliśmy składanie kompa w wordpadzie, za określoną cenę, rozwiązywanie testów z egzaminów E12 z poprzednich lat i rozwiązywanie testu ułożonego przez prowadzącego, składającego się z pytań zamkniętych z egzaminu E12 i pytań zamkniętych o rozpoznawaniu interfejsów.Było też otworzenie obudowy, wyciągnięcie dysku i zasilacza, procesora, wsadzenie tego wszystkiego spowrotem i zamknięcie obudowy. Składanie kompów za określoną cenę, otworzenie, wyciągnięcie czegoś z kompa, wsadzenie spowrotem i zamknięcie oraz rozwiązywanie tych testów prowadzącego to było w zeszłym semestrze. W tym semestrze jak na razie niczego nowego się nie nauczyliśmy, a i w zeszłym nie wiele. W I semestrze prowadzący z Systemów operacynych próbował nas czegoś nauczyć, ale to na wirtualnej maszynie robiliśmy, z Linuxa Ubuntu czy Suse czy DOSie dawał nas zadania z komendami w konsoli przez przejścia ale to tylko przebrneliśmy przez to. Raz nam dał takie zadanie żeby stworzyć profile w windowsie, żeby były okresowo wygasające hasła i żeby dyrektor miał wgląd w profile sekretarek. I chyba było jeszcze tworzenienowej partycji na dysku, zmina systemu plików. A tak poza tym to na I semestrze napisanie referaciku, zaliczenie w formie teściku.
 7. Wczoraj dostałem pismo ze szkoły informujące o tym, że grupa została rozwiązana z powodu zbyt małej liczby osób. Ktoś na zajęciach spytał: ,,co będzie jeśli na wszystkich innych zajęciach przez resztę semestru też będzie chodzić tak mało osób i rozwiążą z tego powodu grupę?” Nauczycielka odpowiedziała: ,,Nie wiem, chyba szkoła będzie zobowiązana znaleźć inną szkołę, w której będzie można kontynuować naukę.” Faktycznie jest coś takiego czy tylko tak przypuszczała?
 8. Kto żeby zdobyć zawód? Średniak czy prymus? Prymus skończy dobre studia i odnajdzie się po nich, a co do średniaka to napisałeś, że średnia osoba po szkole średniej duzo sie na policealnych nie nauczy.
 9. Studium policealne jak sama nazwa wskazuje jest dla tych co są po liceum. To kto ma wynieść wiedzę? Średniak po technikum? Czy może osoba po liceum ale prymus? Ale prymus poradzi sobie na studiach (o ile nie minie się z powołaniem czy predyspozycjami) więc po co dla nie miało by być studium policealne?
 10. Nie chodzi mi o renomę. Jeśli w następnych dniach też będzie taka ściema i bałagan organizacyjny jak dzisiaj to w tej szkole ch... się nauczę i g... z tego będę miał.
 11. Zapisałem się na początku tygodnia do TEB Edukacja. Nauka jest w trybie weekendowym. Dzisiaj pierwszy raz byłem na zajęciach. Szkoła nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia. Bałagan organizacyjny. Wg naszej rozpiski angielski mieliśmy mieć od 13:25 wg rozpiski nauczycielki od 14:10. Wszyscy mieli skierowany rozdział z książki ( pierwsze zajęcia były już 12 marca), ja pobrałem ksiżkę w formie PDF na kompie, powiedziała macie róbcie se i nawet tego nie sprawdzała, nie zbierała. Przez większość czasu nie było jej w sali( chyba mówiła, że w wyniku bałaganu jeszcze z kimś innym w tym czasie miała zajęcia). Po angielskim godzinę zegarową czekaliśmy na nauczyciela, którego dzisiaj nie było, nie byliśmy uprzedzeni, gdy poszliśmy do sekretariatu i powiedzieliśmy, że gościa nie ma to pani w sekretariacie powiedziała no to będziecie musieli odrobić kiedy indziej. Jeśli inne przedmioty też maja tak wyglądać jak angielski to ja pierdziele. Jaką wartość będzie miał dyplom tej szkoły?
 12. Z tego co ukazało się w Google grafika po wpisaniu technik architektury krajobrazu można wywnioskować, że te rysunki to tak bardziej schematycznie. Z tego co widać na obrazkach to oni chyba odręcznie rysują a i wykazie iliości godzin z poszczególnych przedmiotów w apedukacja nie widać nic o Autocadzie. Nie wiem jak miasto ale deweloper raczej oczekiwałby jakieś wizualizacji w AutoCadzie.
 13. Ja wziąłem pod uwagę technika architektury krajobrazu, a nie architekturę krajobrazu na studiach.
 14. Zauważyłem, że w szkołach policealnych jest taki kierunek jak technik architektury krajobrazu. W opisie na szkolnictwo.pl znalazłem m.in takie punkty: Pomyślałem: ale fajnie, projektował bym projektował bym i realizował zazielenianie podwórek domków czy nowowybudowanych bloków, wprowadzał bym południowy krajobraz dobierając gatunki roślin jak najbardziej przypominające wyglądem południowe rośliny ale jednocześnie mogące zimować w gruncie bez żadnych osłon. Do tego trzeba mieć uprawnienia czy po prostu w szkole zdobywamy wiedzę? Na studiach jest kierunek Architektura krajobrazu. Pytanie czy jakiś deweloper da zlecenie komuś kto jest tylko technikiem, a nie architektem, a jeżeli już to czy technikowi zlecie jedynie wykonanie, a zaprojektowanie powierzy uprzednio architektowi. Jest jeszcze projektowanie miejskich zieleńców ale czy miasta przypadkiem nie mają od tego swoich planistów po architekturze krajobrazu, a technikom zostawiają jedynie wykonawstwo? A nie, czekaj. Może w przytoczonych punktach chodzi o to, że architekt w projekcie ustala jedynie czy w danym miejscu ma być kwiat,krzew czy drzewo, jeśli drzewo to czy iglaste czy liściaste, a co do gatunków roślin zostawia wolną rękę technikowi? Ale czy nawet jeśli da ktoś technikowi wolną rękę w tym zakresie to czy oczekiwanie by technik przy wyborze gatunków kierował się jak najniższą ceną nie zarżnie mojej idei imitowania południowych krajobrazów?
×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.