Skocz do zawartości

xdominika

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez xdominika


 1. 12 minut temu, Łukasz napisał:

  Przecież te kierunki obejmują jedną dziedzinę, ekonomię, to co wybierzesz nie ma aż takiego znaczenia odnośnie przyszłego zawodu. Kieruj się tym co Ciebie najbardziej interesuje

  Z tego co wiem, to te kierunki dość znacząco się różnią, dlatego chcę poznać opinie o nich i dowiedzieć się jak najwięcej się da. 


 2. Dzień dobry. Właśnie skończyłam pierwszy rok ekonomii na WNE UW. Przede mną wybór kierunku. Do wyboru mam 5:

  -Informatyka i ekonometria 

  -Finanse i rachunkowość 

  -Ekonomia międzynarodowa 

  -Ekonomia przedsiębiorstwa 

  -Finanse publiczne i podatki 

  Idąc na studia myślałam o IiE, ponieważ słyszałam, że jest to najbardziej matematyczny kierunek z tych wszystkich, a właśnie na tym mi zależy. Nie lubię uczyć się na pamięć, matematykę bardzo lubię (wiem, że to nie będzie typowa matematyka, ale właśnie zależy mi na jak najbardziej matematycznym kierunku). Na pierwszym roku najbardziej lubiłam mikroekonomię i algebrę liniową, jednak analiza matematyczna i makroekonomia również były bardzo ok. Poszukuję opinii o tych wszystkich kierunkach, byłoby bardzo fajnie jeżeli ktoś studiował coś z tego i mógłby podzielić się swoimi wrażeniami. Programy studiów przejrzałam, jednak nie potrafię do końca zdecydować czy dany przedmiot będzie mi się podobać, skoro go nie miałam. Ostatnio zaczęłam brać pod uwagę FiR, jednak słyszałam, że jest to dość nudne i dużo pamięciówek, na IiE trochę obawiam się tych przedmiotów informatycznych, ponieważ za informatyką za bardzo nie przepadałam, o innych kierunkach nie słyszałam żadnych opinii. Który jest najbardziej przyszłościowy, ciekawy, z dobrymi perspektywami pracy? 


 3. 3 godziny temu, Łukasz napisał:

  Pewnie tak. Co jest bardziej cenione? Kiedy? Teraz czy za 40 lat, kiedy też będziesz pracować? Języka nauczyć się możesz zawsze a wiedza że studiów matematycznych zostaje do końca życia.

  Chodziło mi o to: z lepszą znajomością czego będzie łatwiej znaleźć pracę za kilka, kilkanaście lat. Domyślam się, że to bardzo trudno stwierdzić, że prace są różne, ale nie mam pojęcia co statystycznie pracodawcy cenią, będą cenić bardziej. I tak bardzo dziękuję za odpowiedź. 


 4. 2 godziny temu, Łukasz napisał:

  Po co zakładasz kolejny temat. Pisz w jednym zgodnie z regulaminem. Nie ma tak wielkiego znaczenia co wybierzesz jeśli oba kierunki Cię interesują.  Rankingi nie mają takiego znaczenia. Co za różnica czy uczelnia jest pierwszą czy druga czy trzecia. Pracodawcę interesuje Twoje doświadczenia i umiejętności.

  W innych nie za bardzo pisałam o SGH, poza tym chciałam dowiedzieć się co jest bardziej cenione, czy świetna znajomość matmy, czy dwóch języków, poznać opinie o wszystkich kierunkach. Tutaj podawałam zalety i wady. Poza tym niestety nie za bardzo widzę odzew pod tamtymi postami, pod tym pewnie będzie podobnie. 


 5. Witam. Poszukuję jak najwięcej opinii o danych kierunkach studiów. Zastanawiam się czy wybrać międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne na UW (plus jest taki, że robię tak jakby dwa kierunki jednocześnie, pierwsza uczelnia w rankingu jakby nie patrzeć, matematyka na bardzo wysokim poziomie, jednak angielski podobno bardzo kiepski, a wiadomo że języki ważna sprawa, a angielski to już w ogóle, dodatkowym minusem jest jazda między WNE a MIM), SGH, tutaj po roku myślałam, żeby wybrać metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne (z tego co wiem, matma na dość średnim poziomie, tak wiem, że nie jest to uczelnia matematyczna, ale jednak, znowu są dwa języki, wybrałbym angielski i niemiecki, niemiecki jest podobno mocno ciśnięty), matematyka i analiza danych PW (tutaj plan jest typowo matematyczny, sporo informatyki no i ukierunkowanie na analizę danych, ale słyszałam, że matma na PW jest bardzo abstrakcyjna i będę się uczyć na pamięć rzeczy, których potem nigdzie nie wykorzystam). Co teraz jest bardziej przydatne, matematyka czy języki? Po czym łatwiej znaleźć pracę? Widziałam różne rankingi i z nich wynika, że SGH. Po którym kierunku najwięcej możliwości na magisterkę? 


 6. Witam wszystkich. Czy jest tu ktoś, kto studiował lub studiuje na UW na międzykierunkowch studiach ekonomiczno-matematycznych? Chciałabym uzyskać o tym jak najwięcej informacji. Dostałam się na ekonomię, finanse i rachunkowość, informatykę i ekonometrię. Dostałam się również na matematykę co było wymogiem na wybranie tego kierunku po pierwszym roku. Jak wygląda nabór? Czy dostają się ci najlepsi z pierwszego roku? Kiedy ma to miejsce? A jak z wykładami, czy są na różnych wydziałach. Chodzi mi to czy trzeba w ciągu dnia zmieniać miejsce? Z tego co się orientuję te wydziały są od siebie kawałek. Ogólnie polecacie? Proszę o pomoc 


 7. W dniu 21.07.2019 o 11:31, Łukasz napisał:

  To dwa różne kierunki studiów. Wybierz ten który Ciebie bardziej interesuje. Przecież bez sensu jest żeby ktoś wybrał za Ciebie a będzie miał inne zainteresowania.

  Właśnie zdaję sobie z tego sprawę, ale próbuję zdobyć informacje o tych kierunkach z każdej możliwej strony. Który jest bardziej wymagający, daje lepsze perspektywy? 


 8. Witam wszystkich. Chciałabym się kogoś poradzić. Zastanawiam się co wybrać i zacząć studiować od października. Matematyka i analiza danych na PW czy ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria na UW. Dodam, że od drugiego roku na UW myślałam o miedzykierunkowych studiach ekonomiczno-matematycznych, możliwe że informatyka i ekonometria. 


 9. 3 godziny temu, Łukasz napisał:

  W mojej opinii studia cywilne lepiej wybrać na innej uczelni. Są świetne uczelnie w Warszawie. WAT bym raczej postawił w drugiej kolejności.

  Czy SGGW byłoby lepsze jeżeli chodzi o logistykę? 


 10. Dzień dobry. Szukam opinii na temat logistyki na studiach cywilnych na WAT. Jaki jest poziom? Lepiej profil ogólnoakademicki czy praktyczny? Łatwiej będzie znaleźć pracę po tym czy po studiach ekonomicznych, matematycznych? 


 11. 4 minuty temu, Łukasz napisał:

  Będziesz wiedziała jak przyjdzie na to czas. Może potrzebujesz to więcej. Może rok może 2-3 lata popracujesz. Zobaczysz czego oczekują pracodawcy i co akurat Tobie odpowiada. Nabierzesz dystansu. Teraz z tego co czytam to będą studia na siłę. 

  Co do kierunków to każdy wybrany jest bardzo dobry. Jedynie budownictwo odchodzi od tego co piszesz.

  A jeżeli chodzi o uczelnie, to która będzie najlepsza? Czy trudno stwierdzić? 


 12. 6 minut temu, Łukasz napisał:

  Dlaczego za późno? Ludzie rozpoczynają studia w wieku 40 lat a nawet 50 lat. 

  Nikt nie mówi że musisz iść na Studia w tym roku. Jeśli nie jesteś zdecydowana to lepiej rok przeczekać i iść do pracy. 

  Nie ma ciśnienia. 

  Twój dylemat to bogactwo wyboru. Każdy z tych kierunków jest ciekawy i warty uwagi. Pytanie co Cię bardziej interesuje bo my tego nie wiemy

  W tym roku skończyłam szkołę. Uważam, że trochę za późno, ponieważ rekrutacje się już kończą, a ja dalej nie wiem, co robić. Złożyłam na te wszystkie kierunki. Właśnie u mnie największym problemem jest niezdecydowanie, niestety uważam, że niezależnie kiedy pójdę na studia i tak nie będę wiedzieć, co chcę robić. Od podstawówki chciałam być adwokatem, jednak w liceum odkryłam, że wolę coś zrozumieć, niż kuć na pamięć. Zastanawiam się czy dam radę na studiach matematycznych (w liceum lubiłam, ale to podobno dwa różne światy). Nie wiem czy matematyka i analiza danych to dobry wybór, ponieważ chciałabym mieć większe zróżnicowanie, jakieś inne, dodatkowe przedmioty, dlatego myślę nad UW i SGH. Nie chciałabym typowej ekonomii, dlatego myślałam o takich kierunkach. 


 13. Dzień dobry. Pewnie za późno na takie tematy, ale jestem osobą bardzo niezdecydowaną, nie mam pojęcia co chcę robić w przyszłości. W liceum byłam na mat geo. Matematyka nigdy nie sprawiała mi problemu, lubiłam ją, dlatego myślałam o studiach z nią związanych. Myślałam o matematyce i analizie danych na PW, jednak nie wiem czy będzie mi pasować sama matematyka w planie. Nie wiem co będzie lepsze, ciekawsze. Czy może ekonomia na UW, potem myślałam o międzykierunkowych studiach ekonomiczno-matematycznych, może informatyka i ekonometria (nie do końca przepadałam za informatyką), albo metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne na SGH. Co jest najlepszą, najciekawszą opcją? Złożyłam również na budownictwo, ale czytałam, że jest to kierunek bardzo wymagający, tylko dla pasjonatów, myślę również o logistyce na WAT. 


 14. Witam wszystkich. Właśnie kończą się rekrutacje na studia, niedługo wyniki, a ja dalej nie wiem co robić. Najbardziej rozważam PW i nowy kierunek Matematyka i analiza danych. Zastanawiam się jak z nim będzie, skoro to nowy kierunek. Myślałam również o budownictwie, inżynierii zarządzania, zarządzaniu i inżynierii produkcji. Wszystko na PW. Przedmiotem, którym najbardziej się interesuję jest matematyka. Na maturze zdawałam matematykę, geografię i angielski. Ostatnio zaczęłam rozważać inżynierię i analizę danych, jednak obawiam się tam informatyki. Co o tym myślicie? A może zwykła matma? Na UW ekonomia i najbardziej zainteresowała mnie specjalizacja studia ekonomiczno-matematyczne. A może w ogóle najbardziej polecacie SGH? O tej uczelni zaczęłam myśleć dopiero teraz, jednak kierunek Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne wydaje się być ciekawy. Jak poziom matmy na tej uczelni? Który z tych kierunków jest najbardziej przyszłościowy? Może któryś polecacie, odradzacie? Dziękuję za odpowiedzi.


 15. Hejka wszystkim! Nie ukrywam, że zaczynam się denerwować, ponieważ matura coraz bliżej, a ja coraz mniej wiem, co chciałabym studiować, dlatego chciałabym Was prosić o pomoc. Jestem w liceum na profilu mat-geo. Maturę rozszerzoną będę zdawać z matematyki, geografii i angielskiego. Kiedyś bardzo chciałam iść na prawo, jednak mi się odmieniło. Nie wyobrażam sobie uczyć się tego wszystkiego na pamięć. Jestem raczej umysłem ścisłym, interesuje mnie matematyka, więc raczej brałabym pod uwagę kierunki techniczne. Jeżeli chodzi o geografię, to tak średnio mnie interesuje, jeżeli już to fizyczna i najbardziej astronomia. Może ktoś miał podobnie? Jak wybrać odpowiednie studia, czym się kierować? Z góry dziękuję za pomoc. 

×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.