Skocz do zawartości
ojojojoj

Sggw ekonomia czy UW WZ zarzadzanie finansami i rachunkowość

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem sie na Sggw na Ekonomie oraz na UW  na Wydzial Zarządzania na kierunek Zarzadzanie Finansami i Rachunkowość(I stopień). Ciężko jest mi sie zdecydować co wybrać wiec chetnie przeczytam opinie absolwentów czy studentow tych kierunków lub kierunków pokrewnych.Moim zdaniem  za Sggw przemawia ekomomia na Wydziale Ekonomicznym co wiąże sie z większą ilością zajęć matematyczny które lubie. UW z kolei jest uczelnią doceniana przez pracodawcow. Dodatkowo sądzę ze ewnetualna zmiana kierunku na II stopniu(ciagnie mnie w strone Informatyki i Ekonometrii) moze byc bardziej możliwa na Sggw niz na UW.Dziękuję za wszystkie pomocne opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zarządzanie finansami i rachunkowość to chyba jakaś nowość. Przejrzyj dokładnie program studiów, bo pytanie, ile tam naprawdę jest tych finansów i rachunkowości, a ile zwykłego zarządzania. Bo generalnie to chyba lepiej iść na ekonomię niż na zarządzanie. Ekonomia to jednak podstawowe studia z dziedziny nauk ekonomicznych i po tym możesz sobie iść na coś już bardziej wyspecjalizowanego na magisterkę. A możesz iść na dowolnej uczelni. Ta, na której robisz licencjat, nie ma znaczenia.  Aczkolwiek SGGW ma swoją specyfikę. Pewnie nawet na Wydziel Ekonomicznym dołożą Ci jakiś przedmiot o hodowli krów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Tego się obawiałem zbyt późno się zorientowałem co jest wymagane na uw, dziękuję za  odpowiedź. Jeszcze mam tylko pytanie czy jest możliwość bym mógł się przenieść z innej uczelni po semestrze np z uksw?
    • Nie możesz aplikować, ponieważ wszystkie wymienione przedmioty są wymagane (a nie tylko punktowane). Jeśli brakuje Ci któregoś, nie możesz wziąć udziału w rekrutacji. Poza tym nawet gdybyś mógł (mogła) się zapisać, to z 60 punktami i tak nie dostaniesz się na prawo, bo tam próg wynosi zwykle około 70 punktów. 
    • 1. Jeśli są zgodne z Twoim zainteresowaniem to polecam.  Te studia są o wszystkim i o niczym, całkiem dobre na I stopień, ale nie dają konkretnego zawodu, czy konkretnych umiejętności potrzebnych na rynku pracy.    2. studia pracy nie dają.   3. Coś tam uczą, ale nijak ma to do rzeczywistości. 
    • Chciałbym się dowiedzieć trzech rzeczy:   1. Czy poleca Pan administrator i inni użytkownicy te studia pod kątem przydatności dla studenta, czy można coś przydatnego życiowo z nich wynieść.    2. Jak z pracą po tych studiach, etat   3. Czy studia kształtują charakter przedsiębiorczy.    W przyszłości myślałem nad założeniem własnej działalności, i czy te studia przydadzą mi się pod tym kątem?
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.