Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Promotor – jeśli kiepsko wybierzesz - partner do zabawy „w chowanego” albo „co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”. Pomaga w wyborze tematu i pisaniu pracy, aż do obrony na koniec studiów. Inna opcja: utrudnia ciągle nie mając czasu albo zgłaszając kolejne uwagi do uwagi, do uwagi, do uwagi... Może się zdarzyć, że na miesiąc przed końcem studiów będziesz dopiero na stronie szóstej swojej pracy.

promotor.jpg

źródło: http://www.studia.net/slowniczek/4833-promotor

Szukasz inspiracji? Zajrzyj do innych haseł naszego Słownika: http://www.studia.net/slowniczek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

promotor - osoba, ktora powinna miec jakies pojecie nan temat twojej pracy, a z tym to roznie bywa; niektorzy daja prace ambitne, glownie po to, zeby cos sie z nich dowiedziec, zwykle ciezko i ch zastac, nic im sie w twojej pracy nie podoba, mowia , ze jeszcze kupa roboty, ze trzeba bylo zaczac wczesniej; niektorzy potrafia odejsc na emeryture albo zmienic prace w trakcie, gdy piszesz prace.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Promotor - profesor u którego piszemy pracę magisterską. Z natury osoba, która bardzo przywiązuje się do studenta i nie chce by ten opuścił uczelnię. Z czasem uczucie stać się może natarczywe. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Promotor- profesor lub doktor, który bierze Cię pod swoje skrzydła podczas pisania pracy dyplomowej. Czepia się błędów i niszczy Twoje dzieło uważając je za złe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Wół
      Hejka 
      Skończyłam Ochronę Środowiska na UG (studia licencjackie) i chcę zrobić niestacjonarnie magisterkę z Inżynierii Środowiska na PG. Wiem, że po OŚ mogę rekrutować na ten kierunek, ale najpierw muszę uzupełnić różnice programowe. Czy ktoś wie na czym dokładnie to polega, nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji lub czy są jakieś zajęcia uzupełniające prowadzone przez np PG ?
      Dzięki za pomoc 
    • Przez anelka.97
      Cześć.
      Skończyłam studia licencjackie na kierunku dietetyka. Myślałam nad nauczaniem przedmiotów zawodowych w technikum (kierunek technik żywienia). Dodatkowo chciałabym prowadzić warsztaty, pogadanki dla uczniów związane ze zdrowym odżywianie. Dlatego chciałabym iść na studia magisterskie pedagogiczne (A później podyplomowe umożliwiające mi nauczanie przedmiotów zawodowych) mam do wyboru dwie uczelnie i dwa kierunki. Pierwszy to pedagogika ze specjalnością edukacja zdrowotna i promocja zdrowia i nie ukrywam że ten kierunek bardziej mi odpowiada. A drugi to pedagogika ogólna.
      I teraz moje pytanie- czy osoba po zupełnie nie związanym z pedagogiką kierunkiem poradzi sobie na tych studiach? Czy to ma w ogóle sens?
      Ps. Na pierwszym kierunku jest wymagane zrealizowanie różnic programowych, na czym taka realizacja może mniej więcej polegać? Dostaję jakieś materiały które muszę później zaliczyć?
    • Przez Studenciak_98
      Cześć, kończe lada moment inż. energetykę o profilu elektroenergetycznym ale odkąd popracowałem w tej branży wiem, że to nie dla mnie, same studia i przedmioty na początku (mechanika, elektryka, podstawy automatyki itp) były super, ale dalej to już równia pochyła. 
      Kończyłem technikum o profilu informatycznym, ale wtedy jakoś nie przemówiło do mnie programowanie (jak się okazało przez kiepski poziom jego nauczania), a więc glupia decyzja, trochę pecha przy rekrutacji i oto jestem tu gdzie jestem. Teraz stoję przed dylematem wyboru dalszej drogi.
      Teoretycznie powinieniem iść na elektrotechnikę, ale pracowałem trochę przy tego typu projektach na stażu i jest to dla mnie monotonne i nudne, pomijając ten fakt, to niestety żeby w tej branży cokolwiek zarobić trzeba zrobić uprawnienia budowlane, a o to nie tak prosto.
      Myślałem o zaczęciu IT od nowa, ale to wiąże się z dużą stratą czasu (od nowa fizyka, matematyka itp + pół roku czekania pomiedzy obroną a początkiem roku 1 st), lub pójściu na drugi stopień na Automatykę i Robotykę i nadrobieniu ewentualnych brakow (ominęłoby mnie też niestety sporo ważnych rzeczy, w tym laborek z I stopnia, ktore są nie do nadrobienia).
      Ostatnio jednak zorientowałem się, że o ile na Politechnice kontynuacja w IT nie byłaby możliwa (brak bezpośredniego pokrewieństwa kierunków), o tyle na uniwersytecie tak - pytanie jest proste - co miałoby największy sens w obecnej sytuacji? 

Z góry dzięki za rady, pozdrawiam 
    • Przez Jakub00
      Jestem studentem trzeciego roku, i zajmuję się właśnie badaniem do mojej pracy licencjackiej, niestety nadal mam zbyt mało odpowiedzi. (ankieta jest w pełni anonimowa)
      Ankieta dotyczy kontrowersyjnych technik marketingowych w branży gier wideo. Wypełnienie kwestionariusza zajmuję ok 5 minut proszę wszystkie osoby które grają bądź kiedyś grały w gry video o wypełnienie tej krótkiej ankiety.
      Umieszczam link do ankiety, bardzo dziękuję wszystkim osobą które poświęciły chwilę na wypełnienie mojego badania. 
      link do badania - https://e-badania.edu.pl/UG/index.php/336694?lang=pl

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam, Rozważam rozpoczęcie studiów z kierunku informatyka na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Na ich stronie jest wszystko co do kierunku ładnie rozpisane, mnie najbardziej interesują studia niestacjonarne online. Jednakże opinii w internecie dotyczących studiów na tej uczelni jest bardzo mało i chciałbym wiedzieć czy lepiej iść na studia tam (w tym trybie online), czy iść na studia na SAN w Łodzi, również informatyka niestacjonarna ale już nie online. Obie uczelnie w rankingach perspektyw są zbliżone pod względem punktacji i miejsc w rankingach. SAN akurat ma dość dużo opinii i są one trochę lepsze/trochę gorsze. Tak więc co lepiej wybrać?  
    • Kończę właśnie piąty rok. Dużo osób nabiera się, że to humanistyczny kierunek. Warto jednak mieć świadomość, że pojawią się elementy statystyki, logiki, biologii, które towarzyszą niemal przez wszystkie lata trwania studiów. Same studia niezwykle ciekawe, dużo można się dowiedzieć o otaczającym nas świecie i zachowaniach ludzkich. Jednocześnie zawód psychologa jest niezwykle odpowiedzialny, co warto mieć na uwadze. Odpowiedzialny to znaczy, że na przykład jak źle wystawi się dziecku diagnozę i wyśle się je do szkoły specjalnej, to po pół roku ciężko jest potem to odwrócić, bo robią się ogromne różnice programowe - zbyt duże. Złą diagnozą, złym wywiadem, złymi zaleceniami można naprawdę zrobić ogromną krzywdę - w zależności od tego, na jaki grunt się trafi. To, jak dobrą robotę się wykona oczywiście zależy od zdobytych kompetencji. Wymagane są też niezwykle rozwinięte zdolności interpersonalne oraz empatia.  Jeśli chodzi o praktykę - nie wiem, jak na innych uczelniach, ale na mojej było z nią ciężko. Były nam zlecane różne zadania w terenie (by przeprowadzić wywiad, by zrobić pełną diagnozę etc.), jednak brak w tym wszystkim było wsparcia ze strony prowadzących, którzy czekali jedynie na gotową pracę, nie przejmując się tym, że na etapie nauki powinniśmy mieć supervizing. Warto praktyk szukać na własną rękę - im więcej, tym lepiej. Na uczelni nie znajdzie się jej zbyt wiele. Od znajomego psychoterapeuty wiem, że wiedza psychologiczna, którą zdobył na studiach, niewiele mu się w pracy przydaje. 
    • Jestem na piątym roku studiów. Wiem już, że raczej nie dam rady uzyskać zaliczeń z przedmiotów, jeszcze nie wiem z ilu. Dodatkowo mam ogromny zastój, jeśli chodzi o pracę magisterką - tak właściwie jestem w 1/4 pisania. Wszystko jest spowodowane tym, że zwyczajnie mi się nie chce i jestem ogromnie zmęczona. Studiuję coś, co uświadomiłam sobie dość późno, że do mnie nie pasuje, ale zrezygnować też już nie ma sensu, bo zostanę z niczym po pięciu latach (są to studia jednolite magisterskie). Potrzebowałam przerwy, by odpocząć i zdystansować się od wszystkiego. Trochę też kieruję się tym, że nie chcę płacić za te przedmioty, których nie zaliczę. Czy istnieje możliwość uzyskania urlopu dziekańskiego z innego powodu niż ciąża lub poważna choroba?
    • Witam. Mam pytanie , ponieważ kończę 8 klasę i chce się wybrać do technikum nr10 we Wrocławiu na kierunek technik mechatronik . Chciałbym się dowiedzieć czy jak dobrze napisze maturę to mam szanse się dostać na Politechnikę Wrocławską i studiować kierunek związany z mechatroniką ? Z góry dziękuję za odpowiedź .
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.