Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, potrzebuję pomocy z wyborem szkoły wyższej :unsure: Jak uważacie lepiej iść na administrację na Politechnike Warszawską, czy prawo na UMCS lub UMK. Po którym kierunku i szkole mam największe szanse zdobyć dobrą pracę? Czy ktoś z Was studiował na tych uczelniach i mógłby podzielić się opinią? 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem wybór jest tylko jeden. Prawo na UMK. Administracja to ciężkie studia które nic nie dają. Podobne do prawa a nie dają możliwości robienia aplikacji

UMCS też jest słabsza uczelnia niz UMK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Administracja to takie studia dla tych, co się nie dostali na prawo. Przynajmniej taki jest stereotyp. Ale prawda jest taka, że administracja jest dość podobna do prawa, ale daje o wiele mniejsze uprawnienia. Nie można po tym iść na aplikację i raczej nie zatrudnią Cię w dziale prawnym w korpo. Zresztą ideą samych studiów jest to, że zostajesz po nich urzędnikiem zarabiającym najniższą krajową. No i jeszcze na politechnice, co już w ogóle wywoła wyraz zdziwienia u wszystkich, którzy zobaczą Twoje CV. UMK i UMCS mają prawo na zbliżonym poziomie i z obu miast i tak trzeba potem uciekać za pracą w zawodzie do większego. Prawo jednak dale wybór. Niby też można zostać po tym urzędnikiem, ale można i wieloma innymi osobami, które zarabiają lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Astros
      Dostałem się na administrację, ale zastanawiam się czy może na polityce społecznej bądź na zarządzaniu w służbach społecznych będzie mi trochę lżej, ale i lepiej o pracę i ciekawiej.
      Co sądzicie na ten temat?
    • Przez Agata1990
      Cześć. Zaczęłam naukę w technikum, poszłam na administrację, za dwa lata chce pójść na prawo.  Czy mogę się starać o staż w kancelarii? 
    • Przez Bachu
      Witam, 
      Otrzymałem dzisiaj wyniki rekrutacji na Politechnice Gdańskiej i dostałem się na kierunek Inżyniera danych(ang.). Wcześniej udało mi się także zakwalifikować na elektronikę na Politechnice Warszawskiej. 
      Mam niemały dylemat co wybrać. Z jednej strony bardzo chciałbym wyjechać studiować (mieszkam w trójmieście), a z drugiej kierunek inżyniera danych bardziej mnie interesuje. 
      Jeśli ktoś posiada jakieś doświadczenia z danymi kierunkami to byłbym wdzięczny gdyby się nimi podzielił. 
      Czy przeniesienie się na inny kierunek w obrębie tego samego wydziału jest bardzo trudne na Politechnice Warszawskiej?
      Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam!
    • Przez Nina7
      Studiuję prawo niestacjonarnie. Dostałam się na doradztwo polityczne i publiczne stacjonarne czy to połączenie ma sens? Jak połączyć to w przyszłości? Jaki zawód? 
      Czy lepiej zrezygnować i iść do pracy, zbierać doświadczenie? Proszę o odpowiedzi z argumentami.
    • Przez Nina7
      Studiowanie prawa i kierunku doradztwo polityczne i publiczne to dobre połączenie? 
      Jakie są tego plusy i minusy? I co po tym można robić jak to w fajny sposób połączyć jaki zawód? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• W Gdyni jest fajna uczelnia Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu, tam jest Prawo na dość dobrym poziomie, a łatwiej się dostać. 
    • Mam pytanie odnośnie rekrutacji na prawo. Gdzie najłatwiej się dostać jeżeli chodzi  o większe miasta. Najbardziej interesuje mnie Łodz, kraków ,warszawa, ale uwzględniam też inne miasta.Mam w tym roku mature i mimo,że spędzam dużo czasu na naukę. obawiam się ,że może powinąć mi się noga i liczba punktów   zbraknie do studiowania w wymarzonym mieście,  Z góry dzieki!
    • a przeglądałeś zasady rekrutacji z tego roku? Nowe zasady rekrutacji przeważnie są podawane w styczniu. 
    • Cześć, próbowałem jakaś zrozumiec ale w rezultacie nie za bardzo mi to wyszło, chodzi mi o punkty na AGH. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy przy rekrutacji jest uwzgledniany język? Czy jest on wgl pomijany? A jak jest z matematyką?( mówię o niej bo to ku niej się skłaniam na maturze). Brany jest pod uwagę tylko wynik z rozszerzonej, czy z podstawowej też? Jest wgl ktoś w stanie mi powiedzieć jak działa ten przelicznik? (rozmawiałem z kilkoma osobami ale nie do końca wiedzą, i nie chodzi mi o wysłanie linku tylko o wytłumaczenie)
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.