Skocz do zawartości
Chupachups

Czy zdawać dodatkowy przedmiot na maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam niemały dylemat w związku z moją przyszłą maturą 2020. 

Otóż jestem na profilu matfiz w liceum i zastanawiam się od dłuższego czasu nad studiami. Nie mam konkretnego pomysłu na siebie, a wiekszosc moich "planów" czy "pomysłów" jak szybko przyszły, tak szybko odchodzą i pojawiają się następne. Pierwszy mój plan był, żeby pójść na matematykę, najlepiej do Uczelnie we Wrocławiu. Na razie tego się właśnie trzymam. Z tego co wiem, czasem na matematykę się liczy fizyka, a przynajmniej zawsze to są dodatkowe punkty w razie gdyby studiuj matmę poszła mi trochę gorzej (ale szczerze mówiąc z fizyki jestem noga, nie jest to na pewno moja mocna strona, więc nie mam pojęcia jak może pójść mi matura, a z matmy może orłem nie jestem, ale mamy solidne przygotowanie w szkole). Jednak chciałam jeszcze zdawać geografię. Oczywiście zamierzam się jej uczyć samodzielnie w domu, teraz przez wakacje nadrobić wszystko, gdyz zaczynam od zera. Geografię chciałam zdawać z dwóch powodów: po pierwsze gdybym się nie dostała na matematykę, albo mi się samo odwidzialo. Mam wtedy zapasową maturę i dzięki niej mogę dostać się na kierunki ekonomiczne. A drugi powód to taki, ze gdybym w przyszłości jeszcze chciała studiować np zaocznie, to mam już maturę gotową. Jednak mam totalnie metlik w głowie i zastanawiam się czy aby na pewno poświęcić swoją uwagę na geografię, czy przyłożyć się solidniej do matematyki i fizyki, a jak bym się nie dostała to poszukać czegoś innego z samą matmą.

Chciałabym żebyście cos doradzili, zasugerowali czy warto czy nie. Czy tej nauki z każdego przedmiotu jest aż tyle, ze nie jestem w stanie ogarnąć...

Będę wdzięczna za każda odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

Nie ma sensu tracić czasu na dodatkową maturę z takiego przedmiotu. Lepiej przyłożyć się do matematyki rozszerzonej i fizyki. Przecież zawsze w 2021 możesz zdać geografie.

No właśnie nie chciałam tracić roku, wiec gdybym się nie dostała na matme to bym mogła na np ekonomię czy cos podobnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.