Skocz do zawartości
galexxandra

Inżynieria chemiczna i procesowa

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, są tutaj osoby, które studiują inżynierie chemiczną i procesową i chciałyby opowiedzieć jak wyglądają studia na tym kierunku i na co trzeba się nastawić? Raz usłyszałam opinie, że jedyne czego sie uczy to jakaś turbo chemia, to prawda? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A czytałaś forum? Bo o tym kierunku było już i to sporo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak czytałam ale nie znalazłam odpowiedzi na pytania, które mnie interesowały ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dopytaj o to czego nie przeczytałaś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Cześć, jestem uczniem 3. klasy LO i przyszedł czas, żeby zacząć szukać kierunku studiów.  Interesuje mnie najbardziej lotnictwo i kosmonautyka na studiach wojskowych. Pierwszy wybór ode mnie padł na Dęblin - czytałem sporo pozytywnych opinii.    Byłby może ktoś w stanie napisać coś lotnictwie i kosmonautyce ( mundurowe, pilotaż statków) na LAW-ie?  Ciężko się dostać? Jestem na profilu mat-inf-ang, więc zdawanie fizyki na maturze odpada, aczkolwiek nie miałem problemów z nią na przestrzeni lat.  Planuje zdawać matematykę podstawę (liczę na ~80%) i angielski rozszerzenie (tutaj na +70%), no i jeszcze informatykę, ale z tego co wiem to się nie liczy. Czy zdając takie przedmioty jest szansa się dostać?  Trzeba mieć jakieś kursy wcześniej (PPL, CPL)?  Kojarzy ktoś jakie są progi punktowe z ubiegłych lat i jaki są przeliczniki?   Na razie więcej pytań nie mam, jeśli ktoś by mógł mi pomóc, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam.        
    • Hmm... A kto zabrania zostać pracownikiem naukowym (nie naukowo-dydaktycznym ani dydaktycznym) uczelni lub instytutu PAN? Wskazana przez Ciebie OŚ z całą pewnością nie zalicza się do wymagających kierunków. 
    • Mam wśród znajomych absolwentkę dziennikarstwa, która twierdzi, że ten kierunek to była strata czasu. Gazety, itd. i tak wolą ludzi z konkretnymi umiejętnościami, np. osoba po filologii polskiej może sprawdzić poprawność językową tekstów, osoba po filologii z języka obcego może sprawdzić co dzieje się za granicą/przetłumaczyć tekst. Osoba po prawie, może robić relacje ze spraw sądowych i tego typu spraw, bo ma o tym pojęcie. Osoba po ekonomii może pisać artykuły o rynku i o gospodarczych/ekonomicznych rzeczach. W skrócie, gazety i tak preferują osoby po innych kierunkach z konkretną wiedzę niż studentów dziennikarstwa, którzy po studiach nie mają żadnej specjalistycznej i przydatnej wiedzy. 
    • Dziękuję bardzo Panie Łukaszu za odpowiedź. W najbliższy poniedziałek planuję skontaktować się z Dziekanem w jakiś sposób. Zanim to jednak nastąpi to chciałbym o coś zapytać. Czy jeśli ta decyzja o skreśleniu zostanie utrzymana w swojej mocy, to automatycznie utracę te trzy lata studiów? Tak jak pisałem wcześniej, korzystałem ze wznowienia w tym semestrze i mam do tego prawo tylko raz. Jeśli chodzi o powtarzanie semestru to nie wykorzystałem tej możliwości ani razu, choć regulamin zakłada skorzystanie z tego trzykrotnie. Jeśli jest to jednak pytanie zbyt skomplikowane na obecną chwilę to zrozumiem, po prostu nigdzie w internecie lub regulaminie studiów nie mogę się doszukać takowej informacji. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.