Skocz do zawartości
Muszkieter965

Studia dzienne płatne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

czy orientuje się ktoś czy na AGH w Krakowie jest możliwość płatnego studiowania dziennego jeśli nie dostanie się na wybrany kierunek? Proszę o odpowiedz, ponieważ nie mogę nigdzie znaleźć tej informacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Płatne studia są wówczas traktowane jako niestacjonarne a zajęcia realizowane w trybie stacjonarnym ze względu na oszczędności. 

Kiedyś były takie studia - nazywały się wieczorowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedz. Czyli w takim razie jeśli dostanę się na studia niestacjonarne to zajęcia będą prowadzone w trybie takim jak stacjonarne z tą różnicą że będę musiała po prostu zapłacić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie. Mówię tylko że tak się zdarza i nie są to wówczas wszystkie zajęcia. 

Obecnie nie ma już takiego trybu studiów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Adminie, znów opowiadasz bajki. Oczywiście, że studia wieczorowe istnieją. Studia niestacjonarne mają dwojaką formę. Mogą być zaoczne, czyli weekendowe, ale mogą być też wieczorowe. Na wielu uczelniach zajęcia wieczorowych rzeczywiście odbywają się po południu, ale na niektórych kierunkach i uczelniach wieczorowi chodzą z dziennymi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wielu uczelniach... ja nie znam tych wielu uczelni. Wiele uczelni zrezygnowało z tego trybu lub połączyło go ze stacjonarnymi. Znowu ahuagu prowadzisz obraźliwą retorykę, nie tędy droga. Nie życzę sobie Twoich komentarzy w moją stronę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twoje przewrażliwienie jest męczące. "O matko, skrytykowała mnie, ratunku hejt". 

Wieczorowe zamknięto na tych mniej popularnych kierunkach, na które w dobie niżu wszyscy zaczęli mieścić się na dzienne. Moja alma mater dalej trzepie kasę na wieczorowych na wszystkich bardziej obleganych kierunkach (sinologia, japonistyka, koreanistyka, anglistyka, italianistyka, iberystyka, prawo). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Medyczne w większości mają niestacjonarne z zajęciami razem z dziennymi. Rzadziej weekendowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• To zależy od tego, ile osób się zgłosi. Jeśli mniej, niż jest miejsc, przyjmą wszystkich*, jeśli więcej, kogoś odrzucą i to będą osoby z najsłabszymi wynikami. Tylko weź pod uwagę, że na UW od tego roku, żeby w ogóle móc wziąć udział w rekrutacji, musisz mieć wszystkie wymagane przedmioty, czyli w przypadku wieczorowego prawa polski, matematykę i język obcy.    *większość uczelni ma też ustalony jakiś próg minimalny, poniżej którego nie przyjmują. 
    • Ubiegaj się o warunkowe zaliczenie roku. Wówczas płacisz tylko za poprawkę egzaminu. W przypadku repety cały rok nic nie robisz tylko poprawiasz 1 przedmiot z rokiem niżej. 
    • Dzień dobry! Zacznę od tego, że pisałam już jakiś czas temu do uczelni z moim problemem, ale niestety przez obecną sytuację i zamieszanie organizacyjne do tej pory nie otrzymałam od nich odpowiedzi, a chciałabym już jakoś działać w tej kwestii. Otóż jestem studentką studiów licencjackich. Od października powinnam iść na 3 rok. Na drugim roku zaliczyłam cały semestr zimowy, problem pojawia się z letnim. Mam niezaliczenie z tylko jednego przedmiotu, natomiast cała reszta ładnie zdana. Jako, że u nas nie ma w tym przypadku sesji poprawkowej automatycznie nie zaliczyłam semestru. Profesor twierdzi, że warunek mi nie przysługuje (nigdy żadnego nie brałam, to mój pierwszy raz jak nie zdałam). Nie wiem na jakiej zasadzie przysługuje się warunki, czytałam regulamin uczelni i niestety nie znalazłam tam nic przydatnego. Przez tę całą sytuację czuję się kompletnie zagubiona i nie mam pojęcia jak to wszystko zorganizować. Usłyszałam, że mogę wziąć powtórkę na cały 2 rok lub na ten jeden semestr letni. I tu pojawia się moje pytanie. Nie wiem jak to wygląda od strony praktycznej. Czy opcja z powtórką semestru letniego oznacza, że przez całe półrocze będę wisiała w czasoprzestrzeni i dopiero od marca będę uczęszczać tylko na ten jeden przedmiot? (Dostałam informację, że oceny z reszty przedmiotów zostaną mi przepisane) Czy może normalnie pójdę od października, a potem od marca będę musiała kontynuować trzeci rok robiąc normalnie dyplom, jednocześnie robiąc zadania zaliczające ten przedmiot? Trochę się boję, że jak pójdę na jeden semestr to nie poradzę sobie z ilością pracy, a wzięcie całego roku również jest dość problematyczne.
    • Wiążąca - zobacz ile osób przyjęli rok temu na niestacjonarne i będziesz miał odpowiedz.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.