Skocz do zawartości
Jakub_-_

Gospodarka przestrzenna pwr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję wybrać się na gospodarkę przestrzenną na pwr i chciałbym zapytać się kogoś kto studiuje lub studiował ten kierunek na pwr czy warto, czy jest po tych studiach praca i czy da się połączyć te studia z pracą dorywcza 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wątków na forum zarówno o kierunku jak i uczelni jest bardzo duzo. Temat do zamknięcia. Proszę użyć wyszukiwarki w prawym górnym rogu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• Przez Nathixo
      Cześć, jestem tegoroczną maturzystką i chciałabym się dowiedzieć co nieco o Inżynierii Kwantowej na PWr. Czy wszyscy na tym kierunku są fizykami z powołania? I czy poziom jest bardzo wysoki? Martwię się trochę, że nie poradzę sobie z materiałem, był ktoś w podobnej sytuacji?

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie odpowiedzi  

• Przez toom16
      Witam, rozpocząłem studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej. Na pierwszym semestrze studiów dokonujemy wyboru specjalności. Z tym konkretnym procederem przychodzę do Państwa. Mianowicie po rozmowie z kolegami studentami okazuje się, iż są przesłanki do losowo przydzielonych specjalizacji. (Wewnętrzna rekrutacja na podstawie oceny z dyplomu I stopnia oraz ocen końcowych).

I tutaj pierwsze pytanie, w jaki sposób można i czy można wystąpić do władz wydziału w sprawie ujawnienia list rankingowych poszczególnych specjalizacji wraz z wskaźnikiem punktowym rekrutacji?

A druga sprawa tyczy się konkretnie sposobu wybierania specjalizacji. Otóż w ogłoszeniu informującym o złożeniu deklaracji widnieje:

"Nie złożenie przez studenta w/w deklaracji będzie skutkować przydzieleniem z urzędu do jednej ze specjalności na kierunku. Warunkiem uruchomienia specjalności jest minimum 30 osób"

Natomiast na dokumencie deklaracji widnieje:

"Zgłoszenie deklaracji preferencji musi zawierać wszystkie 4 specjalności wymienione w kolejności preferencyjnej ustalonej przez studenta pod rygorem nieważności"

I tu nasuwa się pytanie czy takie wymuszanie na studentach wyboru wszystkich specjalizacji co chroni uczelnie przed nieuruchomieniem jakiej specjalizacji jest zgodne z prawem? Czy to nie jest
      ograniczanie "praw studenta do zdobywania wiedzy i rozwijania własnych zainteresowań"? (Jedno z praw studenta zamieszczone w regulaminie uczelni).

Dodatkowo dodam, iż w regulaminie uczelni nie jest wspomniane nic na temat wyboru specjalizacji.

Ponadto nasuwa się pytanie, czy uczelnia w razie złożenia odwołania ma obowiązek przesłania dokumentu zawierającego rozstrzygnięcie złożonego pisma? Składałem odwołanie a w odpowiedzi na nie dostałem tylko krótkiego maila bez argumentacji.

Ściana tekstu wiem, ale są to dla mnie ważne sprawy na dzień dzisiejszy :)

Pozdrawiam!
    • Przez Bartek2018
      Siemka
      Mam dylemat co do wyboru kierunku studiów, waham się pomiędzy informatyka stosowana i systemi pomiarowymi na wydziałem fizyki i astronomii na UWr a cyberbezpieczeństwem na wydziale Elektorniki na PWr
      Ktoś jakieś opinie co do jakości tych kierunków i zapotrzebowaniu na ich absolwentów?
    • Przez aleksandrakk
      Hej, czy jest tu może ktoś z politechniki wrocławskiej, najlepiej studiujący architekturę? Jestem ciekawa jak mniej więcej wygląda plan zajęć. Ile jest godzin zajęć w pierwszym semestrze (tygodniowo), czy ich ilość z czasem się zmienia, do której i od której na ogol trwają zajęcia, czy prawda jest ze zazwyczaj jeden dzień w tygodniu jest dodatkowo wolny, ogolnie czy da się zorganizować czas tak by studiować, pracować i rozwijać swoja niezależna pasje? 
    • Przez Bubu1234
      Czy studiowanie na filiach Politechniki Wrocławskiej ,które są w Wałbrzychu lub Jeleniej Górze jest na podobnym poziomie co studiowanie na Pwr we Wrocławiu czy mocno odbiegają od tej uczelni ? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Chcesz pracować za granicą to musisz skończyć studia za granicą.. najlepiej w kraju docelowym. W Polsce taki kierunek to architektura. 
    • Niedawno zainteresowało mnie kupowanie i odrestaurowywanie, a następnie sprzedawanie z zyskiem domów w Ameryce tzw. house fliping (I tak wiem że to nie wygląda tak ładnie i pięknie jak w tych wszystkich serialach, a przynajmniej jest o wiele bardziej skomplikowane) Po dłuższym przeglądaniu internetu w poszukiwaniu informacji jak wygląda taki proces od strony prawnej i z jakimi rzeczami trzeba się liczyć dokonując takiej inwestycji w dom do renowacji, doszedłem do wniosku, że chyba w każdym przypadku nad domem pracuje cała ekipa tj. robotnicy, menadżerowie, projektanci inżynierowie architekci itp. a osoba dokonująca zakupu domu często działa na zasadzie inwestora. Stąd  właśnie zrodziło się moje pytanie czy mógłbym być inwestorem, architektem i projektantem wnętrz w jednym i jaki kierunek studiów powinienem wybrać aby najlepiej przygotować się do takiej działalności, oraz czy to że studiowałbym w Polsce miałoby duży wpływ na prace za granicą pod względem technicznym, mam tutaj na myśli to że w Ameryce jest zupełnie inny typ budownictwa, bo większość domów wykonuje się z drewna. Dodam jeszcze że idę teraz dopiero do 2 kl. liceum więc jak piszę jakieś głupoty to mnie poprawcie, bo to jest pomysł,który wpadł mi do głowy kilka tygodni temu i jak na razie jest najlepszym pomysłem na jaki wpadłem. Przechodzę teraz kryzys pod tytułem "jak żyć"  
    • Aż przypomniało mi się akademickie życie, słoiczek z gołąbkami w sosie pomidorowym to nawet i teraz bym zjadł ze smakiem.
    • Niestety nie udało mi się jechać, studenckie życie nie rozpieszczało, środków brakowało na wyjazd. Kilku moich znajomych pojechało latem Party Camp i było mega zadowolonych - umiarkowanie cenowo, a klimat podobnoć mega. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.