Skocz do zawartości
Kacper821

Czy Matematyka na Uniwersytecie Gdańskim to dobry "Plan B"?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdaję maturę rozszerzoną z matematyki oraz języka angielskiego, a w przyszłości chciałbym zajmować się finansami. Moim pierwszym wyborem jest wydział studia z zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej - konkretnie kierunki Analityka Gospodarcza oraz Podyplomówki z zarządzania Inżynierskie, na trzecim miejscu znajduje się Matematyka na tej samej uczelni, ale na innym wydziale. Biorę pod uwagę, że nie wszystko może jednak pójść po mojej myśli i stąd pytanie - czy Matematyka / Modelowanie Matematyczne i Analiza Danych to dobry "Plan B" w razie niedostania się na Politechnikę Gdańską? Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko pytanie, czy jesteś na tyle dobry z matematyki, by ją studiować;) Sam ten przedmiot jest na pozostałych kierunkach w nieporównywalnie mniejszym wymiarze (wręcz szczątkowym porównując do kierunku matematyka), a wydział ZiE PG ma obiegową opinię "wydziału gier i zabaw", więc Twoje plany awaryjne to jednak zupełnie inny kaliber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez finanse mam na mysli ogólnie działania analityczne na rynku, jednak nie chcę sie zamykać na jedną dziedzinę. Z matematyką dalbym sobie radę i idzie mi z nią bardzo dobre, jest to plan B dlatego ze są na nią po prostu nizsze progi, a generalnie bardzo zalezy mi na dostaniu sie na ZiE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca to chcę przekazać. Kierunkiem na ktory oczywiście chce sie dostać 'z pierwszego wyboru'  jest analityka. Mimo mniejszego zaawansowania matematyki na tym kierunku niz na zwykłej matmie są tam wyzsze progi. W przypadku uzyskania gorszego wyniku z matury chcę miec jakies wyjście. Pytam tylko czy czysta matematyka będzie dobrym wariantem w takim przypadku - jednocześnie zdając sobie sprawę ze poziom tego przedmiotu bedzie tam na pewno wyższy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kacper821 napisał:

Przez finanse mam na mysli ogólnie działania analityczne na rynku, jednak nie chcę sie zamykać na jedną dziedzinę. Z matematyką dalbym sobie radę i idzie mi z nią bardzo dobre, jest to plan B dlatego ze są na nią po prostu nizsze progi, a generalnie bardzo zalezy mi na dostaniu sie na ZiE. 

Jeśli tak, to ja bym na pierwszym miejscu postawiła na analitykę, a na drugim matematykę, bo matematyka to jednak podstawowe narzędzie analityka. Podyplomówki z zarządzania sobie daruj, tam się wiele nie nauczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.