Skocz do zawartości
Joanna

Piwnica pod Fortuną cudem?

Rekomendowane odpowiedzi

Do 30 września możesz głosować w konkursie sms-owym:  „7 Nowych Cudów Polski”, którego organizatorwm jest National Geographic TRAVELER. Konkurs ma za zadanie wybranie najciekawszych miejsc oraz zabytków w Polsce. Za udział w głosowaniu otrzymasz już nagrodę w postaci „Przewodnika po 7 nowych cudach Polski” z ubiegłorocznymi zwycięzcami plebiscytu. Spośród różnych ciekawostek możesz głosować też na Piwnicę pod Fortuną w Lublinie, która znajduje się w zabytkowej kamienicy Lubomelskich (Rynek 8). Obejmuje ona dziesięć sal - w dziewięciu z nich znajduje się nowocześnie zaaranżowana wystawa składająca się z multimedialnych prezentacji, wizualizacji i eksponatów przybliżająch historię Lublina. Dziesiąta sala to dawna winiarnia, której ściany pokryte są renesansową polichromią - wyjątkowymi w skali Polski malowidłami o tematyce świeckiej. Dziesięć obrazów rozmieszczonych na ścianach, okapie kominka i sklepieniu zawiera liczne odwołania do kultury antycznej (mitologii, literatury) oraz renesansowej obyczajowości. Polichromie zostały wydatowane na drugą połowę XVI wieku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez karolina796
      Dostalam się na prawo do uwb w Białymstoku i UMCS w Lublinie i nie wiem co mam robić? Którą uczelnia jest lepsza pod względem poziomu i lepiej jest widziana wśród pracodawców? Może ktoś z Was studiował na którymś uniwersytecie i mógłby podzielić się opinią. Mam czas do jutra, więc proszę, dajcie jakieś rady  
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi  
      Pozdrawiam 
    • Przez Kalayan
      Mógłby się ktoś wypowiedzieć gdzie wg niego lepiej jest studiować zarządzanie (I st.) na KUL-u czy na UMCS w Lbl ?
    • Przez Kalayan
      Hej
      Czy jest ktoś kto studiuje/wybiera się na Marketing i komunikację rynkową (I st., dziennie) i mógłby mi opowiedzieć o tym kierunku ? Z tego co wiem taki kierunek jest jedynie na Ueku w Krk (a słyszałam słabe opinie o tej uczelni) i na Politechnice Lbl 
      Co myślicie o kierunku ? Czy jest ciężki ? Dla kogo ? Czy osoba, która nie jest zbyt db z przedmiotów ścisłych da sobie radę ?
    • Przez eeemily
      Czy studiował ktoś może lub zetknął się ze studiami filologicznymi,mam tu na myśli filologię języków obcych albo po prostu studia językowe czy tzw. lingwistykę stosowaną? Jak wyglądają takie studia? Gdyby znalazł się też ktoś kto zetknął się z Uniwersytetem Rzeszowskim lub KUL-em czy UMCS-em, byłabym wdzięczna za opinie o tych uczelniach(Mam świadomość, że zawsze znajdą się i dobre i złe).
    • Przez qwerty7
      Witam. Niedługo kończę studia inżynierskie I stopnia na kierunku Transport i Logistyka, tak się składa, że niebawem będę ściśle związany z Lublinem i do tego miasta muszę ograniczyć wybór studiów magisterskich. Chciałbym w pewien sposób kontynuować zdobytą wiedzę stąd wybór padnie najprawdopodobniej na Logistykę (Transport odrzucam głównie z uwagi na to, że na ogól w planie studiów pojawia się tam matematyka i mechanika, które chciałbym uniknąć).
      Z tego co widzę Logistyka w Lublinie dostępna jest wyłącznie na UMCS (chyba, że coś przeoczyłem?) w formacie stacjonarnym i zaocznym. Preferuje studia stacjonarne, a jak wiadomo w przeciwieństwie do studiów zaocznych tu podczas rekrutacji konieczne są egzaminy wstępne. Stąd pytanie: Jak takowy egzamin wygląda w przypadku studiów II stopnia na UMCS? Czy trudno dostać się na tego typu studia? I jak wysoki jest poziom gdyby się to udało?
      Studia inżynierskie kończę na niezbyt prestiżowej uczelni w małym mieście stąd też obawiam się etapu rekrutacji, a niestety to czy się dostanę będzie miało spory wpływ na moją przyszłość związaną się z tym miastem.
      Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.