Skocz do zawartości
Kryptonimiczna

School of Ideas przy SWPS

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.soi.swps.pl/

Ktoś miał z tym do czynienia? Czy to nowy kierunek i nawet nie ma co szukać opinii? ;)

Wygląda mi to na twór marketingopodobny, pytanie tylko, czy faktycznie kierunek z sensem czy kolejny sposób na przyciągnięcie ludzi gotowych zapłacić niezłą sumkę za dyplom...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kulturoznawstwo. Czy chwyci? Trudno powiedzieć. Uczelnie próbują znaleźć sposób na studia humanistyczne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem studentem i nie polecam ogólnie.

Bardzo dużo marketingu i nadmuchiwania spraw, ale jak przychodzi co do czego to bardzo słabe efekty. Te studia są praktycznie nie zrobione. Sami wykładowcy często nie ogarniają co się dzieje. Dużo osób odeszło po pierwszym semestrze. Jak nie chce ci się robić nic a potrzebujesz dyplomu kulturoznawcy - to tutaj będziesz się świetnie bawił - tylko potem jak cię pracodawca zapyta o to  co konkretnie umiesz to słabo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Program studiów jest realizowany w oparciu o wszelkie wytyczne niezbędne do uruchomienia takiego kierunku, a nasi wykładowcy to specjaliści i praktycy, którzy przekazują swoją nieustannie aktualizowaną wiedzę. Jak powszechnie wiadomo studia to już nieobowiązkowy element edukacji, zatem to od samego studenta zależy ile z tych studiów wyniesie. Przy czym oczywiście wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, więc mogą się zdarzać błędy i nie wszystkim może odpowiadać sposób prowadzenia danych zajęć, dlatego byśmy my mogli coś w tej kwestii zmienić chętnie przyjmiemy wszelkie uwagi w tym zakresie i najlepiej by były zgłaszane na bieżąco - tylko w ten sposób będziemy w stanie zweryfikować sytuację i podjąć adekwatne działania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę zapoznać się z zasadami dodawania wpisów na forum i edycji treści. Przede wszystkim proszę nie kopiować treści z innych stron internetowych. 

@Uniwersytet SWPS

Tym razem edytowałem. Następnym razem post trafi do kosza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Łukasz zdaje się, że nie do końca rozumiemy co masz na myśli - mógłbyś doprecyzować? Dodaliśmy jedynie komentarz z wyjaśnieniem w wątku dotyczącym jednego z naszych kierunków studiów, przy czym w żadnym wypadku nie kopiowaliśmy treści z innych stron internetowych :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komentarz był wklejony z innego źródła. Oznacza to, że zostało również wklejone formatowanie tekstu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Treść komentarza została wcześniej utworzona w innym programie, by ją odpowiednio skonstruować i dopiero w ostatecznym kształcie zamieścić na forum. Nie widzimy najmniejszego sensu kopiowania i wklejania tekstu z jakiejkolwiek innej strony - zapewniamy, że zawsze odpowiadamy zgodnie z prawdą i indywidualnym podejściem do każdej napotkanej opinii. Dziękujemy za informacje i zapamiętamy na przyszłość, by treść odpowiedzi konstruować tutaj, a nie w osobnym narzędziu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może być w osobnym narzędziu ale musi być wrzucona bez formatowania lub przepuszczona przez notatnik. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem studentem i totalnie nie polecam. Wykładowcy nie mają pojęcia o czym uczą - kierunek w 100% zbudowany na marketingu i wielkich słowach, których młody człowiek nie potrafi rozpoznać. Po pierwszym roku część odeszła, bo te studia nie dają ci nic konkretnego - ale  jak masz wolne 30 000 to możesz się pobawić w pracę zespołową.

Zmarnowane dwa lata życia, wiele osób zostaje tam tylko dlatego bo już wtopiła pieniądze i żal im się wycofać. Nie popełniajcie tego błędu. Nawet tu powyżej możecie przeczytać marketingowy bełkot nie mający nic wspólnego z rzeczywistością . SWPS to nie uniwersytet tylko firma, która po prostu ma głośny marketing.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.09.2020 o 18:17, Wojtkowski99 napisał:

których młody człowiek nie potrafi rozpoznać

Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora. Wielu młodych ludzi akurat potrafi poznać modnie nazwane studia o niczym, których teraz uczelnie pootwierały na pęczki. Wielu daje się nabrać, ale to nie znaczy, że jak ktoś młody, to od razu naiwny i też się da. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wojtkowski99, dziękujemy za podzielenie się swoją opinią. Doceniamy wszystkie pojawiające się na forum głosy na temat School of Ideas - to dzięki nim możemy stale podnosić jakość kształcenia i ulepszać dla Was ten kierunek. Wasze uwagi przekazujemy twórcom kierunku, aby mogli je uwzględnić w programie nauczania. Tak też chcielibyśmy postąpić w tym przypadku, dlatego Wojtkowski99, czy zechciałbyś się z nami podzielić co konkretnie wg Ciebie na kierunku wymaga poprawy? Jakie zmiany musiałyby nastąpić, abyś uznał kierunek za wartościowy i przydatny? Co moglibyśmy ulepszyć? Odezwij się do nas na xxx. 

Jednocześnie osoby zainteresowane nauką na kierunku School of Ideas zapraszamy na warsztaty, podczas których można porozmawiać z wykładowcami i poznać koncepcję studiów w praktyce. M.in. na tej podstawie można podjąć decyzję o tym, czy są to studia odpowiednie dla nas. Takie warsztaty organizujemy regularnie od kilku lat, kilka razy w roku. O ich kolejnych edycjach informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Ponadto w tym roku zorganizowaliśmy również webinar, podczas którego szczegółowo omówiliśmy kierunek, a osoby zainteresowane mogły na żywo zadawać pytania. Zapis spotkania dostępny jest na naszym YT - zapraszamy do wysłuchania rozmowy

Podsumowując: jesteśmy otwarci na Wasze opinie. Chętnie odpowiemy na Wasze ewentualne wątpliwości i udzielimy szczegółowych informacji na temat kierunku. Piszcie śmiało na xxxx. A tymczasem życzymy dobrego weekendu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez as25cule
      Dodam swoją krótką historię - cale życie mnie interesowały komputery, technologia, cyfrowy świat i podobne sprawy. Od 14 roku zajmowałem sie grafika i od 16 próbowałem cos w programowaniu. Poszedłem na matfiz - (z marnym skutkiem bo matura poszła mi fatalnie w aspekcie matematycznym, ale swietnie w humanistycznym, bo pol rozsz którego nigdy nie pisałem, poszedl mi na 80%, a hist w 3 mies nauki na jakies 50%. Mocno żałuję że nie rozsz historii na profilu bo czuję że mógłbym ugrać dużooo więcej z odpowiednim przygotowaniem).   Zrozumiałem że politechnika i podobne klimaty nie są dla mnie, bo bym się nie dostał, a nawet nie czułbym satysfakcji z tej drogi. Z biegiem czasu coraz bardziej interesowała mnie psychologia, socjologia, filozofia, sztuka, człowiek,   ale ciagle siedziałem w komputerach i byly dla mnie one piorytetem pod wzgledem sciezki zawodowej.

Od jakichś 2 lat zainteresował mnie zawód UX Designera, wydaje mi sie idealny pod moj charatker i moje zainteresowania. Staram się narazie kształcić samemu w tę stronę. Ostatnio na SWPS wystartował kierunek o wdzięcznej nazwie - ux research and design - wydaje mi sie on bardzo ciekawy i mocno się nad nim zastnawiam. Ale czy warto? Czy swps ktory jest stricte psychologiczny będzie się nadawał na na połączenie psychologii z informatyką? Czy w ogole ma sens taki interdyscyplinarny charakter studiów? Jakie miałbym perspektywy gdyby odwidział mi się zawód UX Designera - chociażby poprzez rosnący popyt? Co mógłbym robić jeszcze po tej specjalizacji. 

Dodaję link do oferty:
      https://www.swps.pl/oferta/warszawa/studia-pierwszego-stopnia/psychologia-i-informatyka/ux-research-design
    • Przez Zakrza
      Postanowiłem zostać psychoterapeutą. Wpisałem w Google frazę "jak zostać psychoterapeutą" i wyskoczyło mi, że wystarczy być magistrem jakiegokolwiek kierunku i ukończyć 4-letni kurs. Pomyślałem: "o, fajnie, jestem mgr dziennikarstwa, zrobię kurs i będę psychoterapeutą". Okazuje się, że to nie jest takie proste...

Polska Rada Psychoterapii (zgodnie ze standardami europejskimi i światowymi) owszem, nie wymaga konkretnego wykształcenia (jak potwierdzają badania, zawód psychoterapeuty nie ma żadnego wpływu na jego skuteczność), ale poszczególne ośrodki rekomendowane przez stowarzyszenia już tak. Aby rozpocząć szkolenie trzeba mieć ukończone studia psychologiczne, pedagogiczne lub medyczne. No ok, nie wszystkie tego wymagają. Podkreślają jednak, że jeśli wejdzie w życie ustawa psychoterapeutyczna to nawet po ukończonym szkoleniu i zdobyciu certyfikatu nie będę miał możliwości wykonywania zawodu. A nawet jeśli nie wejdzie (lub wejdzie w zmienionym kształcie) to nie będę mógł pracować w placówkach NFZ, ani nawet robić tam stażów, co i tak uniemożliwi skończenie kursu.

Nie zniechęciło mnie to jednak. Stwierdziłem, że sobie zrobię psychologię II stopnia, równolegle robiąć kurs na psychoterapeutę i gitara. No i tu pojawiają się kolejne przeszkody. Chciałbym studiować w Krakowie, bo tu znajduje się większość ośrodków kształcących terapeutów. Niestety nie znalazłem tutaj oferty psychologii MSU. Jedyne MSU jakie znalazłem to na SWPS, ale to uczelnia prywatna, a niezbyt mam możliwości płacić za szkołę i za kurs (+to, że nie mają filii w Krakowie, jak wspominałem). A zatem jednak 5-letnie jednolite magisterskie. Jak Kraków to UJ. A co! Wchodzę zatem na stronę, a tam info, że liczą się wyniki z matur. Liczyłem jednak, że mgr innego kierunku będzie miał jakąś inną prcedurę.

Uniwersytet Jagielloński bierze pod uwagę pisemny, rozszerzony angielski + najlepszy przedmiot z grona biologia/matematyka/historia. Zdawałem tylko matematykę (angielski na podstawie więc się nie liczy). W tamtych czasach nie była obowiązkowa i zdobyłem 52%, co jak na tamten rocznik było wynikiem bardzo dobrym. Tyle, że to da mi jakieś 10 nędznych punktów na 100.

I tutaj garść pytań do państwa:
      1. Czy w ogóle istnieje psychologia MSU gdzie indziej niż na SWPS?
      2. Orientuje się ktoś ile osób aplikuje średnio na UJ, na psychologię i jaki jest zazwyczaj próg przyjęć?
      3. Jeśli nie UJ to jaka publiczna szkoła w Krakowie?
      4. Jakbym chciał poprawić wyniki z matur po 15 latach to jaka jest procedura?
      5. Może jednak olać psychologię i zrobić tę pedagogikę?

Dziękuję i pozdrawiam wszystkich, którzy dotrwali do końca tego postu. Wyszedł dłuższy niż się spodziewałem. A to dopiero początek!
    • Przez M@ti
      Cześć, jestem już po maturze i chciałbym poznać opinię osób, które studiują prawo na SWPS. Jak tam jest? Polecacie? Jakie są wasze wrażenia dotyczące uczelni?
    • Przez RafalStat
      Statystyka - pomoc w analizach statystycznych do prac dyplomowych (licencjackich, magisterskich, doktorskich), naukowych (m.in. statystyka, psychologia, socjologia, ekonomia, edukacja, itp.), badań rynkowych oraz wielu innych

Opracowanie z przystępnym opisem, możliwa także interpretacja wyników

Statystyki opisowe, korelacje
      Analiza regresji, wariancji, kowariancji
      Analiza równań strukturalnych, analiza kanoniczna, analiza czynnikowa, analiza dyskryminacyjna, analiza skupień, skalowanie wielowymiarowe…
      Analiza szeregów czasowych, analiza czasu przeżycia, statystyka przestrzenna, grafy
      Oraz wiele innych

13-letnia praktyka, magister statystyki oraz psychologii, doktorant PAN
      Profesjonalnie i szybko

Usługa możliwa także w języku angielskim - wieloletnie doświadczenie w realizacji statystycznych usług dla klientów anglojęzycznych, dyplom brytyjskiej uczelni

statystyczneanalizy@wp.pl

571278860

• Przez Sebastian Szczęsny
      Wiesz kto to jest prof. Cialdini? To najbardziej chyba znany na świecie specjalista od psychologii społecznej zajmujący się technikami wywierania wpływu na ludzi. Będzie miał wykład w oddziale Zamiejscowym w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Wstęp wolny. Rzecz obowiązkowa dla tych, których interesuje praca jako marketer, PR-owiec, sprzedawca, manager.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.