Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam bardzo duże dylematy odnośnie tego co chcę robić w życiu, jaki zawód wybrać. W liceum byłam na profilu mat-geo-ang, po maturze poszłam na finanse i rachunkowość(dziennie). Aktualnie zaczynam 2 semestr, pierwsza sesja zdana, nie szło mi najgorzej, ale większość przedmiotów była wkuwana na siłę, a te które zaczynają się teraz od 2 semestru, też mi się nie podobają. Jedyny przedmiot jaki lubię to rachunkowość. Coraz bardziej dręczy mnie to, że nie wiem czy dobrze wybrałam. Kierunek niby przyszłościowy, pracę w księgowości powinnam znaleźć, ale wybrałam studia rozumem, a nie sercem i pasją. Jest we mnie ogromną chęć pomagania innym ludziom, lubię opiekować się osobami chorymi, starszymi. I coraz bardziej nie daje mi spokoju myśl, że może kierunek ekonomiczny to kompletnie nie moja bajka, może powinnam wybrać coś medycznego. Nie wiem co robić. Czy porywać się z motyka na słońce, rzucić studia, zacząć przygotowania do matury z biologii i chemii ( ale wtedy byłabym kilka lat do tyłu), czy skończyć przynajmniej licencjat z fir-u. Zaczyna mnie dręczyć fakt, że nie wybrałam profilu bio-chem, bo już po gimnazjum miałam dylemat i nie wiedziałam co wybrać, ostatecznie padło na matgeo i zaczynam tego coraz bardziej żałować. Poprostu zawsze lubiłam uczyć się każdego z tych przedmiotów. Co robić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, u nas doradztwo zawodowe w szkole średniej kuleje i mamy tego takie efekty. Jeśli nie czujesz się dobrze, to popraw maturę i idz na wymarzone studia. Przed Tobą 40 lat aktywności zawodowej. Powinnaś robić to w czym czujesz się dobrze. 

Pamiętaj, że na każdych studiach będą przedmioty, których nie będziesz lubić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez galexxandra
      Jak wyżej. Zbliżają się terminy rozpoczęcia rekrutacji, a gdybym chciała złożyć na wszystko co chce to wydałabym fortunę więc pytam Was, który kierunek wydaję się Wam ciekawszy. Matematykę bardzo lubię nigdy nie miałam z nią problemu, chemię również rozszerzałam i w miarę ogarniam. Z obydwu przedmiotów pisałam maturę, ponieważ lubiłam się ich uczyć. 
    • Przez Hardkor
      Witajcie
      Już sobie porządnie przestudiowałem oferty w większym lub mniejszym stopniu wszelkich uczelni w Krakowie. Na tą chwilę zostałem zakwalifikowany na Matematyke oraz na Inżynierie Obliczeniową na AGH. Uznałem, że papiery złożę na ten drugi przedmiot i zrobię to w poniedziałek. Czekam również na informacje o drugiej rekrutacji, gdyż moim numer 1 kierunkiem na AGH (tylko tam były wyniki) jest informatyka stosowana na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej. Bardzo mało mi zabrakło do progu (16 punktów, info z wydziału jak napisałem emaila), więc liczę, że dostane się tam na drugiem cyklu rekrutacji. Wysłałem również deklaracje na informatykę na UJ (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej). i w tej chwili myślę nad wysłaniem jeszcze deklaracji na Politechnikę Krakowską na AiR oraz na Informatykę stosowaną. Na obu kierunkach ledwo mi brakuje punktów w porównaniu do tamtego roku, a jak widać progi lekko spadły w porównaniu do 2017, więc liczę, że się dostane (bo np z rezerwy już je spełniam, albo z wcześniejszych lat). Narazie pewniak, że daję papiery na tą inżynierie, a wyniki kolejnej rekrutacji na AGH, wyniki z UJ i z PK są 12 i 13 lipca, więc razem wszystkiego się dowiem. Boję się trochę tej AiB, bo szczerze mówiąc zawsze byłem noga z wszelkiego rodzaju elektroniki czy też wizja maszyn,mechatroniki itp mnie przeraża, ale mogło to też być spowodowane baardzo słabymi nauczycielami jakich miałem z tych przedmiotów. Są tu może jacyś studenci tych kierunków i mogliby pomóc albo szepnąć słówko? Ogółem jako o uczelniach to słyszałem, że AGH najlepsze, UJ dobry i PK taka średnia. Z UJ odradzano mi gdyż kolega studiował tam informatyke, ale na innym wydziale to uciekł po semestrze, gdyż nie miał nerwów (a uczył się super, bo razem przygotowywaliśmy się do matury i chłopak miał głowę) i mocno mi odradza (choć podobno kierunki miedzy wydziałami mocno się różnią, a on studiował na innym- tym z większym progiem). Ogółem co czytam fora to milion rożnych opinii. Tu obrażają AGH, tu UJ. Tam mówią, że inżynieria obliczeniowa to bardzo ciężki kierunek, w innym miejscu, że bez przyszłości i szkoda na to czasu. A wy co mi powiecie? 
    • Przez kk1432413
      Witam. Mam drobny problem w ramach moich studiów, a mianowicie najprawdopodobniej (chociaż jest jeszcze cień szansy) nie zdam na 2 rok studiów. Studiuję obecnie kierunek Elektronika na WEiTI PW i zamierzam się ponownie rekrutować na inny kierunek studiów. Myślałem o zamianie Elektroniki na Informatykę na SGGW lub jakiś prostszy kierunek z wydziału Elektrycznego PW (Elektrotechnika). I tu pojawia się moje pytanie, jak wygląda sytuacja w porównaniu do EiTI z tymi dwoma kierunkami? Ciężej jest przechodzić z semestru na semestr? Można sobie poradzić posiadając wiedzę pozwalającą "z trudem zdać" na EiTI? Był ktoś w podobnej sytuacji i może wypowiedzieć sie na ten temat? Nie ukrywam, troszkę narzekam na brak czasu a przedmiotów do zaliczenia ubywa zbyt mało w porównaniu do tego, co zaliczyć muszę. Chciałbym poznać opinię na temat dwóch tych dwóch kierunków studiów i czy warto się zarekrutować ponownie? Jeśli jest to zły dział proszę o przeniesienie tematu
    • Przez Michał99
      Witam
      Niedługo będę musiał podjąć decyzję jakie studia wybrać. Interesuje mnie Automatyka i robotyka na AGH, jednak zauważyłem, że ten kierunek istnieje na dwóch wydziałach mianowicie WIMiR oraz EAIiIB. Na syllabusie widzę, że są tam różne przedmioty jednak chciałbym się dowiedzieć czy te różnice mają duże znaczenie i czy te dwa kierunki mimo tej samej nazwy bardzo się różnią? Również chętnie chciałbym dowiedzieć się czegoś o kierunkach takich jak Mechanika i budowa maszyn, Elektronika czy Elektrotechnika, czy również są godne polecenia i warto wziąć je pd uwagę?
      Z góry dziękuje za pomoc.
    • Przez Łukasz
      Matematyka, fizyka i chemia nie mają przed Tobą tajemnic? Chcesz zdobyć perspektywiczne wykształcenie, które pozwoli Ci zarówno na dalsze realizowanie swoich zainteresowań i pasji, jak i na podjęcie ciekawej pracy zawodowej? W takim razie, oferta kształcenia Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej na pewno sprosta Twoim wszystkim oczekiwaniom!

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.