Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem na końcowym etapie I stopnia kierunku kryminologia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Do podjęcia pracy w MSWiA to wystarczy, lecz chcę kontynuować II stopień studiów stacjonarnych o zbliżonej tematyce. Czy macie jakieś propozycje poza kryminologią w Gdańsku/Białymstoku/Szczytnie/Warszawie (te uczelnie aktualnie rozważam jako kontynuację aktualnych studiów) do kontynuacji? Będę wdzięczny za każde informacje o możliwościach. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zerknij tutaj

https://www.studia.net/kryminologia

Jest kilka uczelni prowadzących ten kierunek jednak poziom jest różny i sam kierunek jest różny. Wiele uczelni zobaczyło zysk na tym kierunku. Trzeba być ostrożnym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może najpierw idź do tej pracy, a potem stwierdzisz, co by Ci się ewentualnie mogło przydać? To lepsze niż wybieranie na chybił trafił. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KaKa
      Cześć. Czy jest możliwość dostania się na mgr. weterynarie po inż. zootechnice? czy jednak nie da się tak, i przyjmują tylko na podstawie matury?
    • Przez linuxa
      Cześć  jestem na drugim roku studiów licencjackich (fil. germańska) i od zeszłego semestru uczęszczam na kurs pedagogiczny. Zaliczyłam już psychologię; co za tym idzie część kursu już za mną  w tym semestrze ma odbyć się pedagogika i dydaktyka, z których również będą dwa dodatkowe egzaminy w sesji. Z tego, co wiem sporo osób zrezygnowało z kursu w tym semestrze ze względu na jakieś zmiany w przepisach (nie potrafię znaleźć nigdzie takiej informacji), gdzie rzekomo mówione jest, że po ukończeniu licencjatu obecnie kurs pedagogiczny jest bezużyteczny, jeśli nie zamierza się kontynuować studiów i zrobić magisterki. Ja osobiście nie jestem pewna, czy chciałabym kontynuować te studia na szczeblu wyżej; planowałam raczej wziąć drugi kierunek i tam starać się o tytuł magistra  stąd też moje pytanie; czy warto kontynuować ten kurs, czy przerwać go i w przyszłości zrobić go jakoś inaczej? 
    • Przez polli
      Witajcie,
      Jestem obecnie po licencjacie z marketingu internetowego. Wiem na chwilę obecną, że chcę swoją przyszłość związać z branżą kreatywną (marketing, media, startupy). Chcę zamieszkać w Warszawie, podjąć pierwszą prace na cały etat i teraz mam dylemat: rozpocząć studia magisterskie zaoczne na Dziennikarstwie i Komunikacji Społecznej czy zrobić roczną podyplomówkę (z tworzenia startupów) i podszkolić angielski na kursie (jest bardzo słaby)? Kusi mnie zamiast DiKS, zarządzanie ale jestem bardzo słaba z matematyki i tylko na uczelni o niskim poziomie poradziłabym sobie z mikro/makroekonomią, finansami itp. (A to chyba mija się z celem). Poradźcie mądrzy ludzie :)! 
    • Przez poooooooli
      Zwracam się do was z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety, która posłuży mi do pracy licencjackiej. Ankieta skierowana jest do czytelników Gazety Wyborczej. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

LINK:
      ANKIETA

• Przez olixooon
      Hej! Skończyłam wlasnie licencjat z Psychologii w Poznaniu. Bardzo chcialabym kontynuować naukę jednak chcialabym zrobic magisterka z Psychologii lub Psychodietetyki. Z tego co widze w Poznaniu nie widzę tych kierunków na 2 stopniu. Może być cos podobnego związanego z Psychologia, czy ktoś coś poleca, wie na ten temat ? Lub moze cos poza Poznaniem?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Na studia II stopnia rekrutuje się osoby na podstawie wyniku na dyplomie, średniej ocen z toku studiów, czasami jest również egzamin wstępny. ECTS są potrzebne do uzyskania odpowiedniej liczby punktów do zaliczenia semestru i roku. Ujednolica to również system w UE. Tak, że jak pojedziesz na erasmusa i zaliczasz przedmiot to wiadomo jaka jest jego wartość. Dzięki temu, że sam decydujesz na jakie przedmioty się decydujesz na studiach poza zakonem to masz wiedzę ile punktów musisz jeszcze uzbierać żeby zaliczyć rok. Dodatkowo jesli nie zaliczysz jakiegos przedmiotu i masz z niego warunek lub repete to oplacasz go zgodnie z iloscia punktow ects. Nie jest lepszy ten kto więcej punktów uzbiera - to nie  pokemony
    • Szukałem już zastosowania punktów ECTS, ale jedyne sensowne przeze mnie znalezione to zaliczenie przedmiotów. Jestem dopiero na 1 roku informatyki, ale sądziłem, że łączna liczba punktów ECTS jest zależna od iloczynów ocen i ich wag. Tymczasem mam maksymalną sumę punktów, co nie oznacza najwyższych z możliwych ocen.  Jak rekrutowani są w takim razie studenci na studia 2. stopnia? Przez egzamin, rozmowę? Jak w przypadku informatyki w szkole bardziej prestiżowej niż ta, do której uczęszczam? Czemu w takim razie służą oceny? 
    • Zgadzam się. Dlatego uwazam, że jeśli chce mieszkać w Warszawie to ma to znaczenie. Jeśli nie to mniejsze. 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.