Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Myślę o studiowaniu fizyki lub astronomii i nie mogę zdecydować jaką uczelnię lepiej wybrać - UW czy UJ. Może ktoś mógłby je porównać? 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybrałbym UMK że względu na centrum astronomiczne w Piwnicach.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, Uliana napisał:

Hej!

Myślę o studiowaniu fizyki lub astronomii i nie mogę zdecydować jaką uczelnię lepiej wybrać - UW czy UJ. Może ktoś mógłby je porównać? 

Z góry dziękuję.

Poziom obu uczelni jest bardzo porównywalny, więc to nie aż takiego znaczenia, którą z nich wybierzesz. Patrz też na miasto, które Ci bardziej pasuje, i na perspektywy zawodowe (pod tym względem w Warszawie jest jednak lepiej niż w Krakowie). 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• @Licealista jakieś źródło tych nowości?   Maturę poprawiasz z niezdanych przedmiotów, do części ustnej musisz przystąpić.  Źródło:   https://plus.gloswielkopolski.pl/matura-poprawkowa-2020-nie-zdali-wiecej-niz-jednego-przedmiotu-sprawdz-kiedy-przystapia-do-poprawy-i-czy-beda-zdawali-egzaminy/ar/c1-15144064   https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/869712,matura-2016-wyniki-jak-poprawic-mature.html    
    • Niestety nie zdając jednego przedmiotu obowiązkowego, musisz podejść do wszystkich obowiązkowych, bo nie masz matury i że tak napiszę nie ma czego poprawiać , trzeba zaliczyć wszystko. Jeżeli chodzi o drugą kwestie to naprawdę nie mam pojęcia, jeżeli nie możesz znaleźć informacji w internecie, poszukaj ich u źródła więc twoich byłych nauczycieli, bo myślę że taką kwestie będą wiedzieć najlepiej oni ( w szczególności egzaminatorzy). Po za tym rozporządzenia dot. matury w 2021 nie są jeszcze sprecyzowone, może zmienią przepisy dla osób, które podchodzą kolejny raz do matury, w związku z pandemią.
    • Nie zaliczyłem matematyki podstawowej i rozszerzonego angielskiego. Myślałem, że jak nie zaliczę 1 przedmiotu obowiązkowego to będę mógł go poprawić, bez pisania reszty . Inna kwestia. Czy OKE robimy problemy pisania matury w innej szkole ? 
    • Witam Chciałbym się spytać czy jako student mogę wynająć 2 pokoje na raz w dwóch różnych akademikach. Chodzi mi o 1pokoj w akademiku x i 1pokoj w akademiku y
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.