Skocz do zawartości
Anna

architektura w Białymstoku czy budownictwo w Gdańsku

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się która uczelnia da większe możliwości w danej dziedzinie. Czy lepsza będzie politechnika w Białymstoku czy w Gdańsku. I czy lepsza też będzie architektura czy budownictwo?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętaj, że nie musisz wiązać się z daną uczelnią do końca życia. Możesz zrobić I stopień na PB, a II na PG. 

Według mnie lepsze jest budownictwo, ale... raz, że to mój kierunek, a dwa - że zależy, co chciałabyś po tym robić? Poczytaj trochę o samodzielnych funkcjach technicznych w budownictwie, przejrzyj programy studiów i jak masz jakieś pytania odnośnie kierunku, to pisz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ogólnie jeżeli chodzi o uczelnię w Białystoku i Gdańsku, to chyba bardziej Gdańsk przygotowuje lepiej  i większe są później możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pamiętaj, że nie musisz wiązać się z daną uczelnią do końca życia. Możesz zrobić I stopień na PB, a II na PG. 

Według mnie lepsze jest budownictwo, ale... raz, że to mój kierunek, a dwa - że zależy, co chciałabyś po tym robić? Poczytaj trochę o samodzielnych funkcjach technicznych w budownictwie, przejrzyj programy studiów i jak masz jakieś pytania odnośnie kierunku, to pisz. 

a ogólnie jeżeli chodzi o uczelnię w Białystoku i Gdańsku, to chyba bardziej Gdańsk przygotowuje lepiej  i większe są później możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na to Ci nie odpowiem, bo nie porównywałam nigdy tych uczelni. Na Twoim miejscu wybierałabym jednak kierunek, a nie uczelnię, bo jak pisałam - na II stopień przecież możesz zmienić miasto, i tak w końcu trzeba wziąć udział w nowej rekrutacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, 

Oba kierunki są bardzo przyszłościowe. Jeśli chodzi o renomę i prestiż to na pewno Gdańsk, zresztą blisko morza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Białymstoku tez jest ładnie. Co jakiś czas tam jeszcze do chłopaka. Ostatnio zatrzymałam się w hotelu http://www.bestwestern.pl/hotels/best-western-hotel-cristal-bialystok-81007, bardzo blisko Ratusza :) Byłam oglądać Plac Branickich i jestem zachwycona tym miejscem. Moim zdaniem morze jest przereklamowane i tak na wakacje wracasz do domu rodzinnego więc za dużo go nie użyjesz...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez pawel81036
      Witam! Mam pewien problem, albowiem zależało mi na dostaniu się na analitykę gospodarczą na Politechnice Gdańskiej. Według zeszłorocznych progów powinienem przejść (115pkt,a próg minimalny przekraczał nieco 112pkt) natomiast po wczorajszych wynikach jestem wstępnie nieprzyjęty (120 miejsce a dostaje się 55 osób). Według wytycznych mam czekać do 28 lipca na decyzję, aczkolwiek z tego co wiem tamtego dnia są już ostateczne listy przyjętych. Czy mogę mieć jakiekolwiek nadzieje na ten kierunek, czy już całkowicie mogę pogodzić się z sytuacją i iść na inne studia na które się dostałem, lecz nie chciałem na nie iść aż tak bardzo jak PG. Pozdrawiam :)
    • Przez Zurix11
      Hej,
      Mój brat zdecydował się studiować budownictwo, logistykę lub inżynierie i analize danych. Mam pytanie, który kierunek jest najbardziej opłacalny? Jeśli chodzi o miasto logistykę na politechnice lubelskiej a inzynierie i analize danych oraz budownictwo na politechnice rzeszowskiej.  Dodam, że wszystkie kierunki go interesują. 
    • Przez jstones99
      Cześć. Szukam osób które są/były na kierunku Informatyka i ekonometria na studiach magisterskich na Uniwersytecie Gdańskim. Jakie umiejętności trzeba posiadać, żeby poradzić sobie na tym kierunku? Czy po stricte ekonomicznych studiach licencjackich, bez umiejętności programowania, będą duże kłopoty z adaptacją i ich ukończeniem? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez milka_1234
      Hejka
      Planuje iść na biotechnologie i zastanawiam się czy iPad zamiast laptopa to dobra opcja. Bardzo podoba mi się sposób robienia notatek na ipadzie ale nie wiem czy do innych zadań na studiach będzie wystarczająco dobry. Jeżeli tak to który wybrać. Z góry dziękuję 
    • Przez milka_1234
      Hejka
      Jestem w klasie maturalnej i planuje iść na biotechnologie do Gdańska. Zastanawiam się jednak gdzie, na PG czy UG? Jestem na profilu mat-fiz. Z chęcią się dowiem więcej o tym kierunku na tych uczelniach oraz poznam wasze opinie na której uczelni lepiej go studiować. Z góry dziękuję 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.