Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:

Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?

Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze najkorzystniejsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale która jest najkorzystniejszą, bo jak na razie to mi nie odpowiedzialeś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie brany pod uwagę najbardziej korzystny dla Ciebie wynik. Więc nie ma znaczenia ile przedmiotów zdajesz, do rekrutacji wskażesz przedmioty z najlepszym wynikiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aha, czyli jeżeli będę miał z matmy rozszerzonej wyższy niż z fizyki to podaje matme?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Kłania się czytanie że zrozumieniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polski to nie jest moją zbyt mocną stroną, a wracając do matury to opłaca się wsiąść na rozszerzenie jeszcze poza matmą i fizyką na przykład informatykę, tylko tak na wszelki wypadek albo coś, ale jednej bez większego przykładania się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Matury z informatyki nie zdasz bez przykładania się, o ile to nie jest Twoja pasja. Nie wiem, czy wiesz chociaż, jaki jest zakres tej matury etc.? 

Opłaca się wziąć przedmiot dodatkowo, jeśli będziesz się uczyć do niego systematycznie. W innym wypadku lepiej skupić się tylko na matematyce i fizyce. Inaczej może się tak zdarzyć, że albo zaczniesz uczyć się tej informatyki naprędce w ostatniej chwili, tracąc cenny czas, który mógłbyś poświęcić na matmę i fizykę albo w ogóle na nią nie pójdziesz, jak niektórzy moi znajomi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elvis, chcesz iść na MiBM ze względu na zainteresowania czy łatwość dostania się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Tymeeek532
      Dzień dobry
      Z góry przepraszam jeśli coś pomyliłem, ale jestem tutaj pierwszy raz i mam drobne pytanie. Aktualnie mierzę się z wyborem studiów między innymi padło na teleinformatykę na agh. Nie ukrywam, że zawsze interesowała mnie właśnie taka tematyka, sprawdzałem syllabus studiów i myślę, że nie będę się nudził jednak jestem po mat-fiz liceum i praktycznie o informatyce tzn. programowaniu i tym podobnych pojęcia nie mam, samemu ciężko mi było się za to zabrać a lekcje informatyki w moim przypadku wyglądały bardzo różnie. Chciałbym zapytać czy bez znajomości informatyki byłbym w stanie poradzić sobie na tych studiach, czy będzie wymagana ode mnie już na starcie duża wiedza z zakresu informatyki? Może lepiej wybrać coś „bardziej technicznego” jak elektronika czy energetyka?
      Pozdrawiam o dziękuję za odpowiedzi
    • Przez Mampytanie
      Witam. Jestem tegorocznym maturzystą i mam zamiar studiować FiR na UŁ.
      Czy z niżej podanymi wynikami mam szansę się tam dostać?
      Ang roz: 90%
      Geo roz: 60%
      Matematyka podstawowa : 80%
      Jeżeli dobrze zrozumiałem zasady rekrutacji to mam ok. 580 pkt. Za odp z góry dziękuję.

• Przez Licealista520)
      Cześć, kończę liceum i mam indeks na różne uczelnie, między innymi na SGH. Zastanawiam się czy warto, oraz mam parę pytań. Czy faktycznie są takie dobre perspektywy (np. po fir)? Jakie są zarobki po studiach? Czy łatwo wyjechać na erasmusa np. do Azji? 

Proszę, piszcie tutaj albo na adres: 

Dzięki za odpowiedzi
    • Przez Licealista520)
      Cześć, kończę liceum i mam indeks na różne uczelnie, między innymi na SGH i na UW, np. na prawo, które także mnie interesuje. Czy da się połączyć te dwa kierunki? Czy jest to możliwe? Czy jest dogodny dojazd z budynku SGH na stare miasto? Czy takie połączenie może realnie zwiększyć zarobki w przyszłości?

Jeżeli ktoś ma jakieś informacje, albo sam tak studiuje to proszę, piszcie tutaj albo na adres: 

Dzięki za odpowiedzi 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Witam , zastanawiam się nad studiowaniem matematyki z ukierunkowaniem na finanse, ale martwi mnie to że jestem totalnie zielony, jeśli chodzi  o informatykę. Czy w takim przypadku, lepiej wybrać któryś z kierunków ekonomicznych i jak to się ma do pozycji na rynku pracy i przyszłych zarobków?Czy poradzę sobie z programowaniem  na matematyce jeśli moja informatyka w szkole polegała głównie na pisaniu CV czy robieniu prezentacji i nigdy nie czułem się mocny w tych tematach? Z góry dziękuję  za odpowiedź.  
    • @Hurwdu123, skoro dostaniesz się na dość oblegany kierunek bez rozszerzeń, to wybrana uczelnia z pewnością nie należy do pierwszej ligi. Oznacza to, że prawdopodobnie nie będziesz wyjątkiem i poziom z konieczności zostanie dostosowany do grupy. Na renomowane uczelnie nie da się dostać bez rozszerzonej matematyki i fizyki.
    • @Orto_mooN, obczaj podręczniki obowiązujące na techniku rachunkowości.
    • Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety służącej potrzebom pracy magisterskiej na temat: „Przedsiębiorczość ekologiczna jako obszar zainteresowania przedsiębiorców z pokolenia millenialsów”. Praca powstaje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, na kierunku Przedsiębiorczość i Finanse. Ankieta skierowana jest do przedsiębiorców, którzy urodzili się w latach 1983-1997. Badanie jest anonimowe, a wypełnienie kwestionariusza zajmie około 5 min https://forms.gle/3JrPeXcCzLUM8LzW7
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.