Skocz do zawartości
krzysztof2912

Czy jest to trudny kierunek? (WAT, słaby z fizyki)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W przyszłym roku szkolnym będę zdawał matutę z matematyki, angielskiego oraz geografii na poziomie rozszerzonym. Od zawsze wiązałem swoją przyszłość z armią. Marzył mi się WAT z uwagi na promocje oficerskie. Z matematyki idzie mi różnie. Maturę podstawową aktualnie piszę na ponad 80 %, lecz z rozszerzeniem bywa różnie. Na razie jest to poziom ok. 40 % max. Z fizyki jestem kiepski. O ile w gimnazjum radziłem sobie nieźle tak poziom rozszerzenia okazał się dla mnie za wysoki. Aktualnie rozważam dwie drogi. Albo wybrać się na studia logistyczne, albo do szkoły podoficerskiej i stać się żołnierzem zawodowym. Czy kierunek logistyka jest trudna? Czy ktoś kto nie jest dobry z fizyki ma szanse się utrzymać? Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logistyce fizyka nie jest aż tak potrzebna. 

Jeśli chcesz iść na studia oficerskie to musisz być naprawdę bardzo dobry zarówno z matmy jak i fizyki. Dostają się najlepsi z najlepszych głównie dlatego że jest kilka uczelni w kraju i limity wynoszą po 50 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Łukasz napisał:

Na logistyce fizyka nie jest aż tak potrzebna. 

Jeśli chcesz iść na studia oficerskie to musisz być naprawdę bardzo dobry zarówno z matmy jak i fizyki. Dostają się najlepsi z najlepszych głównie dlatego że jest kilka uczelni w kraju i limity wynoszą po 50 osób.

Matmę jestem w stanie podciągnąć. Teraz przez okres wakacyjny przygotowywałem się pod kątem egzaminu. Fizyka odpada bo jestem kiepski. Stąd moje pytanie. Czy da radę przebrnąć przez te studia bez większych problemów? I mowa tutaj tylko o logistyce. Bo wiem, że inne kierunki to już wymagają fizyki zaawansowanej wręcz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysztof2912, 40% z rozszerzonej matmy to bardzo słaby wynik, z którym pozostaje tylko pomarzyć o studiach wojskowych. Chcąc dostać się na spokojnie zwykle trzeba zdać co najmniej w granicach 80%, bo chętnych na ciepłą państwową posadkę nie brakuje. Tym bardziej na kierunku, który nie zapewnia szerokich perspektyw w cywilu. Natomiast co do fizyki, to jest ona praktycznie jednym z najłatwiejszych przedmiotów na każdych studiach technicznych i pokrewnych. O wiele bardziej namęczysz się na przedmiotach wywodzących się z fizyki (chociażby na mechanice i elektrotechnice), o matematyce nawet nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gutek napisał:

krzysztof2912, 40% z rozszerzonej matmy to bardzo słaby wynik, z którym pozostaje tylko pomarzyć o studiach wojskowych. Chcąc dostać się na spokojnie zwykle trzeba zdać co najmniej w granicach 80%, bo chętnych na ciepłą państwową posadkę nie brakuje. Tym bardziej na kierunku, który nie zapewnia szerokich perspektyw w cywilu. Natomiast co do fizyki, to jest ona praktycznie jednym z najłatwiejszych przedmiotów na każdych studiach technicznych i pokrewnych. O wiele bardziej namęczysz się na przedmiotach wywodzących się z fizyki (chociażby na mechanice i elektrotechnice), o matematyce nawet nie wspominając.

Matematykę będę oczywiście starał się poprawić. Czeka mnie 3 klasa, korepetycje, mnóstwo nauki itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.