Skocz do zawartości
hsplus

Czy warto iść na uczelnie prywatną - informatyka?

Rekomendowane odpowiedzi

Studia odbywały się w trybie dziennym, wiem że to nie to samo copolibuda, ale nie mam zadnej szansy na dostanie się czy poprawe matury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto. Jeśli Cię to interesuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale czy pracodawcy nie będą odrzucac moich cv?  Wybralabym specjalizacje projektowania gier

Trudno mi będzie przebić się przez konkurencje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Informatyka to głównie kierunek dla samukow. Później pracodawcy patrzą na umiejętności. Robią testy itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak z praktykami? Musze jakoś zdobyc doswiadczenie, oczywiscie bede sie edukowala sama rowniez, ale czy nie bedą woleli kogoś wziać kogoś z uczelnii publicznej, niz z prywatnej. Bo powiedzmy, ze starujemy z podobnym doswiadczeniem, czyli zerowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie. Nie startujecie z doświadczeniem zerowym. Jak przebimbasz 5 lat studiów i nie będziesz w tym czasie pracować to faktycznie będziesz na przegranej pozycji. Tym bardziej że informatycy często pracują zdalnie. Praktyki są wymagane na każdej uczelni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej mi chodzi o praktyki podczas studiów, czy trudno się na nie dosatc, by nabyc doswiadczenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Same praktyki to za malo. Nie jest trudno dostać się na praktyki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo chodzi o te praktyki, by miec co wpisac do cv. (+swoj rozwoj) Przegladam ofert pracy i zawsze oczekują jakiegos doswidczenia ;) Ale to chyba w kazdej branzy ;')

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego masz na studiach czas by pracować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli, nie powinno być problemów z znalezieniem pracy podczas studiów? OD ktorego roku studiów przyjmują do pracy/staż?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A i czy warto inwestować w rozne kursy? Liczą się one dla pracodawców czy tylko doswiadczenie jest wazne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli wybierzesz już na studiach specjalizację będziesz wiedział co chcesz robić to dobierzesz sobie kursy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo się wybieram na Collegium Da Vinci, brzydka nazwa.. Boje sie, ze to moze odstraszyć pracodawców, bo sobie pomyslą ,,wtf, co to za gówniana szkoła''.

I mam dlatego pewne obawy:wacko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoła dziennikarstwa i nauk humanistycznych. Zmienił w nazwę. 

Uczelnie jak uczelnia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja akurat wybrałbym wsb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba jednak poslucham Pana, bo oferta CDV coraz mniej mi się podaoba

Tylko co da mi większą mozliwosc pracy, ktory kieruenk. Sama bede oczywiscie ,,zapieprzac'' by osiagnąc jak najlepsze szanse na prace. ALe co jest bardzieposzukiwane na rynku ?https://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/wdrazanie-systemow-informatycznych--w-przedsiebiorstwach , https://www.wsb.pl/poznan/kandydaci/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/programowanie.

Proszę o opinie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dlaczego skłaniałbys się bardziej ku WSB? Dlatego, ze była to humanistyczna szkoła? BOze, ale mi sie miesza w łbie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Specjalność nie ma takiego znaczenia. 

WSB jest znana sieciowka w całej Polsce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hsplus, pamiętaj, że żaden pracodawca nie mdleje na widok dyplomu z informatyki, a praktyki realizuje się wtedy, gdy zdążyło się przyswoić pewien zasób wiedzy. Mam na myśli takie, gdzie można się czegoś nauczyć, a nie tylko wyręczać współpracowników z najprostszych czynności. Nie wiem, jak to jest z informatyką, ale na większości kierunków technicznych raczej nie ma czego szukać przed ostatnim rokiem studiów I stopnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem Ci wyżej. Bo WSB to znana sieciowka. Przynajmniej wiadomo że nie upadnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podjełam decyzje, ze nie pojde na zadną prywatną uczelnie. Zostane rok w domu, oszczędzę pieniądze i przygotuje się do matury rozszerzonej z matmy ;) Mam nadzieje,ze w rok zdąze od zera, bo zdolna jestem ale roztrzepana xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, hsplus napisał:

Podjełam decyzje, ze nie pojde na zadną prywatną uczelnie. Zostane rok w domu, oszczędzę pieniądze i przygotuje się do matury rozszerzonej z matmy ;) Mam nadzieje,ze w rok zdąze od zera, bo zdolna jestem ale roztrzepana xd

Super, trzymam za ciebie kciuki. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi