Skocz do zawartości
martyna_epsilon

Zabrakło mi 0,4 punktu PG - co mogę zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

składałam dokumenty na PG, zabrakło mi 0,4 punktu na jeden z kierunków. Niestety nie dostałam się też na żaden inny kierunek na PG i UG. Czy jest sens składać wniosek do OKE o wgląd do pracy maturalnej i ewentualną weryfikację punktów? Czy tak naprawdę ta opcja nic nie da?

Co mogę zrobić w tej sytuacji? Czy jedyna opcja jaka mi została, to poprawić maturę za rok?

Bardzo proszę o pomoc i naprowadzenie. Jestem w kropce...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem raczej warto złożyć odwołanie i starać się dostać na ten kierunek 0,4 pkt to nic. Z odwołania często przyjmują osoby z 1-3 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Życzę powodzenia, ale podstawą odwołania może być naruszenie trybu rekrutacji (np. błędne przeliczenie punktów), a nie to, że zabrakło ileś tam punkta. Nikt nie gwarantował, że X punktów = przyjęcie. Próbować możesz, ale na 99,99% spotkasz się z odmową. Dostaniesz się na PG, jeśli ktoś zrezygnuje i tym samym zwolni miejsce. W innym przypadku spróbuj np. na AMG albo AMW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. A jeśli złożę wniosek o wzgląd do egzaminu maturalnego i weryfikację punktów i powiedzmy jakimś cudem udałoby się znaleźć dodatkowy punkt, to wtedy jest szansa, że mnie przyjmą, o ile osiągnę próg minimalny/przekroczę próg minimalny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektóre uczelnie przyjmują z założenia ludzi z odwołania którzy spełniają jakieś tam kryteria. Moim zdaniem warto napisać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

martyna_epsilon, cokolwiek zrobisz, spiesz się. Czasu jest coraz mniej, a na odwołanie od decyzji przysługuje zaledwie 14 dni. No i pamiętaj, że osiągnięcie progu minimalnego na większości wydziałów (chyba tylko za wyjątkiem OiO) nie gwarantuje dostania się, a podane limity miejsc nie mają charakteru orientacyjnego. 

PS: Na jaki kierunek i wydział chcesz się dostać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odwołanie może być skuteczne, dlatego, że zawsze komuś zdarzy się jeszcze zrezygnować i jest wolne miejsce, wówczas uczelnia bierze osoby z odwołania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Gutek

ETI na ETI :) Próbowałam też na matematykę na FTiMSie, tam również niewiele zabrakło...

Złożyłam dziś wniosek o wgląd do pracy maturalnej, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Będę pilnować terminów, bo faktycznie są one istotne.

@Malutka

Jeśli chodzi o listę rezerwową - nie ma czegoś takiego w tym roku na PG. Limit miejsc - np. ETI na ETI - to 240 miejsc i PG nie przyjmie nikogo więcej na ten moment. Dzwoniłam do dziekanatu, powiedzieli mi, że są przygotowani na to, że nie wszystkie 240 osób doniesie dokumenty i faktycznie rozpocznie ten kierunek, ale to nie zmienia faktu, że na tę chwilę wezmą kogoś dodatkowo. Jeśli zwolni im się faktycznie ileś tam miejsc, to będą one prawdopodobnie dostępne w II turze, pod koniec sierpnia. Od początku ogłoszenia wyników rekrutacji jestem na 257 miejscu i nic się nie ruszyło i nie ruszy, pomimo że są osoby, które wybrały inne kierunki - tak mi powiedzieli w dziekanacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PG nie tworzy list rezerwowych, bo od kilku lat dąży do ograniczenia liczby studentów najmłodszych lat. Jeżeli nie wyjdzie Tobie z PG, to EiT możesz studiować też na AMG. Zawsze coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Licealista
      Część , matura zbliża się wielkimi krokami, więc trzeba się dopytać (kto pyta nie błądzi ).

Przechodzę do tematu - chciałbym studiować ekonomię lub FiR na UG, bądź ekonomię lub ZiIP na PG. Wiem, że żadna z tych uczelni ( a szczególnie wydziałów ) nie należą do żadnej czołówki, ale po której uczelni mam większe szanse na rynku (niekoniecznie w Trójmieście)? Która z tych uczelni najbardziej przygotuje mnie do przyszłej pracy ? I jeszcze jedno , byłbym wdzięczny gdyby napisał ktoś z Gdańska - czy to prawda że te wydziały na tych uczelniach to tzw.wydziały gier i zabaw i czy to się odzwierciedla w przyszłej pracy?

Dawniej myślałem nad UEP, ale Gdańsk jest 2 razy bliżej od mojego domu rodzinnego i lepiej go znam . Może jeszcze dodam czy kończąc UEP miałbym dużo większe szanse i lepiej byłbym przygotowany do pracy ?

Trochę się rozpisalem , ale myślę że lepiej się dowiedzieć ok.rok przed studiami , niż później płakać z nie trafnego wyboru , chociaż wiem że nic go nie gwarantuje .

Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę miłego wieczoru oraz weekendu.

• Przez toom16
      Witam, rozpocząłem studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej. Na pierwszym semestrze studiów dokonujemy wyboru specjalności. Z tym konkretnym procederem przychodzę do Państwa. Mianowicie po rozmowie z kolegami studentami okazuje się, iż są przesłanki do losowo przydzielonych specjalizacji. (Wewnętrzna rekrutacja na podstawie oceny z dyplomu I stopnia oraz ocen końcowych).

I tutaj pierwsze pytanie, w jaki sposób można i czy można wystąpić do władz wydziału w sprawie ujawnienia list rankingowych poszczególnych specjalizacji wraz z wskaźnikiem punktowym rekrutacji?

A druga sprawa tyczy się konkretnie sposobu wybierania specjalizacji. Otóż w ogłoszeniu informującym o złożeniu deklaracji widnieje:

"Nie złożenie przez studenta w/w deklaracji będzie skutkować przydzieleniem z urzędu do jednej ze specjalności na kierunku. Warunkiem uruchomienia specjalności jest minimum 30 osób"

Natomiast na dokumencie deklaracji widnieje:

"Zgłoszenie deklaracji preferencji musi zawierać wszystkie 4 specjalności wymienione w kolejności preferencyjnej ustalonej przez studenta pod rygorem nieważności"

I tu nasuwa się pytanie czy takie wymuszanie na studentach wyboru wszystkich specjalizacji co chroni uczelnie przed nieuruchomieniem jakiej specjalizacji jest zgodne z prawem? Czy to nie jest
      ograniczanie "praw studenta do zdobywania wiedzy i rozwijania własnych zainteresowań"? (Jedno z praw studenta zamieszczone w regulaminie uczelni).

Dodatkowo dodam, iż w regulaminie uczelni nie jest wspomniane nic na temat wyboru specjalizacji.

Ponadto nasuwa się pytanie, czy uczelnia w razie złożenia odwołania ma obowiązek przesłania dokumentu zawierającego rozstrzygnięcie złożonego pisma? Składałem odwołanie a w odpowiedzi na nie dostałem tylko krótkiego maila bez argumentacji.

Ściana tekstu wiem, ale są to dla mnie ważne sprawy na dzień dzisiejszy :)

Pozdrawiam!
    • Przez kinga469
      Zostałam przyjęta na studia na kierunku architektura zarówno w Poznaniu jak i Gdańsku i... nie mam pojęcia którą politechnikę wybrać. Czy są tu osoby studiujące na PG lub PUT i powiedzą coś więcej o swojej uczelni lub czym się kierować przy wyborze?
    • Przez Magdalena1999
      Witam i bardzo proszę o informacje czy ktoś ma wiedzę na temat nowego kierunku jakim jest inżynieria danych na PG? Czy wszystkie przedmioty prowadzone są w języku angielskim? Zastanawiam się czy poradzę sobie wybierając studia w innym języku. Prośba o info jesli ktoś ma wiedzę na temat czy bardzo trudno go studiować? Jestem dobra z maty ale studia w języku polskim nie są proste a co dopiero w angielskim. Matura rozszerzona z angielskiego 70% . 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.