Skocz do zawartości
Gość milosz

Studia za oceanem – kierunek USA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość milosz

Studia w USA dla wielu osób są jedynie marzeniem, którego nie można zrealizować. Czy tak jest w rzeczywistości? Najlepsze amerykańskie uczelnie zapewnią nam najwyższy poziom nauczania, bogaty i zróżnicowany system stypendialny oraz nowoczesne warunki do nauki i pracy. Jeśli uda nam się dostać na jedną z uczelni należących do Ligi Bluszczowej (najlepszych uniwersytetów amerykańskich) to możemy być pewni, że w przyszłości zapewni nam to wiele korzyści na płaszczyźnie zawodowej.

Z amerykańskim systemem szkolnictwa wyższego i jego cechami charakterystycznymi możecie zapoznać się w tym artykule: Studia w USA

Czy chcielibyście studiować za oceanem? Jeśli tak, to na jakiej uczelni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tych za oceanem to chyba najbardziej imponuje mi Yale i Harvard. W ogóle chciałabym kiedyś chociaż zwiedzić te uczelnie, ich kampusy..tyle filmów i seriali nakręcono w ich wnętrzach, to fascynujące! wspaniale było tam studiować, ale wciąż wydaje mi się to średnio realne jakoś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja bardzo marzyłam kiedyś, żeby studiować za oceanem, ale niestety jakoś nie udało mi się zrealizować tych planów..więc też w takim razie chciałabym chociaż zobaczyć na żywo te wspaniałe uniwersytety z ligi bluszczowej, to takie najbardziej prestiżowe są

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez julia88
      Cześć! Jak każdego złapał mnie ostatnio stres odnośnie wyboru studiów - planuje zdawać matematyke, biologię i angielski, nad chemią się waham.
      Planuję studiować w Polsce, a po studiach najprawdopodobniej wyjechać za granicę. Wiem, że to może trochę dziecinne marzenia, lecz życie w Stanach traktuję naprawdę poważnie. W związku z tym mocno zastanawiam się, które ze studiów będą dla mnie przydatne i wykorzystam je najefektywniej, a do tego znajdę po nich pracę.
      Chciałam zasięgnąć języka w środowisku osób już doświadczonych - czy ktoś z was miał do czynienia szczególnie z bioinżynieria lub neuroinformatyka? Czy widzicie szansę na pracę po tych kierunkach? Czy mimo wszystko lepiej się śpiąc i próbować startować na medycynę? Tylko czy nasza medycyna będzie coś warta w Stanach? 
       Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź! 
    • Przez student123
      Siemka,
      jestem uczniem technikum informatycznego, aktualnie jestem w 4 klasie technikum. Chciałbym studiować w stanach na jednej z znanych, elitarnych uczelni, jednak nie wiem czy mam jakiekolwiek szanse. Niestety zawaliłem oceny w pierwszej klasie technikum (średnia 3.8), poprawiły się one w drugiej (średnia 4.26) osiągając szczyt w 3 klasie gdzie moja średnia wyniosła około 5.3. Pierwszy semestr czwartej klasy to średnia 5.4. Egzamin SAT I zaliczony na 1600 punktów, SAT II Math oraz SAT II Physics 800 punktów. Poza tym mam sporo sukcesów w konkursach informatycznych, hackathonach, konkursach robotycznych, uczęszczam na zajęcia dodatkowe z robotyki, tworzenia gier, oraz prowadzę własne zajęcia z tworzenia aplikacji mobilnych. Czas wolny przeznaczam na programowanie, które jest moją pasją. czy mam szansę dostać się na uczelnię taką jak Harvard, Yale lub inną z tych elitarnych uczelni, i czy warto wgl aplikować z moimi ocenami?
    • Przez Shane
      Jestem w liceum i po maturze chciałbym studiować Amerykanistykę. Jaką pracę można po tym dostać w Polsce i czy można w USA? Nauczyciel angielskiego w High school?
    • Przez agnieszka.96
      Dzień dobry,
      Nie mogę się zdecydować która ścieżka studiów/zawodowa byłaby lepszym, przyszłościowym rozwiązaniem. Przez rok studiowałam fizjoterapię na AWF. Są podzielone opinie na temat tego kierunku, gdyż część absolwentów ląduje w szpitalu za marne pieniądze, a część jednak otwiera własną działalność lub pracuje w prywatnych klinikach za porządne pieniądze. Jestem z Warszawy i jest tutaj wiele prywatnych klinik, w których warunki pracy wydają się być całkiem dobre. Oraz fakt starzenia się społeczeństwa też sugeruje, że może jest to jednak zawód przyszłości.
      Jednak nie wiedziałam czy to to na 100%, i chciałam sprobować swoich sił za granicą, konkretnie w USA. Zdobyłam stypendium. Postanowiłam wybrać zupełnie inny kierunek: Media and Graphic Design. Jestem teraz po roku tych studiów i zastanawiam się co dalej. Kierunek obejmuje zagadnienia z dziedziny marketingu, mediów, grafiki. Szczególnie podobały mi się zajęcia z grafiki, np projektowanie wyglądu strony internetowej bądź aplikacji na telefon. Duży plus to taki, że przez rok udało mi się już opanować angielski na, myślę, całkiem niezłym poziomie
      I tutaj moje pytanie: która ścieżka, pomimo że są zupełnie różne, wydaje się być bardziej przyszłościowa? Od wielu lat jestem związana ze sportem, dlatego interesowała mnie fizjoterapia. I dlatego też uzyskałam stypendium sportowe w Stanach. Mogłabym wrócić do Polski na ten kierunek, który uważam, że jest bardzo praktyczny i można pracować na własną rękę. Zawód fizjoterapeuty jest również bardzo szanowany za granicą, szczególnie w Stanach zarabia się naprawdę spore pieniądze. Nie mam jednak możliwości studiowania fizjoterapii w USA, studia te są tam bardzo prestiżowe, jest to jednak zbyt długi proces i zbyt kosztowny, po prostu nie stać by mnie było na te studia. Mogłabym wrócić do Polski, dokończyć dwa lata do licencjatu, a potem może szukać magisterki gdzieś za granicą, oraz kształcić się też w kierunku dietetyki aby jakoś fajnie to razem połączyć. Minus fizjoterapii jest taki, że są to niestety studia w Polsce, które, jak teraz porównuję, mają do zaoferowania mniej niż studia zagraniczne.
      Z drugiej strony, studia w Stanach jest to dla mnie okazja która może się nie powtórzyć, a kierunek też jest niczego sobie, tak myślę jeżeli zostałabym przy tym wyborze, czyli Media, Grafika, to chciałabym w przyszłości robić coś związanego z multimediami. Czy jest to przyszłościowe? Widziałam fajne studia w Danii, na które moglabym się wybrać po powrocie ze Stanów - jest to Multimedia Design and Communication. Gdzie można pracować z takim wykształceniem? Czy jest to przyszłościowe, czy nie za bardzo? Teoretycznie grafika, multimedia są teraz wszędzie (tak sądzę), więc czy i o pracę też łatwo?
      Dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi. Pozdrawiam!

• Przez Joanna
      8 października Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje Dzień Amerykański podczas którego m.in. dowiesz się od Konsula Generalnego USA w Warszawie Pana Roberta Batchelder jak otrzymać wizę do Stanów Zjednoczonych.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, Konsulatem Generalnym USA w Warszawie oraz Polsko-Amerykańską Komisją Fullbrighta w ramach organizowanego przez Urząd Miasta Rzeszowa Tygodnia Amerykańskiej Kultury i Biznesu.

Dzień Amerykański podzielony jest na trzy sesje. Pierwsza dotyczyć będzie problematyki wizowej Polski i USA. Udział w tej sesji wezmą m.in. Robert Batchelder, Konsul Generalny USA w Warszawie, Aaron Luster, szef Sekcji Konsularnej Konsulatu Generalnego USA w Krakowie oraz Grzegorz Kozłowski, dyrektor Departamentu Ameryki Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
      Druga sesja w sposób szczególny skierowana jest do uczniów i studentów, dotyczyć bowiem będzie możliwości nauki, studiowania oraz prowadzenia badań naukowych w Stanach Zjednoczonych. O Programie Fullbrighta opowiedzą Karolina Nowicka, koordynator programów oraz doradca edukacyjny oraz John E. Fahey, oboje z Polsko-Amerykańskiej Komisji Fullbrighta.
      Ostatnia sesja skierowana będzie w pierwszej kolejności do naukowców i dotyczyć będzie kwestii przygotowania artykułów naukowych do publikacji w amerykańskich czasopismach indeksowanych.

Zainteresowanych uczestnictwem w wydarzeniu prosimy o zgłoszenie udziału do Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy WSIiZ w Rzeszowie drogą elektroniczną na adres mlewicka@wsiz.rzeszow.pl albo telefonicznie pod nr 17 866 11 82 do 6 października. 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Od dawna mam problem z trądzikiem, próbowałam już chyba wszystkiego, przeczytałam wiele artykułów na ten temat, byłam u kilku lekarzy i nic. Chwilę jest lepiej, a potem problem wraca, najczęściej z zdwojoną siłą. Słyszałam o kilku domowych sposobach na trądzik. Takich jak stosowanie miodu czy oleju kokosowego, ale szczerze boję się spróbować, by efekt nie był odwrotny. Może ktoś z was testował te domowe metody? Polecacie, czy lepiej nie ryzykować? 
    • Przysługuje Ci przeważnie 1-2 nieobecności na zajęciach w semestrze 
    • Zacznij od tego aby sprawdzić czy osoba od której chcesz wynająć jest faktycznie właścicielem danego mieszkania, a nie np. ktoś kto sam wynajął i chce podnająć innej osobie lub jednocześnie kilku osobą bez zgody właściciela. Takie sytuacje,  oszustwa, często się zdarzają . Wystarczy tylko sprawdzić Księgi Wieczyste. Można to zrobić po samym adresie w dodatku anonimowo. W Księdze Wieczystej jest wpisany właściciel. Podaje adres wyszukiwarki Ksiąg Wieczystych: http://albertkredyty.pl/ksiega-wieczysta.html    
    • Hej, jestem pierwszoklasista na studiach zaocznych. Wypadło mi wesele w jedna sobotę października i nie wiem co mam zeobic. Proszę o rade. Czy jeśli nie pojawię się na zajęciach będę mieć kłopoty?
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.