Skocz do zawartości
  • Opcjonalnie możesz dodać wiadomość do zgłoszenia.

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez julia88
      Cześć! Jak każdego złapał mnie ostatnio stres odnośnie wyboru studiów - planuje zdawać matematyke, biologię i angielski, nad chemią się waham.
      Planuję studiować w Polsce, a po studiach najprawdopodobniej wyjechać za granicę. Wiem, że to może trochę dziecinne marzenia, lecz życie w Stanach traktuję naprawdę poważnie. W związku z tym mocno zastanawiam się, które ze studiów będą dla mnie przydatne i wykorzystam je najefektywniej, a do tego znajdę po nich pracę.
      Chciałam zasięgnąć języka w środowisku osób już doświadczonych - czy ktoś z was miał do czynienia szczególnie z bioinżynieria lub neuroinformatyka? Czy widzicie szansę na pracę po tych kierunkach? Czy mimo wszystko lepiej się śpiąc i próbować startować na medycynę? Tylko czy nasza medycyna będzie coś warta w Stanach? 
       Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź! 
    • Przez student123
      Siemka,
      jestem uczniem technikum informatycznego, aktualnie jestem w 4 klasie technikum. Chciałbym studiować w stanach na jednej z znanych, elitarnych uczelni, jednak nie wiem czy mam jakiekolwiek szanse. Niestety zawaliłem oceny w pierwszej klasie technikum (średnia 3.8), poprawiły się one w drugiej (średnia 4.26) osiągając szczyt w 3 klasie gdzie moja średnia wyniosła około 5.3. Pierwszy semestr czwartej klasy to średnia 5.4. Egzamin SAT I zaliczony na 1600 punktów, SAT II Math oraz SAT II Physics 800 punktów. Poza tym mam sporo sukcesów w konkursach informatycznych, hackathonach, konkursach robotycznych, uczęszczam na zajęcia dodatkowe z robotyki, tworzenia gier, oraz prowadzę własne zajęcia z tworzenia aplikacji mobilnych. Czas wolny przeznaczam na programowanie, które jest moją pasją. czy mam szansę dostać się na uczelnię taką jak Harvard, Yale lub inną z tych elitarnych uczelni, i czy warto wgl aplikować z moimi ocenami?
    • Przez Shane
      Jestem w liceum i po maturze chciałbym studiować Amerykanistykę. Jaką pracę można po tym dostać w Polsce i czy można w USA? Nauczyciel angielskiego w High school?
    • Przez agnieszka.96
      Dzień dobry,
      Nie mogę się zdecydować która ścieżka studiów/zawodowa byłaby lepszym, przyszłościowym rozwiązaniem. Przez rok studiowałam fizjoterapię na AWF. Są podzielone opinie na temat tego kierunku, gdyż część absolwentów ląduje w szpitalu za marne pieniądze, a część jednak otwiera własną działalność lub pracuje w prywatnych klinikach za porządne pieniądze. Jestem z Warszawy i jest tutaj wiele prywatnych klinik, w których warunki pracy wydają się być całkiem dobre. Oraz fakt starzenia się społeczeństwa też sugeruje, że może jest to jednak zawód przyszłości.
      Jednak nie wiedziałam czy to to na 100%, i chciałam sprobować swoich sił za granicą, konkretnie w USA. Zdobyłam stypendium. Postanowiłam wybrać zupełnie inny kierunek: Media and Graphic Design. Jestem teraz po roku tych studiów i zastanawiam się co dalej. Kierunek obejmuje zagadnienia z dziedziny marketingu, mediów, grafiki. Szczególnie podobały mi się zajęcia z grafiki, np projektowanie wyglądu strony internetowej bądź aplikacji na telefon. Duży plus to taki, że przez rok udało mi się już opanować angielski na, myślę, całkiem niezłym poziomie
      I tutaj moje pytanie: która ścieżka, pomimo że są zupełnie różne, wydaje się być bardziej przyszłościowa? Od wielu lat jestem związana ze sportem, dlatego interesowała mnie fizjoterapia. I dlatego też uzyskałam stypendium sportowe w Stanach. Mogłabym wrócić do Polski na ten kierunek, który uważam, że jest bardzo praktyczny i można pracować na własną rękę. Zawód fizjoterapeuty jest również bardzo szanowany za granicą, szczególnie w Stanach zarabia się naprawdę spore pieniądze. Nie mam jednak możliwości studiowania fizjoterapii w USA, studia te są tam bardzo prestiżowe, jest to jednak zbyt długi proces i zbyt kosztowny, po prostu nie stać by mnie było na te studia. Mogłabym wrócić do Polski, dokończyć dwa lata do licencjatu, a potem może szukać magisterki gdzieś za granicą, oraz kształcić się też w kierunku dietetyki aby jakoś fajnie to razem połączyć. Minus fizjoterapii jest taki, że są to niestety studia w Polsce, które, jak teraz porównuję, mają do zaoferowania mniej niż studia zagraniczne.
      Z drugiej strony, studia w Stanach jest to dla mnie okazja która może się nie powtórzyć, a kierunek też jest niczego sobie, tak myślę jeżeli zostałabym przy tym wyborze, czyli Media, Grafika, to chciałabym w przyszłości robić coś związanego z multimediami. Czy jest to przyszłościowe? Widziałam fajne studia w Danii, na które moglabym się wybrać po powrocie ze Stanów - jest to Multimedia Design and Communication. Gdzie można pracować z takim wykształceniem? Czy jest to przyszłościowe, czy nie za bardzo? Teoretycznie grafika, multimedia są teraz wszędzie (tak sądzę), więc czy i o pracę też łatwo?
      Dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi. Pozdrawiam!

• Przez Joanna
      8 października Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie organizuje Dzień Amerykański podczas którego m.in. dowiesz się od Konsula Generalnego USA w Warszawie Pana Roberta Batchelder jak otrzymać wizę do Stanów Zjednoczonych.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, Konsulatem Generalnym USA w Warszawie oraz Polsko-Amerykańską Komisją Fullbrighta w ramach organizowanego przez Urząd Miasta Rzeszowa Tygodnia Amerykańskiej Kultury i Biznesu.

Dzień Amerykański podzielony jest na trzy sesje. Pierwsza dotyczyć będzie problematyki wizowej Polski i USA. Udział w tej sesji wezmą m.in. Robert Batchelder, Konsul Generalny USA w Warszawie, Aaron Luster, szef Sekcji Konsularnej Konsulatu Generalnego USA w Krakowie oraz Grzegorz Kozłowski, dyrektor Departamentu Ameryki Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.
      Druga sesja w sposób szczególny skierowana jest do uczniów i studentów, dotyczyć bowiem będzie możliwości nauki, studiowania oraz prowadzenia badań naukowych w Stanach Zjednoczonych. O Programie Fullbrighta opowiedzą Karolina Nowicka, koordynator programów oraz doradca edukacyjny oraz John E. Fahey, oboje z Polsko-Amerykańskiej Komisji Fullbrighta.
      Ostatnia sesja skierowana będzie w pierwszej kolejności do naukowców i dotyczyć będzie kwestii przygotowania artykułów naukowych do publikacji w amerykańskich czasopismach indeksowanych.

Zainteresowanych uczestnictwem w wydarzeniu prosimy o zgłoszenie udziału do Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej przy WSIiZ w Rzeszowie drogą elektroniczną na adres mlewicka@wsiz.rzeszow.pl albo telefonicznie pod nr 17 866 11 82 do 6 października. 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Słyszałem, że korzystając z tzw. "firm" można łatwo się naciąć, bo oni mają podwykonawców i robią masówkę. A potem tylko stracone czas i pieniądze. Moim zdaniem najlepiej skorzystać ze sprawdzonej osoby. Ktoś mi kiedyś polecił Pana Rafała i teraz ja sam go polecam, bo zna się na rzeczy, a poza tym potrafi wytłumaczyć wszystko o co pytałem. Materiały od niego były bardzo dobrze opracowane. Kontakt do niego to: rafpon@interia.pl
    • nie stosuje się podpisów mgr, dopiero od tytułu doktora.
    • Nie tytuły się nie sumują. Podpisujeszcze mgr inż. Jan Kowalski nie piszesz kierunków studiów zwróć nawet uwagę na pieczątkach nie piszą mgr administracji, mgr farmacji tylko smak mgr, w korespondencji email jeśli już używasz tytułu to wygląda to że pierw stanowisko tytuł i imię oraz nazwisko. Od używania tytułów już raczej się odchodzi bo studia nie są czymś nadzwyczajnym, nawet w mniejszych miastach masz jakieś wyższe szkoły lansu i balansu w których jedynym wymogiem jest obecność i czesne 
    • Czyli będę mógł się podpisywać tylko w ten sposób: mgr ekonomii inż. zarządzania Jan Kowalski? Trochę dziwnie to wygląda niespotkałem się z takim podpisem. Myślałem że studia drugiego stopnia są kontynuacją nauki po studiach pierwszego stopnia i po pięciu latach te tytuły się zsumują
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.