Skocz do zawartości
różowapantera

Chemia kosmetyczna czy dietetyka?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam dylemat związany z wyborem studiów. Dostałam się na Uniwersytet Łódzki na chemię kosmetyczną oraz na dietetykę na uniwersytet przyrodniczy w lublinie. Nie wiem co wybrać aby mieć w przyszłości dobrą i ciekawą pracę z możliwościami. Proszę o pomoc i porady :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba najlepiej od razu założyć działalność. Tylko ona zapewnia fajna i ciekawa pracę. Studia pracy nie dają więc jak chcesz zdobyć fajna ciekawa wiedzę to wy bierz kierunek zgodny z zainteresowaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chemia kosmetyczna to akurat świetna baza pod założenie małej firmy produkującej kosmetyki. Rynek kosmetyków, zwłaszcza naturalnych, w ostatnich latach bardzo się w Polsce rozwija. Nawet trochę tego eksportujemy. W ostatnich latach powstało też wiele małych firm, które produkują na przykład świetnej jakości naturalne mydła i ludzie serio z tego żyją, bo zainteresowanie takimi produktami rośnie. Ale niewątpliwie tu trzeba mieć i wiedzę, i pasję, żeby te kosmetyki były warte swojej ceny. 

Co zaś do dietetyków, to wszyscy narzekają, że rynek przesycony i nie ma pracy. Ale z drugiej strony dobrego dietetyka ze świecą szukać, ludzie przekazują sobie na takich namiary pocztą pantoflową. Bo większość tych dietetyków niemogących znaleźć pracy jest niestety do d...py. Z wiedzą zatrzymali się na podręcznikach sprzed 20 lat, o najnowszych badaniach nie chce im się czytać, klepią cały czas te same diety, a jak ich poprosić o ułożenie choć trochę innej (typu eliminacyjne czy wegańskiej), to nie wiedzą, o co chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chemia kosmetyczna pozwala na pracę w laboratoriach kosmetycznych oraz różnego rodzaju firmach, które zajmują się produkcją kosmetyków w Polsce. 
Dietetyka jest bardzo obleganym kierunkiem. Zależy czy wybierzesz dietetykę sportową czy kliniczną. bardzo duża konkurencja na rynku. Chociaż jest bardzo interesująca.  

Wiele informacji możesz poczytać na stronie studia.net ( podsyłam linki do wybranych kierunków):
http://www.studia.net/chemia-kosmetyczna
http://www.studia.net/dietetyka
Na Twoim miejscu wybrałabym chemie kosmetyczną :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Aneta97
      Mam problem ze zdecydowaniem się na który kierunek złożyć. Moje zainteresowania są dosyć wszechstronne i każdą wymienioną dziedzinę lubię równie mocno, przez co nie mogę się zdecydować który kierunek jest dla mnie najlepszy. Wiem, że nikt za mnie nie będzie wiedział co najbardziej bym chciała robić, jednak poza samymi zainteresowaniami chciałabym mniej więcej zorientować się po czym mam większą szansę na zdobycie zatrudnienia, co się najbardziej opłaca i czy studiowanie czegokolwiek związanego z naukami o ziemi ma sens. Słyszałam, że po geologii nie ma w ogóle pracy w Polsce, zwłaszcza dla kobiet. Podobne opinie krążą na temat wszystkich kierunków pokrewnych geologii.  Interesują mnie kierunki związane z żywnością (tj. technologia żywności, dietetyka, bezpieczeństwo żywności itd.), geologia, ochrona środowiska czy nawet inżynieria środowiska. Wiem, że żadne studia nie zapewniają pracy i wszystko zależy od mojego zaangażowania i chęci, ale jednak wolałabym wiedzieć w którą dziedzinę najbezpieczniej będzie zainwestować.  Interesuje mnie praca w Polsce jak i za granicą. 
    • Przez yourneutrality
      Czy są tu osoby studiujące dietetykę na UWM, albo czy ktoś się tam wybiera w tym roku? Czy jest tam bardzo trudno? Jak wyglądają zajęcia? Jacy są wykładowcy? Chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej 
    • Przez Karol19447
      Postanowiłem studiować dietetyke i zakwalifikowalem sie do PSW w Białej Podlaskiej i na Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach... Czy ktoś studiował na tych uczelniach (na innym lub podobnym kierunku) i mógłby wyrazić opinie o uczelni, poziomie nauczania, stypendiach...? 
    • Przez lejdi123
      Po jakim kierunku studiów mogę studiować chemie kosmetyczną, jeśli jest to kierunek II stopnia?
    • Przez Karol19447
      Cześć. Interesuje się dietetyką! Zaczęło się od tego że wykryto u mnie cukrzycę typu 1 (5lat temu) i od tej pory pogląd na jedzenie zmienił się u mnie o 180 stopni, pojawiła się również siłownia i mega się w to wszystko wciągnąłem! Na bieżąco czytam nowe badania, poszerzem swoją wiedzę. Wiadomo że chciałbym iść na studia w tym kierunku, ale obawiam się chemii ponieważ nie miałem tego przedmiotu w lo i teraz nasuwa się pytanie do tych którzy studiują ten kierunek czy ta chemia jest do ogarnięcia dla kogoś kto nie miał jej w liceum? Nie mówię tu o uniwersytecie medycznym (bo wiadomo że tam w rekrutacji biorą pod uwagę bio i chem rozszerzone) tylko o uczelniach typu PSW Biała Podlaska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach. 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.