Skocz do zawartości
vinter

AiR - który wydział lepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad dwoma wydziałami (kierunek automatyka i robotyka). Jeden z nich to Wydział Elektryczny na Politechnice Warszawskiej a drugi to wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki (IMiR) na AGH w Krakowie. Czy mógłbym prosić o pomoc w decyzji, czym się różnią te studia, co według was jest lepsze, po czym lepsza praca.

Z góry dziękuję za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wybór między miastami do życia i studiowania. Sam zdecyduj gdzie wolisz spędzić najbliższe lata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem, jak na PW, ale znajomi z AGH-u właśnie się przenoszą. Koleżance z AiR-u trafiła się najgorsza kombinacja wykładowców na AGH-u, więc stamtąd zwiała po 1. roku. Musisz rozważyć mnóstwo aspektów studiów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez clobeus
      Witam! 

Nie wiem czy powinienem tutaj pisać ale dobra. Obecnie jestem w Technikum Elektronicznym w 2 klasie Technik Elektronik, wiem że chce już wiązac przyszłość z IT, elektroniką itd. Ale moje pytanie ,,Jakie studia wybrać'' (Mieszkam w Rzeszowie więc bardziej licze na Politechnike Rzeszowską). Co się bardziej opłaca (Wiem nie powinienem pytać ,,co się bardziej opłaca'' bo pewnie napiszecie ,,Rob to co kochasz'', ale skoro ja bardzo lubie każdą z tych dziedzin, to która się bardziej opłaca, po czym łatwiej znaleźć pracę) Automatyka i Robotyka, Informatyka a może Elektronika i Telekomunikacja ? Liczę na waszą opinie w tej sprawie

Pozdrawiam   
    • Przez Nataliaslizz
      Z gory przepraszam nie wiem czy wybralam wlasciwy temat ale mam problem - dzwonila do mnie pani z dziekanatu mojego wydzialu na ktorym zaczynam w tym roku studia. Pani nie byla zbyt szczegolowa jedynie prosila o potwierdzenie obecnosci na inauguracji. Powiedziala ze bede odbierac list immatrykulacyjny. Bylam zajeta i zapomnialam zapytac o co chodzi.
      Czy ktos moglby wytlumaczyc mi na czym to polega? Oczywiscie wiem czym jest immatrykulacja ale list? Prosze o pomoc
    • Przez fuspepro
      Witam, w tym roku rozpoczynam studia. Zostałem zakwalifikowany do 4 z 4 uczelni. 
      Kierunki na które się dostałem to: 
      -Mechatronika, wydział inżynierii mechatronicznej i robotyki - AGH - od 2 lat zajmuje pierwsze miejsce w inżynierii mechatronicznej w Polsce. 
      -Mechatronika, wydział mechaniczny - Politechnika Wrocławska
      -Mechatronika, wydział mechatroniczny - Politechnika Warszawska 
      -Automatyka i robotyka - wydział technologiczny - Politechnika Śląska. 

Moje pytanie brzmi, który z tych kierunków uważacie za najlepsze? 
      Bardzo mnie interesuje AGH, wysokie miejsce w rankingach przykuwa uwagę. 
      Co do Politechniki Wrocławskiej to interesuje mnie bardziej AiR na wydziale EKA. Szefowa rekrutacji powiedziała mi, że nie wiadomo czy będzie prowadzona II tura. Powiedziała mi również, że po pierwszym semestrze możliwe jest przeniesienie studenta na ten kierunek, ale to zależy od wyników nauczania. 
      Politechnika Śląska też jest dobrą uczelnią. Słyszałem, że tamtejsza AiR jest na bardzo wysokim poziomie. 
      Co Wy uważacie? Mieliście jakiś znajomych na tych uczelniach?
    • Przez MindBreaker
      Witam, pisze na szybko więc do tematu. Chcę zostać programistą lub analitykiem finansowym (quantem). Kandyduje na różne informatyki,ale... Rozważam na jednym miejscu w rekrutacji albo Teleinformatyke AGH lub Inżynierie i Analize Danych AGH.Teleinformatyka wąska  dziedzina sieci 5G itd.Analiza danych???
      Wyniki z matur:
      Angielski rozszerzony:80%
      Matematyka rozszerzona:80-90%
      Fizyka rozszerzona:50-70%

Przechodzac
      1.Jakie progi i limity byly w tamtym roku z tych kierunków na AGH
      2. Jak ocenia się te studia?Sa jakieś koła naukowe z analizy?
      3. Jak z infrastrukturą? Jest nowocześnie? 
      4.Ile osób odpada po 1roku?
      5.Czy jest czas na życie prywatne.Tzn weekendowy wypad na miasto.Oczywiscie po zrobieniu swojego i kołach.
      5. Jak z kadrą?Mili, czy lubią uwalac? A może to i to?
      6.Wreszcie co jest bardziej przyszłościowe.
      Z góry dziękuję za odpowiedź i zapraszam do dyskusji.
    • Przez marcin1504
      Witam, zastanawiam się nad wyborem kierunku. Sądzę, że mechatronika na wydziale samochodów i maszyn roboczych mogła by być czymś dla mnie. Mógłbym prosić o jakieś opinie na temat kierunku lub wydziału? Lub jaki inny wydział byście polecili? Właściwie na czym polega różnica. Z góry dziękuję.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.