Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i bardzo proszę o informacje czy ktoś ma wiedzę na temat nowego kierunku jakim jest inżynieria danych na PG? Czy wszystkie przedmioty prowadzone są w języku angielskim? Zastanawiam się czy poradzę sobie wybierając studia w innym języku. Prośba o info jesli ktoś ma wiedzę na temat czy bardzo trudno go studiować? Jestem dobra z maty ale studia w języku polskim nie są proste a co dopiero w angielskim. Matura rozszerzona z angielskiego 70% . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten kierunek jest dostosowany do osób które zdawały maturę rozszerzona z angielskiego i powinnaś sobie poradzić. Języka będziesz się uczyć na bieżąco. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorąc pod uwagę, że tegoroczna matura z angielskiego była dość prosta to przy 70% możesz mieć problemy, szczególnie na początku, ale w Gdańsku na pewno jest wiele szkół językowych. Z tego co wiem 2 pierwsze lata są tylko i wyłącznie w języku angielskim, ale jeśli pasjonujesz się informatyką i ekonomią to pewnie dasz radę. btw kierunek ten był już dostępny rok temu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje za odpowiedz. Czyli mam rozumieć ze wszystkie przedmioty są wykladane w języku angielskim? A może znasz kogoś wśród swoich znajomych kto w ubiegłym roku zaczął studia na tym kierunku i nadal tam studiuje? Chodzi mi o to czy dużo osób np zrezygnowało lub nie zaliczylo? Nie chce zmarnować roku a dostałam się na inne uczelnie wiec rozważam czy sobie tu poradzę. Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi i pomoc ponieważ nie znam nikogo aby dowiedzieć się więcej 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, wszystko jest wykładane w języku angielskim, więcej nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, nie chcę zaśmiecać forum i tworzyć nowego tematu. Interesuje mnie kierunek Inżynieria Danych na Politechnice Gdańskiej. Czy ktoś mógłby się o nim wypowiedzieć? Również pytanie - czy w związku z prowadzeniem wykładów w języku angielskim studia dzienne są płatne? Patrzyłem w regulaminie samej uczelni, mowa tam jedynie o płatnym Zarządzaniu w języku angielskim, brak jednak informacji o Inżynierii Danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Było już o tym kierunku na forum. Co do odpłatności to PG bardzo wyraźnie zaznacza który kierunek jest płatny na swojej stronie rekrutacyjnej. Jak w przypadku zarządzania. 

Przy inżynierii danych nie ma takiej informacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Studia nie są płatne ale są bardzo ciężkie. Jesli jesteś dobry w angielskim, matematyce i informatyce to polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dobrze Studia mają być wymagające. A jeśli ktoś lubi to czego się uczy to nie ma problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wysoki poziom kierunku to jedno z moich wymagań które musi spełnić, więc tym lepiej. Wlasnie dlatego zrezygnowałem z kilku kierunków, ponieważ słyszałem od studentów ze "sa fajne bo jest latwo i nie trzeba sie uczyc",  a wedlug mnie mija sie to z celem. Dziękuję w takim razie za odpowiedź! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Marcin77
      Cześć,

Od ponad roku pracuję w handlu, jestem zatrudniony na umowę o pracę. Ze względu na specyfikację tej branży, pracuję również w soboty oraz w niedziele handlowe. W październiku bieżącego roku rozpocząłem naukę na studiach inżynierskich, kierunek logistyka. Mam trzy zjazdy w miesiącu (3 weekendy). Specyfikacja studiów zdalnym w obecnej chwili jest dla mnie wygodna, ponieważ odchodzą kosztowne dojazdy, wczesne wstawania itd.
      Jednak pojawia się problem z wolnym na zjazdy. Czytałem, że niektórzy pracodawcy fundują swoim pracownikom studia w celu podwyższenia ich kwalifikacji, zapewniają im wolne oraz dodatkowy urlop. Ja studia podjąłem z własnej inicjatywy, poniekąd są spójne z moją pracę. Mam namyśli, że można podciągnąć to jako rozwój w dziedzinie, w której pracuje. Czy mam jakieś podstawy, aby ubiegać się o wolne w te weekendy? Czy zależy to tylko i wyłącznie od dobrej woli pracodawcy? Myślicie, że warto jest podjąć negocjacje, aby przekonać kogoś wyżej, aby dał mi te wolne? W tygodniu jak najbardziej jestem w stanie pracować więcej, jakoś nadrobić te godziny z weekendów. Szukanie nowej pracy w obliczu pandemii może być bardzo ciężkie, dlatego zależy mi na pozostaniu u obecnego pracodawcy. Nie chciałbym też rezygnować ze studiów.
      Może ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją i jest w stanie doradzić co robić w takiej sytuacji?

• Przez Bachu
      Witam, 
      Otrzymałem dzisiaj wyniki rekrutacji na Politechnice Gdańskiej i dostałem się na kierunek Inżyniera danych(ang.). Wcześniej udało mi się także zakwalifikować na elektronikę na Politechnice Warszawskiej. 
      Mam niemały dylemat co wybrać. Z jednej strony bardzo chciałbym wyjechać studiować (mieszkam w trójmieście), a z drugiej kierunek inżyniera danych bardziej mnie interesuje. 
      Jeśli ktoś posiada jakieś doświadczenia z danymi kierunkami to byłbym wdzięczny gdyby się nimi podzielił. 
      Czy przeniesienie się na inny kierunek w obrębie tego samego wydziału jest bardzo trudne na Politechnice Warszawskiej?
      Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny, pozdrawiam!
    • Przez Elyxion098
      Witajcie, jak możecie zobaczyć już po samym tytule, po ukończeniu 1 semestru na swojej uczelni próbowałam przenieść się na Ekonomię na PG, podanie zostało przyjęte i władze wyraziły na to zgodę, lecz mogę zacząć się tam uczyć dopiero w semestrze zimowym 2020/2021 i to od 1 semestru, stad moje pytanie, Czy muszę kontynuować 2 semestr na swojej macierzystej Uczelni, skoro i tak przenoszę się na 1 semestr na PG? Po rozmowie z Paniami z dziekanatu nie udało nam się tego dowiedzieć, a rozmowa z Prodziekan przebiegła w sposób taki, ze wiem jedynie, że jak teraz przestane być studentką to stracę status studenta, czego nie rozumiem jak ma się to do obecnej sytuacji. Jest to dla mnie o tyle istotna sytuacja, ze nie pochodzę z Pomorza tylko z Południa Polski, a już najwyższy czas zająć się takimi sprawami jak stypendium i skladanie innych wniosków, a nie wiem czy jest sens to robić. Liczę na odzew i pomoc, Dziękuję za każdą informację
    • Przez Licealista
      Część , matura zbliża się wielkimi krokami, więc trzeba się dopytać (kto pyta nie błądzi ).

Przechodzę do tematu - chciałbym studiować ekonomię lub FiR na UG, bądź ekonomię lub ZiIP na PG. Wiem, że żadna z tych uczelni ( a szczególnie wydziałów ) nie należą do żadnej czołówki, ale po której uczelni mam większe szanse na rynku (niekoniecznie w Trójmieście)? Która z tych uczelni najbardziej przygotuje mnie do przyszłej pracy ? I jeszcze jedno , byłbym wdzięczny gdyby napisał ktoś z Gdańska - czy to prawda że te wydziały na tych uczelniach to tzw.wydziały gier i zabaw i czy to się odzwierciedla w przyszłej pracy?

Dawniej myślałem nad UEP, ale Gdańsk jest 2 razy bliżej od mojego domu rodzinnego i lepiej go znam . Może jeszcze dodam czy kończąc UEP miałbym dużo większe szanse i lepiej byłbym przygotowany do pracy ?

Trochę się rozpisalem , ale myślę że lepiej się dowiedzieć ok.rok przed studiami , niż później płakać z nie trafnego wyboru , chociaż wiem że nic go nie gwarantuje .

Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę miłego wieczoru oraz weekendu.

• Przez JVC 231
      Czy inżynieria mechaniczna ma rację bytu w "inteligentnych fabrykach" które są charakterystyczne dla czwartej rewolucji przemysłowej ? 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Co uważasz o tych kwotach Stypendium Rektora, jakie są na Twojej uczelni? Uczelnia Medyczna. 30% studentów spośród uprawnionych 10% - Stypendium I kategorii w wysokości 910 złotych miesięcznie 70% studentów spośród uprawnionych 10% - Stypendium II kategorii w wysokości 700 złotych miesięcznie Czy różnica 210 złotych co miesiąc jest spora? Czy to niskie/wysokie kwoty? Na jakiej uczelni studiujesz i jak jest u Ciebie?      
    • A dlaczego nie? Fizyka na kierunkach technicznych jest mało istotnym zapychaczem. Jeśli dany kierunek ma przewidziane ćwiczenia z fizyki, to jedynym problemem może być to, że prowadzący np. używa już całek, których nie było jeszcze na matmie. Ostrzej zaczyna się dopiero na prowadzonych od podstaw przedmiotach, które niejako wywodzą się z fizyki (zaczynając od elektrotechniki). Oczywiście w tym przypadku łatwiej powinni mieć technicy, którzy przerabiali już co nieco w szkole, ale każdy zna poziom przeciętnego technikum
    • Po mat-inf da się iść na inżyniera? Bo ja nawet nie mam podstaw (w fizyce)  
    • Hmm... Ale właśnie taka prawda. Jesteś jeszcze młoda i Twoje plany w ciągu 4 lat ogólniaka mogą zmienić się kilka razy albo i więcej. Dlatego najbardziej rozsądnym wyborem jest rozszerzona matematyka jako przedmiot, który standardowo liczy się na wszystkie kierunki techniczne, ścisłe, przyrodnicze i ekonomiczne, a czasem także na medyczne, prawne i wiele innych. W ten sposób dajesz sobie największe możliwości wyboru i dobrze przygotowujesz się do studiów, bo na technicznych i ścisłych matematyka jest jedynym przedmiotem w kontynuacji. Całą resztę nauczają od podstaw. Pozostałe rozszerzenia dobierz sobie wg uznania - w rekrutacji będą mieć mniejsze znaczenie, jeśli w ogóle jakieś.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.