Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda nauczanie na Politechnice Krakowskiej na kierunku inżynieria materiałowa na wydziale mechanicznym? Czy jest sens tam studiować? Pytam, bo o samym kierunku wiem sporo ale różnica progów miedzy PK a AGH jest kolosalna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w takim razie jak to sobie wyobrażasz? myślisz, że progi są wyznacznikiem jakości studiów? Nie są, i nigdy nie były. PK to dobra uczelnia i na pewno warto na niej studiować

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, ze skoro progi są ustalane przez kandydatów to są bezpośrednim wyznacznikiem ich poziomu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie są. Są wyznacznikiem tylko i wyłącznie popularności danego kierunku. 

w 2005 roku na UMK na Europeistykę było 6000 kandydatów - 100 miejsce. 

Średnia żeby się dostać wynosiła 5,8 tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. Są wyznacznikiem popularności danego kierunku - na danej uczelni. Tak więc, jezeli na jednej uczelni ten kierunek jest dużo bardziej popularny niz na drugiej - to siłą rzeczy musi świadczyć to o różnicy w poziomie nauczania na każdej z nich. Dlatego właśnie zadałem to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

to siłą rzeczy musi świadczyć to o różnicy w poziomie nauczania na każdej z nich

Warto odróżnić poziom od renomy i/lub mody.  Pomijając te czynniki, o progu decyduje też liczba miejsc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. Nie idzie to w parze z poziomem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez itsme
      Cześć, mam do wyboru studia na politechnice Łódzkiej na informatyce stosowanej i na politechnice Warszawskiej na telekomunikacji. Którą opcję wybrać? Miałem plan zostać programistą i wpadłem na pomysł, żeby pójść na telekomunikację i przy okazji dokształcać się z programowania, a na kierunku ono jest tylko, że w mniejszej ilości. Takim sposobem skończyłbym studia mając zawód w telekomunikacji i jako programista, więc gdy nie wyjdzie w jednym byłbym w drugim. PW ma wyższy poziom i nawet gdyby telekomunikacja mi się nie spodobała to bym się przeniósł na infę w obrębie tego wydziału. Bardziej wolałbym infę na PW, ale nie starczy punktów... Trochę boję się, że na PŁ trochę się zmarnuje. Co o tym myślicie?
    • Przez Xkatex1919
      Gospodarka przestrzenna na politechnice krakowskiej czy zarządzanie zasobami ludzkimi na uniwersytecie ekonomicznym?
      Który kierunek daje lepsze perspektywy? Lubię rysować, projektować itd a z drugiej strony chciałabym mieć jednak ekonomiczne wykształcenie. Dodam że przejrzałam wiele wątków, programy studiów i nie potrafię się zdecydować. Początkowo chciałam podjąć oba kierunki, jednak już teraz wiem że muszę z któregoś zrezygnować i chcę zasięgnąć opinii. 
    • Przez Mkaczmarski0&
      Cześć, jak powszechnie wiadomo matura z matematyki rozszerzonej 2021 do najłatwiejszych nie należała, spodziewam się około 50% z matematyki rozszerzonej i 100% z podstawy, ogólne wyniki pewnie będą słabe ale czy z takim wynikiem mam szanse na kierunki z wydziału Elektrotechniki i Informatyki na Politechnice Lubelskiej?
    • Przez milka_1234
      Hejka
      Planuje iść na biotechnologie i zastanawiam się czy iPad zamiast laptopa to dobra opcja. Bardzo podoba mi się sposób robienia notatek na ipadzie ale nie wiem czy do innych zadań na studiach będzie wystarczająco dobry. Jeżeli tak to który wybrać. Z góry dziękuję 
    • Przez Marcin77
      Cześć,

Od ponad roku pracuję w handlu, jestem zatrudniony na umowę o pracę. Ze względu na specyfikację tej branży, pracuję również w soboty oraz w niedziele handlowe. W październiku bieżącego roku rozpocząłem naukę na studiach inżynierskich, kierunek logistyka. Mam trzy zjazdy w miesiącu (3 weekendy). Specyfikacja studiów zdalnym w obecnej chwili jest dla mnie wygodna, ponieważ odchodzą kosztowne dojazdy, wczesne wstawania itd.
      Jednak pojawia się problem z wolnym na zjazdy. Czytałem, że niektórzy pracodawcy fundują swoim pracownikom studia w celu podwyższenia ich kwalifikacji, zapewniają im wolne oraz dodatkowy urlop. Ja studia podjąłem z własnej inicjatywy, poniekąd są spójne z moją pracę. Mam namyśli, że można podciągnąć to jako rozwój w dziedzinie, w której pracuje. Czy mam jakieś podstawy, aby ubiegać się o wolne w te weekendy? Czy zależy to tylko i wyłącznie od dobrej woli pracodawcy? Myślicie, że warto jest podjąć negocjacje, aby przekonać kogoś wyżej, aby dał mi te wolne? W tygodniu jak najbardziej jestem w stanie pracować więcej, jakoś nadrobić te godziny z weekendów. Szukanie nowej pracy w obliczu pandemii może być bardzo ciężkie, dlatego zależy mi na pozostaniu u obecnego pracodawcy. Nie chciałbym też rezygnować ze studiów.
      Może ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją i jest w stanie doradzić co robić w takiej sytuacji?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Nie jest to legalne. Jest to kradzież.
    • Hej, nigdzie nie mogłem znaleźć aktualnych informacji na ten temat, a nie wiem czy dalej to wygląda tak samo. Chodzi mi o zapisanie się na studia "dla legitymacji", czy  w takiej sytuacji utrzymuje status studenta przez cały semestr, jeśli nie będę chodził na zajęcia? Czy jeśli zostanę wykreślony z listy studentów z powodu niezdania egzaminów lub nieobecności, nie będzie w przyszłości problemu z przyjęciem mnie na tą lub inną uczelnie oraz czy są jakieś konsekwencje prawne takiego wpisu na studia "dla legitymacji"? Wyczytałem, że jest to "legalne" i nie powinno być problemu z przyszłymi studiami, ale wolę się upewnić
    • Zależy Ci na dobrze napisanym tekście? Nie masz głowy do ortografii ani interpunkcji albo szkoda Ci czasu na przeglądanie słowników? Zasady poprawnej polszczyzny to Twoja zmora? Napisz do mnie! Chętnie pomogę Ci w uporządkowaniu treści pracy dyplomowej/zaliczeniowej czy innego rodzaju tekstu. Dzięki temu będą one poprawne, bardziej komunikatywne i zyskają uznanie czytelników. :-) Sprawdzę też i uporządkuję przypisy i bibliografię oraz zadbam o formatowanie tekstu. Cena do uzgodnienia. Proponuję bezpłatną próbkę redakcji/korekty fragmentu tekstu, która pozwoli ocenić zakres pracy, koszt usługi i termin jej wykonania. Ogłoszenie nie dotyczy pisania prac.
    • @_niktważny_, to pytanie do komisji rekrutacyjnej. która oceni zgodność programową ich studiów z kończonymi przez Ciebie. ZIP na politechnikach prowadzą na ogół wydziały mechaniczne, a na uczelniach przyrodniczych/rolniczych nie ma takich wydziałów, więc pomimo zbieżnej nazwy kierunku, programy w pewnym stopniu różnią się od siebie.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.