Skocz do zawartości
Hardkor

AiB/IO/IS ? Wszystko w Krakowie i parę pytań o nie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
Już sobie porządnie przestudiowałem oferty w większym lub mniejszym stopniu wszelkich uczelni w Krakowie. Na tą chwilę zostałem zakwalifikowany na Matematyke oraz na Inżynierie Obliczeniową na AGH. Uznałem, że papiery złożę na ten drugi przedmiot i zrobię to w poniedziałek. Czekam również na informacje o drugiej rekrutacji, gdyż moim numer 1 kierunkiem na AGH (tylko tam były wyniki) jest informatyka stosowana na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej. Bardzo mało mi zabrakło do progu (16 punktów, info z wydziału jak napisałem emaila), więc liczę, że dostane się tam na drugiem cyklu rekrutacji. Wysłałem również deklaracje na informatykę na UJ (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej). i w tej chwili myślę nad wysłaniem jeszcze deklaracji na Politechnikę Krakowską na AiR oraz na Informatykę stosowaną. Na obu kierunkach ledwo mi brakuje punktów w porównaniu do tamtego roku, a jak widać progi lekko spadły w porównaniu do 2017, więc liczę, że się dostane (bo np z rezerwy już je spełniam, albo z wcześniejszych lat). Narazie pewniak, że daję papiery na tą inżynierie, a wyniki kolejnej rekrutacji na AGH, wyniki z UJ i z PK są 12 i 13 lipca, więc razem wszystkiego się dowiem. Boję się trochę tej AiB, bo szczerze mówiąc zawsze byłem noga z wszelkiego rodzaju elektroniki czy też wizja maszyn,mechatroniki itp mnie przeraża, ale mogło to też być spowodowane baardzo słabymi nauczycielami jakich miałem z tych przedmiotów. Są tu może jacyś studenci tych kierunków i mogliby pomóc albo szepnąć słówko? Ogółem jako o uczelniach to słyszałem, że AGH najlepsze, UJ dobry i PK taka średnia. Z UJ odradzano mi gdyż kolega studiował tam informatyke, ale na innym wydziale to uciekł po semestrze, gdyż nie miał nerwów (a uczył się super, bo razem przygotowywaliśmy się do matury i chłopak miał głowę) i mocno mi odradza (choć podobno kierunki miedzy wydziałami mocno się różnią, a on studiował na innym- tym z większym progiem). Ogółem co czytam fora to milion rożnych opinii. Tu obrażają AGH, tu UJ. Tam mówią, że inżynieria obliczeniowa to bardzo ciężki kierunek, w innym miejscu, że bez przyszłości i szkoda na to czasu. A wy co mi powiecie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez jabbeck
      po studiach i zdobyciu doświadczenia w polsce marzy mi się wyjazd do norwegi lub szwecji
      rozważam studiowanie informatyki na ue lub finansów i rachunkwości
      który z tych kierunków jest bardziej mobilny, i pozwoliłby mi znaleźć zatrudnienie w owych krajach, oczywiście po nauce języka
    • Przez Pralkadoprania
      Witam

W tym roku mam zamiar iść na studia jednak długo zwlekałam z ostateczną decyzją. Na początku miałam iść do Akademii Frycza Modrzewskiego na prawo ,ale zrezygnowalam zaraz po otrzymaniu wiadomości o przyjęciu i teraz zostały mi tylko drugie tury w rekrutacjach. Uznałam że chce iść na psychologie i na moje szczęście została uruchomiona druga tura na uniwersytecie Papieskim. Czy ktoś wie jak jest z dostaniem się na ten uniwersytet? Czy jest ciężko ponieważ moje wyniki z matury pozostawiają wiele do życzenia. Wiem że nikt nie jest w stanie mi nakreślić czy się dostanę czy nie, ale nie mogę znaleźć konkretnych informacji i jedyne co wyczytałam to że progów niby nie ma z kolei na innej stronie już pisze że progi są. Więc może ktoś coś wie o tej uczelni i będzie w stanie mi mniej więcej nakreślić poziom trudności w dostaniu się na nią?

• Przez Pysa6
      Zastanawiam się nad kierunkiem studiów informatyka i ekonometria. Co sądzicie? Łatwiejszy niż zwykła informatyka, albo może zbyt ekonomiczny jeśli jednak chciałabym coś z tej informatyki się nauczyć? Głównie myślę nad uniwersytetem rzeszowskim ale słyszałam średnie opinie. Może agh byłoby lepsze, ale szczerze to strasznie mnie zachęca budynek UR, bardzo nowoczesny. Przeczytałam już wszystko co jest na forum o tym kierunku i uczelniach
    • Przez itsme
      Cześć, mam do wyboru studia na politechnice Łódzkiej na informatyce stosowanej i na politechnice Warszawskiej na telekomunikacji. Którą opcję wybrać? Miałem plan zostać programistą i wpadłem na pomysł, żeby pójść na telekomunikację i przy okazji dokształcać się z programowania, a na kierunku ono jest tylko, że w mniejszej ilości. Takim sposobem skończyłbym studia mając zawód w telekomunikacji i jako programista, więc gdy nie wyjdzie w jednym byłbym w drugim. PW ma wyższy poziom i nawet gdyby telekomunikacja mi się nie spodobała to bym się przeniósł na infę w obrębie tego wydziału. Bardziej wolałbym infę na PW, ale nie starczy punktów... Trochę boję się, że na PŁ trochę się zmarnuje. Co o tym myślicie?
    • Przez Tymeeek532
      Dzień dobry
      Z góry przepraszam jeśli coś pomyliłem, ale jestem tutaj pierwszy raz i mam drobne pytanie. Aktualnie mierzę się z wyborem studiów między innymi padło na teleinformatykę na agh. Nie ukrywam, że zawsze interesowała mnie właśnie taka tematyka, sprawdzałem syllabus studiów i myślę, że nie będę się nudził jednak jestem po mat-fiz liceum i praktycznie o informatyce tzn. programowaniu i tym podobnych pojęcia nie mam, samemu ciężko mi było się za to zabrać a lekcje informatyki w moim przypadku wyglądały bardzo różnie. Chciałbym zapytać czy bez znajomości informatyki byłbym w stanie poradzić sobie na tych studiach, czy będzie wymagana ode mnie już na starcie duża wiedza z zakresu informatyki? Może lepiej wybrać coś „bardziej technicznego” jak elektronika czy energetyka?
      Pozdrawiam o dziękuję za odpowiedzi

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.