Skocz do zawartości
ccinek1337

Filologia angielska na Uniwersytecie Rzeszowskim

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! krótko i zwięźle zawaliłem maturę z rozszerzonego angielskiego 68% i 90 z podstawy, w takiej sytuacji nie wiem czy sens starać się o przyjęcie na ten kierunek czy odpuścić sobie stresy i poszukać jeszcze czegoś innego. Nigdzie nie mogłem znaleźć progów punktowych, wiem tylko że kierunek jest jednym z bardziej obleganych. Gdyby ktoś miał jakiekolwiek pojęcie czy istnieją w moim przypadku jeszcze jakieś realne szanse na dostanie się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na filologię angielską jest zawsze mała liczba miejsc. Musisz dowiedzieć się jakie były progi rok temu przy jakich limitach przyjec. Wtedy porównaj i zobacz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja siostra pytala w dziekanacie i na filologie angielska przyjmowali od 84% z matury rozszerzonej. W tym roku moze byc troche gorzej bo raz matura byla teraz latwiejsza niz rok temu, dwa zmniejszyli liczbe miejsc. Wiec moze byc ciezko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Misha
      Dzień dobry wszystkim. Jestem nowa na forum ,nie wiem czy wątek jest odpowiednio założony ale przejdźmy do sedna:D 
      Jestem na 1 roku Studia na kierunku biologia która jest ukierunkowana na pedagogikę , studia dla nauczycieli typowo.  Studia konkretnie biologiczne mnie nie interesują gdyż nie interesuja mnie zwierzęta,grzyby . Męczę się.

Zawsze interesował mnie człowiek , dzięki studiom polubiłam także rośliny (tam anatomia roślin itp) 
      Z tego względu kiedyś myślałam o ratownictwie medycznym ,ale wiem że ten zawód nie przyniesie mi spokojnej starości (wiem że żaden nie przyniesie ) ale chodzi tutaj o specyfikę zawodu - może zmniejszone zapotrzebowanie na ratowników ,po drugie ciężka praca dla kobiet gdy już nie jest się tak rześkim jak kiedyś. Ale to jeszcze może bym przebolała ,najgorsze są zarobki w zestawieniu z ogromem odpowiedzialności i trudu. Wiem też że pielęgniarstwo jest cięższym kierunkiem ale są po tym większe pieniądze i można jeździć w karetce .  Z kolei kierunek lekarski chyba jednocześnie nie jest moim marzeniem ,chyba nie jest tym czego pragnę naprawdę. 

Ze względu na zamiłowanie do uczenia ,dzielenia się wiedzą myślałam o filologii angielskiej gdyż właśnie w angielskim czuję się dobrze . Tylko znów męczące pytanie : co po studiach ,skoro tak dużo filologów angielskich szuka pracy i musi odnaleźć się w innych gałęziach ,niezwiązanych ze szkolnictwem.

Wiem że nie załatwicie za mnie tego problemu drodzy forumowicze ale wierzę w waszą wiedzę i doświadczenie stąd moje pytanie -czy można to wszystko jakoś pogodzić ,znaleźć wspólny mianownik .  Pozdrawiam , wciąż rozdarta na milion kawałków :-) 

• Przez Renifer
      Chciałabym się Was zapytać o przeliczanie punktów na studia. Zamierzam złożyć dokumenty na lingwistykę stosowaną lub filologię. Mam w planach zdawać rozszerzony język polski, język angielski i język hiszpański. Chciałabym się dowiedzieć czy punkty z matury z angielskiego i z hiszpańskiego będą sumowane, czy zostanie brana pod uwagę matura, z której uzyskałam większą ilość punktów? Proszę o odpowiedź, zostało już mało czasu żeby wysłać ostateczne deklaracje. 
    • Przez Marlooow
      Cześć,

Jestem tegorocznym maturzystą i mam kilka pytań związanych ze studiami filologii polskiej:
      1. Czy studia filologii polskiej są odpowiednie dla osoby, która w przyszłości chce wydać powieść?
      2. Jakie są szanse na dobrą pracę i po jakiej specjalizacji?
      3. Czy ten kierunek jest dobry, czy wybrać inny, również powiązany z pisaniem kierunek?
    • Przez aniaxxx
      Hej! W tym roku zdaję maturę. Uczę się w liceum, rozszerzam polski oraz angielski. Chcę iść w kierunku studiów humanistycznych, konkretniej rozważam filologię czeską lub komunikację wizerunkową. Czy jest tu ktoś, kto mógłby powiedzieć mi coś więcej o tych kierunkach? 
    • Przez werjul
      Cześć, jestem studentka I roku chemii medycznej, ale kompletnie sie w tym nie widze, przede wszystkim praca w laboratorium jest dla mnie katorga, wiec chce jak najszybciej zrezygnować. Podczas rekrutacji dostalam sie tez na amerykanistykę no i teraz sie zastanawiam czy to nie byłby lepszy wybor. Dlatego mam pytanie do osob studiujących ten kierunek, obojetnie w ktorym miescie - czy jestescie zadowoleni, czy studia sa mozliwe do przejścia dla osoby po biol-chemie i ogolnie jakie sa Wasze odczucia. Z gory dziekuje za wszelkie informacje i odpowiedzi!

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Cześć. Kilka tygodni temu rzuciłem studia będąc na I roku magisterki. Nie wypisywałem się, po prostu przestałem chodzić na zajęcia. Obecnie szukam pracy. Znalazłem ofertę płatnych praktyk, ale wymagany jest status studenta. Czy ten status przysługuje mi tak długo jak mam ważną legitymację, czyli do końca października, czy do czasu aż wykreślą mnie z listy studentów?
    • Podobno wiek nie ma nic do tego czy mozna dostac stypendium socjalne czy nie, jak mam 30 lat to licza sie moje dochody lub dodatkowo dochody rodzicow jesli z nimi prowadze gospodarstwo domowe. Tylko czy ja prowadze odrebne gospodarstwo czy nie skoro oni placa za zywnosc i gotuja obiady oraz placa rachunki ja natomist sobie sam place za wszystko co sobie chce kupic tzn. ciuchy czasami cos do jedzenia i przyjemnosci Czy w takim razie mam odrebne gospodarstwo czy nie?
    • Witam,  w tym roku zamierzam podjąć studia. Na początku myślałem o studiach inżynierskich, lecz nie wiem czy odnajdę się w pracy fizycznej oraz czy w ogole mnie to zainteresuje(dodam iż skończyłem liceum). Mam zamiar wysłać papiery na Finanse i Rachunkowość na UE we Wrocławiu (studia niestacjonarne), co sądzicie o tym kierunku? Interesuje się finansami oraz odpowiada mi praca przy biurku, umyslowa, a nie fizyczna. Czy po tym kierunku ze znajomością niemieckiego i angielskiego można pracować również za granica w biurze/korporacji w swoim zawodzenie? Na przykład w Niemczech. Mieszkam niedaleko granicy, wiec byłaby to dla mnie świetna okazja.    Myślałem również o Informatyce na WSB we Wrocławiu(studia inżynierskie), lecz martwi mnie wielkie zainteresowanie ta dziedzina. Może nastąpić przesyt i ciężko o prace dla kogoś, kto nie jest specjalista lub świetnym programista.    Z góry dziekuje za odpowiedzi
    • Na wielu uczelniach... ja nie znam tych wielu uczelni. Wiele uczelni zrezygnowało z tego trybu lub połączyło go ze stacjonarnymi. Znowu ahuagu prowadzisz obraźliwą retorykę, nie tędy droga. Nie życzę sobie Twoich komentarzy w moją stronę
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.