Skocz do zawartości
Kalayan

Zarządzanie czy ekonomia ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałam się nad kierunkami zarządzanie, a ekonomia. Z zarządzaniem jest tak, że nie do końca wiem czy chcę wiązać przyszłość z własną firmą, więc nie wiem czy ma sens w takim wypadku studiowanie tego, ekonomia natomiast jest chyba bardziej konkretna ? Natomiast chciałabym coś działać z marketingiem (a to jest chyba powiązane z kierunkiem zarządzanie, chyba że się mylę). Ekonomia wydaję mi się też cięższym kierunkiem.

Czy ktoś ma wiedzę na temat tych kierunków ? Jak to jest z zatrudnieniem w firmach, agencjach reklamowych czy bardziej cenieni są osoby po ekonomii ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marketing jest elementem zarządzania. Zarządzanie jest elementem ekonomii. 

Kiedyś były to specjalności, dzisiaj są to kierunki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ekonomia jest szerszym i bardziej ogólnym kierunkiem, inne ekonomiczne są takim uszczegółowieniem i skupieniem się na konkretnej części nauk ekonomicznych. Zarządzanie zajmuje się akurat zrządzaniem przedsiębiorstwem. A jak chcesz pracować w agencji reklamowej, to możesz sobie być nawet po weterynarii, w tej branży skończony kierunek mało kogo obchodzi. Tam się raczej liczy doświadczenie. Niektóre kierunki mogą być przydatne na pewnych stanowiskach,ale to też zależy, co chcesz robić. Co innego account czy project manager, co innego copywriter czy content manager, jeszcze co innego brand manager albo po prostu zwykły specjalista ds. marketingu w firmie (o stanowiskach wymagających smykałki artystycznej nawet nie wspominam). Jak chcesz po prostu być marketingowcem, to wystarczy, że umiesz gadać z ludźmi. Idź i pracuj. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję bardzo za odpowiedzi ;)

aguagu - A jaki ty wybralbys/labyś kierunek ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tych dwóch to pewnie wybrałabym ekonomię, po prostu dlatego, że w razie zmiany planów łatwiej przekwalifikować się na coś innego. Ale to właśnie zależy, o pracy na jakim stanowisku myślisz. Na niektóre pewnie można by przemyśleć jeszcze inne kierunki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Prawnik1lvl
      Moja partnerka od przyszłego roku rozpoczyna drugi kierunek, który może wyłącznie studiować w trybie stacjonarnym...Pech chciał, że niektóre zajęcia na jej drugim, stacjonarnym kierunku (III rok) będą się pokrywać, jeśli chodzi o godziny zajęć. Czy da się załatwić w dziekanacie jakiś indywidualny tok studiów z powodu tych niektórych przedmiotów? 
    • Przez dora110
      Co jest lepszym wyborem?
    • Przez Prawnik1lvl
      Co to za kierunek edukacja techniczno-informatyczna i co można po tym robić? Mi wyłącznie kojarzy się z byciem nauczycielem...Jak to w rzeczywistości wygląda?
    • Przez charlotte_1304
      Cześć wszystkim  Obecnie jestem w trakcie powtarzania 2 roku studiów (4 semestr) z powodu niezaliczenia jednego przedmiotu. Na dzień dzisiejszy mam zaliczony cały pierwszy rok oraz trzeci rok wraz z praktykami. Chciałam zapytać czy jeśli w sesji letniej uda mi się pozytywnie zaliczyć powtarzany przedmiot to co dalej w takim wypadku? Czy muszę po raz 2 powtarzać trzeci rok, a tak właściwie to realizować tylko różnice programowe na trzecim roku? Czy też istnieje jakaś możliwość powrotu na rok 4? Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.  
    • Przez Zaki122
      Witam. Opiszę po krótce jak wygląda moja sytuacja i czym dokładnie się przejmuje. Byłem pewien czas na uczelni dokładnie na kierunku inz produkcji. I po 3 miesiącach przestałem na nie zwyczajnie chodzić ponieważ najlepiej czuje się w it a inz produkcji chciałem przetestować czy może to polubię ... okazało się inaczej wgl nie podchodził mi ten kierunek. Więc uznałem, że zwyczajnie przestanę chodzić a uczelnia skreśli mnie z listy studentów. Lecz obecnie zaczynam się trochę stresować, czy to, że przestałem chodzić będzie mieć jakiś wpływ na tą rekrutację w której będę brać udział. Bo raczej będę składać papiery na tą samą uczelnie na której byłem ale zastanawiam się jak to będzie gdy np złoże papiery do innej uczelni i np czy będą mieć wgląd w to, że przestałem chodzić i np niechętnie mnie będą chcieli wziąć bo to ten co przestał chodzić. Dlatego pytam się tutaj i mam nadziej, że ktoś rozwieje moję wątpliwości jak to wygląda. Czy przez to, że przestałem chodzić i zostałem skreślony z listy będzie mieć duży wpływ na rekrutację która niedługo się zacznie. 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.