Skocz do zawartości
Kalayan

KUL czy UMCS - zarządzanie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby się ktoś wypowiedzieć gdzie wg niego lepiej jest studiować zarządzanie (I st.) na KUL-u czy na UMCS w Lbl ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5 godzin temu, Łukasz napisał:

UMCS

A niby czemu? Jakiekolwiek argumenty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie było gdzie a nie dlaczego?

Znam obie uczelnie. Na obu byłem. Wolę UMCS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taka odpowiedź bez żadnych argumentów jest tak przydatna pytającemu jak informacja, czy wolisz pomidorową czy rosół. Serio. To nie zapytaj.onet.pl dla gimnazjalistów. Tam dzieciaki lubią odpowiadać jednym słowem, żeby się tylko wypowiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba inaczej sformułować pytanie. To nie kwestia odpowiadającego a pytajacego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.07.2018 o 13:26, Kalayan napisał:

Mógłby się ktoś wypowiedzieć gdzie wg niego lepiej jest studiować zarządzanie (I st.) na KUL-u czy na UMCS w Lbl ?

Czego ty oczekujesz. Że któraś z tych uczelni jest bardziej elYtarna ? hahaha Czy ktoś naprawdę myśli że jak pójdzie na polską uczelnię X niż na inną polską uczelnię Y to będzie mądrzejszy czy co ? Wszystkie polskie uczelnie wyższe nawet do pięt nie dorastają zagranicznym. Idź sobie studiuj na jakimś wypizdowiu a nie milion tematów, gdzie słoiki zastanawiają się czy iść na agh albo pw. Ludzie... po skończeniu studiów w tym śmiesznym kraju i tak będziecie gó*no warci. aguagu nie spinaj się tak. wypij jakąś melisse poleczko agresywna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Zurix11
      Hej, zdałam dobrze maturę, dlatego złożyłam na UJ na psychologie, na KUL na psychologię i na Politechnikę Lubelską na inż. logistyki. Interesuję się psychologią, jednak poczytałam wiele o logistyce i także wydaje się być dość ciekawa.
      Myślę, że spokojnie dałabym sobie radę na inżynierze ( jestem dobra z matmy, mimo że jestem z klasy humanistycznej), ponad to bez problemu dostałam się na te studia. Mimo to moi rodzice skutecznie mnie do tego zniechęcają ( mówią, że po tym nie ma pracy a jak już to tylko na magazynie, to tylko praca dla mężczyzn itd.) Twierdzą, że nadaję się bardziej na prawnika ale kompletnie tego nie czuję. Dlatego  pomyślałam żeby wybrać psychologię (w ramach ugody, jednak nie jestem w pełni przekonana co do uczelni KUL). Nie należę do najbardziej katolickich osób a opinie są dość skrajne, ponad to boję się, że pracodawca może źle patrzeć na ukończenie tej uczelni. Boję się, że ze względu na duże zainteresowanie psychologią mogę mieć problem później z znalezieniem pracy (mimo zamiłowania), natomiast logistyka wydaje się pewnym zawodem i naprawdę ciekawym.  Tutaj zwracam się z pytaniem, czy opłaca się studiować logistykę? Czy jednak zdecydować się na psychologię? Czy KUL jest bardzo katolicką uczelnią, tak jak piszą osoby w internecie? Czy lepiej złożyć na prawo? Jak wygląda perspektywa pracy? ( boję się, że po psychologii będzie dość trudno) 
    • Przez Xersiq
      Witam. Jestem tegoroczną maturzystką, to mój pierwszy wpis na tym forum. Zastanwiam się nad wybiorem studiów. Od zawsze interesowałam się psychologią. Ze względu na dobre wyniki z matury złożyłam na UJ w Krakowie i na KUL w Lublinie ( miasto położone blisko mojego rodzinnego miasta). Od kilku dni, po rozmowie z rodzicami, zaczęłam rozmyślać na prawem na UJ. Boję się, że ze względu na liczbę chętnych na psychologię mogę miec pozniej problem z znalezieniem pracy, prawo wydaje się bardziej sensowne i rozwojowe ( biorę pod uwage także rodzinę). Mimo to jest dość nudne. Dlatego chciałam poprosić o radę czy warto iść na prawo czy jednak wybrać psychologię? A jeśli  psychologię czy warto iść na tak dobra uczelnie( czy uczelnia ma znaczenie?) czy lepiej wybrać mniejsze miasto? 
    • Przez d2797
      Witam,

jestem obecnie studentem I stopnia na kierunku socjologia. Dopiero na II stopniu mam możliwość wyboru specjalizacji i są to: "socjologia biznesu i zarządzania" oraz "kryminologia i dezorganizacją społeczna". Zarówno jedna, jak i druga opcja bardzo mnie interesują, ale podczas zajęć z metodologii badań spodobała mi się również inna opcja, którą chętnie bym rozwijał - badania, projekty, możliwość pracy w agencjach badawczych, etc. Dlatego chciałbym uzyskać jakieś porady, może literaturę wartą poznania dostępną w tym zakresie. Czy warto iść w tym kierunku? Czy do tego może dobrze było by rozpocząć jakiś dodatkowy kierunek studiów bądź kursy, które mogą być przydatne przy takiej opcji?
      Lub może ktoś jest w stanie wypowiedzieć na temat wyżej wymienionych specjalizacji (biznes, kryminologia) - literatura, opinie, praca? 

Za pomoc z góry dziękuję
    • Przez vahardan
      Cześć, figuruję na listach kierunku finanse i rachunkowość na wydziale ekonomiczno-socjologicznym na Uniwersytecie Łódzkim oraz na finansach, audycie i inwestycjach (rok temu jeszcze jako FiR) na wydziale ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Istnieje również możliwość mojego pójścia na prawo w Łodzi na WPiA. Mam zatem pytanie: jaki jest charakter danych wyżej szkół? Zakładam, że na uniwersytecie ekonomicznym (skoro ma taki tytuł) finanse mogą być na wyższym poziomie, oczywiście UŁ również ma swoje sukcesy w tej dziedzinie. Dodam, że do Łodzi mam ok. 70 km, a do Poznania ok. 250 km. Czy różnica w poziomie kształcenia jest diametralnie większa dla którejś z wybranych uczelni? W przyszłości chciałbym parać się zawodem związanym z rachunkowością np. księgowy. Dziękuję z góry za opinie i informacje.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• W Gdyni jest fajna uczelnia Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu, tam jest Prawo na dość dobrym poziomie, a łatwiej się dostać. 
    • Mam pytanie odnośnie rekrutacji na prawo. Gdzie najłatwiej się dostać jeżeli chodzi  o większe miasta. Najbardziej interesuje mnie Łodz, kraków ,warszawa, ale uwzględniam też inne miasta.Mam w tym roku mature i mimo,że spędzam dużo czasu na naukę. obawiam się ,że może powinąć mi się noga i liczba punktów   zbraknie do studiowania w wymarzonym mieście,  Z góry dzieki!
    • a przeglądałeś zasady rekrutacji z tego roku? Nowe zasady rekrutacji przeważnie są podawane w styczniu. 
    • Cześć, próbowałem jakaś zrozumiec ale w rezultacie nie za bardzo mi to wyszło, chodzi mi o punkty na AGH. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy przy rekrutacji jest uwzgledniany język? Czy jest on wgl pomijany? A jak jest z matematyką?( mówię o niej bo to ku niej się skłaniam na maturze). Brany jest pod uwagę tylko wynik z rozszerzonej, czy z podstawowej też? Jest wgl ktoś w stanie mi powiedzieć jak działa ten przelicznik? (rozmawiałem z kilkoma osobami ale nie do końca wiedzą, i nie chodzi mi o wysłanie linku tylko o wytłumaczenie)
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.