Skocz do zawartości
sabuliga

czy warto studiować na uwm ekonomię?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto studiowac ekonomie na uwm? A na studiach II stopnia przenieść się na fir czy logistykę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jest topowa uczelnia a już na pewno nie ten wydział. Czy warto? Jeśli Cię to interesuje to tam. Kortowo jest super.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uczelnia to średniaczek, a warmińsko-mazurskie ma słaby rynek pracy. Z drugiej strony w dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na różnych spec. od finansów jest tak duże, że to nie powinno być przeszkodą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale z Olsztyna jest blisko do Warszawy czy do Gdańska, więc zawsze można się przeprowadzić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po studiach planuje wrócić do miasta przasnysz. I znależć pracę w tym mieście lub w ciechanowie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie większość ludzi na różnych forach piszą, że ekonomia to bez przyszłości kierunek i czeka po nim bezrobocie. Ale właśnie chciałbym pojść w kierunku matematyki bo z maty bede mial około 90 procent. Na licencjat poszedłbym na ekonomię a na magisterkę na finanse i rachunkowośc. Chciałbym się poradzić czy to dobry pomysł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. To bardzo dobry pomysł. Wiedzą ekonomiczną przydaje się przez całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, sabuliga napisał:

Właśnie większość ludzi na różnych forach piszą, że ekonomia to bez przyszłości kierunek i czeka po nim bezrobocie. Ale właśnie chciałbym pojść w kierunku matematyki bo z maty bede mial około 90 procent. Na licencjat poszedłbym na ekonomię a na magisterkę na finanse i rachunkowośc. Chciałbym się poradzić czy to dobry pomysł

Taa po ekonomii bezrobocie, a we wszelkich statystykach piszą, że brakuje spec. od finansów. No to po czym niby są ci specjaliści? po psychologii? :D Ale Przasnysz i Ciechanów to już trochę z grubej rury. Nawet w bardzo poszukiwanym zawodzie może być w takich miejscach trudno. Tak serio, to ludzie wracający w dzisiejszych czasach do swoich małych miasteczek zakrawają mi na wariatów. Dobrowolnie godzić się na tak słabe perspektywy... Strzał w stopę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niektórzy z własnej woli wyjeżdżają do małych miasteczek, bo brak miejscowych kandydatów przekłada się na wyższy niż w dużym mieście standard życia. Często dotyczy to m.in. farmaceutów i inżynierów. Natomiast ekonomista może mieć problem, bo na prowincji raczej trudno o miejsca pracy poza samorządem (znajomości) albo placówką banku, gdzie wykształcenie nie ma większego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez vahardan
      Cześć, figuruję na listach kierunku finanse i rachunkowość na wydziale ekonomiczno-socjologicznym na Uniwersytecie Łódzkim oraz na finansach, audycie i inwestycjach (rok temu jeszcze jako FiR) na wydziale ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Istnieje również możliwość mojego pójścia na prawo w Łodzi na WPiA. Mam zatem pytanie: jaki jest charakter danych wyżej szkół? Zakładam, że na uniwersytecie ekonomicznym (skoro ma taki tytuł) finanse mogą być na wyższym poziomie, oczywiście UŁ również ma swoje sukcesy w tej dziedzinie. Dodam, że do Łodzi mam ok. 70 km, a do Poznania ok. 250 km. Czy różnica w poziomie kształcenia jest diametralnie większa dla którejś z wybranych uczelni? W przyszłości chciałbym parać się zawodem związanym z rachunkowością np. księgowy. Dziękuję z góry za opinie i informacje.
    • Przez Klaudia Dziechciarz
      Czesc
      Skończyłam 1 rok ekonomii. Nie jestem do końca zadowolona, to co podobało mi się najbardziej to oczywiście matma (oczywiście, bo lubię matematykę), statystyka opisowa (świetny przedmiot chociaż na studiach nikt go nie lubił) oraz technologie informacyjne. Biorąc pod uwagę to co mi się podobało myślę nad zmianą kierunku na informatyka i ekonometria na tej samej uczelni. Czy warto zamienić ekonomie na IiE? Po którym kierunku lepsze perspektywy? 
    • Przez Hehe_
      Hej! Jest ktoś kto by mi mógł powiedzieć jak wyglądają przyjęcia na te studia? Czy dużo osób osiąga wytyczony próg punktowy? I jak w tamtym roku wyglądał próg punktowy po obniżeniu? Jestem ciekawa tego gdyż obawiam się że się nie dostanę na ten kierunek co bym chciała.
    • Przez skowronski
      Witam wszystkich forumowiczów.

Już wkrótce przyjdzie mi podjąć jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu- wybrać kierunek studiów. No i tutaj pojawiają się kłopoty
      Otóż od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować jaki konkretnie kierunek studiów chcę studiować.
      Jestem jednak przekonany, że chcę studiować jakiś kierunek ekonomiczny, gdyż od dłuższego czasu interesuję się tymi tematami i wiem że chciałbym rozszerzać wiedzę w tym kierunku.
      Jeśli chodzi o kwestie uczelni to rozważam Uniwersytet Gdański aczkolwiek z tyłu głowy siedzi mi też myśl o Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Jeśli chodzi o same kierunki studiów to rozważam Ekonomia, FiR, Podatki i doradztwo podatkowe, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze lub z.arządzanie.
      Nie jestem jakimś matematycznym geniuszem(na maturze przewiduję około 40-50%), ale chcę podszkolić się z matmy w trakcie wakacji. Na maturze piszę rozszerzony angielski i wos.
      Jak wygląda kwestia matematyki na ww. przedmiotach jest tego dużo czy nie jest tak źle, jakie konkretne dziedziny matematyki są poruszanie na tych kierunkach.
      Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź

• Przez Hehe_
      Cześć! Interesują mnie Finanse i rachunkowość na ekonomii lub ekonomia. Co według was jest najlepsze? Może polecacie coś innego? Jak wygladał w tamtym roku próg procentowy? Czy był obniżony? Boję się że mnie nie przyjmą, bo w najgorszym wypadku będę mieć 200 pkt, a bardzo mi zależy na tej uczelni i na tych kierunkach. Czy przyjmują poniżej progu punktowego? Proszę o odpowiedź. 

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Słyszałem, że korzystając z tzw. "firm" można łatwo się naciąć, bo oni mają podwykonawców i robią masówkę. A potem tylko stracone czas i pieniądze. Moim zdaniem najlepiej skorzystać ze sprawdzonej osoby. Ktoś mi kiedyś polecił Pana Rafała i teraz ja sam go polecam, bo zna się na rzeczy, a poza tym potrafi wytłumaczyć wszystko o co pytałem. Materiały od niego były bardzo dobrze opracowane. Kontakt do niego to: rafpon@interia.pl
    • nie stosuje się podpisów mgr, dopiero od tytułu doktora.
    • Nie tytuły się nie sumują. Podpisujeszcze mgr inż. Jan Kowalski nie piszesz kierunków studiów zwróć nawet uwagę na pieczątkach nie piszą mgr administracji, mgr farmacji tylko smak mgr, w korespondencji email jeśli już używasz tytułu to wygląda to że pierw stanowisko tytuł i imię oraz nazwisko. Od używania tytułów już raczej się odchodzi bo studia nie są czymś nadzwyczajnym, nawet w mniejszych miastach masz jakieś wyższe szkoły lansu i balansu w których jedynym wymogiem jest obecność i czesne 
    • Czyli będę mógł się podpisywać tylko w ten sposób: mgr ekonomii inż. zarządzania Jan Kowalski? Trochę dziwnie to wygląda niespotkałem się z takim podpisem. Myślałem że studia drugiego stopnia są kontynuacją nauki po studiach pierwszego stopnia i po pięciu latach te tytuły się zsumują
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.