Skocz do zawartości
yoyo

Informatyka PRZ

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. 

Chciałbym się zapytać z jakimi punktami dostawaliście się na politechnikę rzeszowska na informatykę. Widziałem jeden temat niżej i było że osoba z 366pkt była w pierwszej 20 w rezerwie,ale nic więcej. Interesuje mnie tylko rok 2017/2018. 

Z moich obliczeń wynika że będę miał ~ 376pkt. 

Mat - 98% * 1

Inf 60% ew. wyżej * 2

Ang rozsz 66% * 1.5

Polski 59% * 1

Jak myślicie da radę? Biorę też uwagę że wiele osób idzie z matmą rozszerzoną która była stosunkowo trudna w tym roku, więc i progi powinny być niższe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapytaj w dziale rekrutacji o ubiegłoroczne progi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnią taką informację? Wiadomo opłata rekrutacyjna jest. Prawdopodobnie nie podają progów publicznie ze względu na to że osoby nie zapisywałyby się. Sądzisz że telefonicznie powiedzą? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jak pogadasz.  Zeszłoroczny powinni podać. Obecne minimum to kwalifikacji też. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze obecne minimum to całkowicie nie interesuję mnie bo to jakby wróżenie z fusów :D Głównie właśnie chodzi mi o zeszłoroczne, żeby odjąć ew. parę punktów przez trudniejsze rozszerzenia i zobaczyć czy mam zapas. Dzwoniąc jest sens spytać się ile osób mniej więcej dostało się z listy rezerwowej, czy oni nie spisują takich rzeczy na poczekaniu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinni wiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jaki był poziom matur, ale myślę że spokojnie sie dostaniesz patrząc na twój wynik z infy. Próg w tym roku wynosił coś koło 350 punktów, więc sobie policz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli faktycznie był 350 po przyjęciu osób z rezerw to raczej bez problemu się dostane. Dzięki za info, dzwoniłeś może się spytać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak skladalem w tamtym roku to otrzymałem potem powiadomienie poczta ze się nie dostałem i tam było napisane jaki był próg. W tym roku może być podobny próg, o ile nie obniża liczbę miejsc na studiach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o progi punktowe, to podawali je w informatorze uczelnianym, na informatykę próg punktowy był 356 pkt na rok 2017/2018

punkty prz.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że w tym roku progi na infe będą mniejsze, bo matury były nieco trudniejsze od tych w tamtym roku, no i z tego co wiem ma być na infie trochę więcej miejsc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ktoś wie ile miesc było rok temu bo za cholere nie moge znalezc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli kogoś to zainteresują mając 390pkt. dostałem się od ręki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez gorgonek
      Cześć! 

Mam pewien problem i nie bardzo wiem, kto przechodził coś podobnego. Otóż... Ukończyłem studia 4-letnie inżynierskie na kierunku Informatyki, jednak w jej trakcie zafascynowała mnie jedna dziedzina matematyki, która przewinęła się w czasie trwania toku studiów (matematyka dyskretna). Co ciekawe i śmieszne... Jestem humanistą, który tylko męczył się na tym kierunku. Fakt... Coś potrafię zaprogramować, jednak to są tak słabe podstawy, że raczej wstyd się przyznać. A co jeszcze śmieszniejsze... Na obronie zdawałem temat z dziedziny matematyki dyskretnej, zamiast typowego zadania informatycznego na pracę dyplomową. Dostałem również propozycję podczas obrony o możliwości bycia wykładowcą z matematyki, jednak warunkiem jest ukończenie studiów magisterskich.
      Problem polega na tym, że kolejne studia (magisterskie) są o tyle bardziej skomplikowane na kierunku Informatyki, że nie byłoby szans na chociażby utrzymanie się tam, a jestem raczej z osób ambitnych, które ciągle chcą podnosić poprzeczkę. Myślałem, żeby podjąć jakieś studia związane z pedagogiką, żeby móc wykładać na uczelni... Myślałem również o ekonomii, jednak podejrzewam, że trzeba byłoby zaliczać egzaminy z pierwszego stopnia studiów. Więc... To może być ślepa uliczka, bo nie bardzo wiem, co dalej można studiować. Czuję się bardzo dobrze tłumacząc pewne zagadnienia z matmy każdej osobie... Jednak przy problemie wyboru studiów pojawia się kolejny problem/atut.
      Promotor zaproponował napisanie wspólnego artykułu do czasopisma ogólnoświatowego, ponieważ w pracy inżynierskiej są autorskie i nieznane dotąd wyprowadzone wzory, które w jakiś sposób mogłyby rzucić nowe światło na pewne aspekty z dziedziny matmy. Pytając mnie o dalsze plany... Nie wiem, co można odpowiedzieć. Nawet człowiek ambitny czasem ma taki duży problem, że samodzielnie nie można go rozwiązać. Stąd prośba do Was, Czytelnicy. Co możecie mi polecić? Studiować na siłę kolejny stopień informatyki 4 lata? Wynaleźć na innej uczelni pedagogikę i studiować 3.5 roku? Czy też jeszcze bardziej drążyć temat obronionej pracy i skupić się na artykule z promotorem? Wiadomo, wszystko obraca się wokół pieniędzy, a nie chciałbym popełnić tego samego błędu przy wyborze drugiego stopnia studiów. :/ Fakultatywnie, nie wiem, jakiej pracy szukać, nie znając nawet predyspozycji. 

Byłbym zobowiązany za wszelkie podpowiedzi z Waszej strony!

Pozdrawiam!
    • Przez nogabanana
      Cześć,
      Obecnie studiuję Mechatronikę na Politechnice Warszawskiej. Skończyłem pierwszy rok z dość dobrą średnią i myślę o przeniesieniu się na Informatykę Stosowaną (wydział elektryczny) PW.
      Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Ile czasu jest na nadrobienie różnic programowych i czy są one znacząco uciążliwe? Możecie opisać swoje historie związane z przenosinami między wydziałami/kierunkami na PW.
    • Przez Zurix11
      Hej,
      Mój brat zdecydował się studiować budownictwo, logistykę lub inżynierie i analize danych. Mam pytanie, który kierunek jest najbardziej opłacalny? Jeśli chodzi o miasto logistykę na politechnice lubelskiej a inzynierie i analize danych oraz budownictwo na politechnice rzeszowskiej.  Dodam, że wszystkie kierunki go interesują. 
    • Przez Mkaczmarski0&
      Cześć, jak powszechnie wiadomo matura z matematyki rozszerzonej 2021 do najłatwiejszych nie należała, spodziewam się około 50% z matematyki rozszerzonej i 100% z podstawy, ogólne wyniki pewnie będą słabe ale czy z takim wynikiem mam szanse na kierunki z wydziału Elektrotechniki i Informatyki na Politechnice Lubelskiej?
    • Przez cera918
      Hejka, zastanawiam się nad wyborem uczelni w Łodzi.
      Przyszłość wiążę z programowaniem, jak na studiach coś z tym będzie to fajnie, jak nie to trudno.
      Rozwój z programowaniem i tak planuję w swoim zakresie, więc na studia idę po to, żeby zdobyć papier i poznać nowych ludzi, więc nie zależy mi na stosunkowo łatwych studiach.
      Raczej stawiam na stacjonarne, lecz zaoczne do rozważenia.
      Na tę chwilę zastanawiam się nad informatyką ekonomiczną lub informatyką na UŁ, uważacie że to dobry kierunek? Czy macie jakieś lepsze propozycje?

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Cześć! Zapraszam do korzystania z nowego serwisu, który umożliwia zarabianie w sieci. Można wyszukiwać i polecać oferty, na których się zarabia. Dodatkowo funkcja bloga zupełnie za darmo. Za rejestrację w serwisie z linku: https://yupimoney.com/?ref=cfc1fe12-1b77-11ec-ba82-0242c0a8a012 bonus 20 zł na start. Zapraszamy!
    • Witam, piszę z następującym pytaniem: czy możliwe jest rozpoczęcie jeszcze raz od pierwszego roku na danej uczelni tego samego kierunku, który się studiowało przez rok na innej uczelni ( i po roku się zrezygnowało)? Planuję w tym roku poprawić maturę i zarekrutować się od zera na inną uczelnię, na I rok kierunku, na którym obecnie jestem, po czym (jeśli wszystko dobrze pójdzie) zrezygnować z obecnej uczelni. I tak się zastanawiam czy to w ogóle realne? Nie ma żadnych przeciwskazań, żeby coś takiego zrobić? 
    • rozumiem dzięki za odpowiedź
    • Z tego co wiem dziekanaty są już czynne, masz też regulamin. To są skomplikowane sprawy. Gdyby to był związek formalny i ojczym wziąłby Ciebie pod siebie to tworzyli byście wspólne gospodarstwo, jednak wiele osób tak nie robi ze względu na alimenty płacone przez ojca dziecka.
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.