Skocz do zawartości
yoyo

Informatyka PRZ

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. 

Chciałbym się zapytać z jakimi punktami dostawaliście się na politechnikę rzeszowska na informatykę. Widziałem jeden temat niżej i było że osoba z 366pkt była w pierwszej 20 w rezerwie,ale nic więcej. Interesuje mnie tylko rok 2017/2018. 

Z moich obliczeń wynika że będę miał ~ 376pkt. 

Mat - 98% * 1

Inf 60% ew. wyżej * 2

Ang rozsz 66% * 1.5

Polski 59% * 1

Jak myślicie da radę? Biorę też uwagę że wiele osób idzie z matmą rozszerzoną która była stosunkowo trudna w tym roku, więc i progi powinny być niższe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapytaj w dziale rekrutacji o ubiegłoroczne progi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnią taką informację? Wiadomo opłata rekrutacyjna jest. Prawdopodobnie nie podają progów publicznie ze względu na to że osoby nie zapisywałyby się. Sądzisz że telefonicznie powiedzą? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jak pogadasz.  Zeszłoroczny powinni podać. Obecne minimum to kwalifikacji też. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze obecne minimum to całkowicie nie interesuję mnie bo to jakby wróżenie z fusów :D Głównie właśnie chodzi mi o zeszłoroczne, żeby odjąć ew. parę punktów przez trudniejsze rozszerzenia i zobaczyć czy mam zapas. Dzwoniąc jest sens spytać się ile osób mniej więcej dostało się z listy rezerwowej, czy oni nie spisują takich rzeczy na poczekaniu? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinni wiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy jaki był poziom matur, ale myślę że spokojnie sie dostaniesz patrząc na twój wynik z infy. Próg w tym roku wynosił coś koło 350 punktów, więc sobie policz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli faktycznie był 350 po przyjęciu osób z rezerw to raczej bez problemu się dostane. Dzięki za info, dzwoniłeś może się spytać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak skladalem w tamtym roku to otrzymałem potem powiadomienie poczta ze się nie dostałem i tam było napisane jaki był próg. W tym roku może być podobny próg, o ile nie obniża liczbę miejsc na studiach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o progi punktowe, to podawali je w informatorze uczelnianym, na informatykę próg punktowy był 356 pkt na rok 2017/2018

punkty prz.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że w tym roku progi na infe będą mniejsze, bo matury były nieco trudniejsze od tych w tamtym roku, no i z tego co wiem ma być na infie trochę więcej miejsc. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ktoś wie ile miesc było rok temu bo za cholere nie moge znalezc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli kogoś to zainteresują mając 390pkt. dostałem się od ręki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MRG
      Jestem w 4 klasie technikum i stoję przed wyborem przedmiotów rozszerzonych na maturze. Myślę nad pójściem na mechanikę i budowę maszyn na politechnice Warszawskiej. Przejrzałem współczynniki wagowe itd. ale nadal mnie nurtuje kilka zagadnień i najlepiej aby odpowiedział mi na nie ktoś kto zna to z praktyki. Jak na razie myślałem nad wzięciem matematyka i fizyki. Mam parę pytań:
      Który wynik będzie brany pod uwagę z matematyki?
      Czy jeżeli wezmę na rozszerzeniu poza matmą i fizyką również np informatyke to czy wynik z niej będzie miał jakieś znaczenie o czy jest możliwość że na przykład w postępowaniu będą brane pod uwagę wyniki że wszystkich wcześniej wskazanych przedmiotów?
    • Przez Goon
      Witam
      Mam problem odnośnie tego iż mam do zaliczenia saminarium dyplomowe przed ostatnim semestrem.
      Temat pracy brzmi " Projekt sieci lokalnej w średniej wielkości instytucji "
      Projekt sieci zrobiłem. Ma 18 stron.
      Wysłałem to mojemu opiekunowi a ten mi pisze abym wysłał mu "... konspekt albo draft, z ktorego jednoznacznie wynika, na czym polega inzynierski - oryginalny element pracy "

Nie mam pojęcia o co mu chodzi. Możliwe dlatego że nie chodziłem na zajęcia z seminarium ale w sumie kto na nie chodzi przy kierunku zaocznym.
      Opiekun nie ma czasu mi odpisać a ja sam pracuje i bardzo cięzko wygospodarować mi swój własny.
      Najlepsze jest to iż mojemu kumplowi zaliczył na ocene pozytywną a ten wysłął mu tak samo jak ja tylko projekt swojej sieci gdyż mamy podobny temat pracy. <przypadek>

Pomoże ktoś jak się za to zabrać?
      Chodzi mi tylko o ocene pozytywną aby zaliczyć same seminarium do 30 września.
    • Przez klima7
      Witam, muszę wybrać drogę studiów. Najważniejsze żebym wylądował ostatecznie na Informatyce na Politechnice Warszawskiej, gdzie się nie dostałem z powodu braku dosłownie kilku punktów. Jedyną możliwością jest przeniesienie z Łodzi...
      Mam do wyboru Informatykę na PŁ i Informatykę na UŁ. Po przejrzeniu programów studiów i przedmiotów na pierwszym roku wydaje się, że łatwiej będzie przenieść się z UŁ

Moje pytania:
      - Czy nie ma większych problemów z przenoszeniem typu Uniwersytet->Politechnika w porównaniu z  Politechnika->Politechnika?
      - Może ktoś się podobnie przenosił i może powiedzieć czy trudno to zrobić
    • Przez klima7
      Witam, chciałem się dostać na Informatykę Politechniki Warszawskiej (Wydział Elektryczny), niestety się nie udało, mało brakło.
      Dostałem się za to na Automatykę i Robotykę (Wydział Mechatroniki) 
      Zastanawiam się więc bardzo mocno, czy będzie możliwe przeniesienie pomiędzy tymi kierunkami. Z AIR na Informatyke. Co sądzicie? Myślicie, że można w tej kwestii dzwonić na uczelnie, ktoś coś odpowie?
      W załączniku dodaje przedmioty na pierwszym roku dla porównania, jest dużo różnić moim zdaniem

• Przez Maciej 2018
      Cześć Grupowicze. Jestem na forum od dzisiaj. Od września 2 klasa liceum. Niebawem będę musiał wskazać  przedmioty - rozszerzone na maturze. Najlepsze wyniki osiągam z informatyki i angielskiego. Z innych przedmiotów nie jest źle. Moja klasa ma rozszerzenia z geografii wos-u i angielskiego. Jakie kierunki studiów moglibyście polecić ? Jakie uczelnie ? Dzięki. 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.