Skocz do zawartości
karoplina

Pielęgniarstwo UJ 2017 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 
Chciałabym zacząć w tym roku studiowanie dziennie pielęgniarstwa na UJ w Krakowie. Nie planowałam tego wcześniej i nie dam rady już w tym roku poprawić matury. Moje wyniki to 54 %biologia rozszerzona, 66%matematyka podstawa, czy mam jakiekolwiek szanse na dostanie się? Wiem że podobni maja zwiększać ilość miejs.
Wie ktoś coś na ten temat i ogólnie studiowaniu pielęgniarstwa na UJ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie wiem o zwiększaniu miejsc. Jednak Twoje wyniki pozwalają Ci dobrze na to patrzeć. Moim zdaniem masz szanse

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Łukasz napisał:

Nic nie wiem o zwiększaniu miejsc. Jednak Twoje wyniki pozwalają Ci dobrze na to patrzeć. Moim zdaniem masz szanse

Tak jednak matematyka będzie dzielona na dwa :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Kamila Waktor
      Hej. Proszę o wypowiedzenie się studentów pielęgniarstwa na temat ilości zajęć na roku. Wybieram się od październik na ten kierunek i słyszałam, że podobno zajęcia codziennie od 8-20 :(. 
      Czy rzeczywiście tak jest? Jak pogodzić pracę zarobkową że studiami? 
      Wiadomo, trzeba się utrzymać podczas studiów jakoś. Sama wychowuje 3 letniego syna i jestem przerażona informacjami, że moge spędzać cały dzień na uczelni. Może jest tu jakaś samotna mama, która godzi te studia z pracą i opieką nad dzieckiem? Jak to jest z tym czasem na prace? 
    • Przez Aleksandra3030
      Witam!
      Mam pytanie odnośnie studiow.Wiecie moze czy moge dostac sie na pielegniarstwo bez biologi i chemi chociazby na uczelnie prywatną? Uczylam sie powyzej wymienionych przedmiotow na poziomie rozszerzonym w szkole sredniej , ale nie zdawalam ich na maturze.Przy ostatecznej deklaracji zdecydowalam sie , ze pojde na humana i to byl ogromny blad ! bardzo dobrze szla mi biologia i teraz zaluje tej niemadrej decyzji...
      Jest szansa?
      A skoro juz bym sie dostala to kiedy chciala bym sie przenies na uczelnie publiczna na drugi rok to byl by to problem? Co o tym decyduje , dobre wyniki w uczelni prywatnej czy poprawa matury z przedmiotow rekrutacyjnych?
      Dodam , ze interesuja mnie studia we wrocławiu lub krakowie z racji na lokalizacje , ewentualnie szczecin.
    • Przez Milka123
      Witam,
      może ktoś się orientuje odnośnie powrotu średnich szkół dla pielęgniarek albo technika pielęgniarstwa? Są informacje w internecie na ten temat ale nie potrafię znaleźć, czy w rezultacie mają otworzyć coś takiego?
    • Przez agata99
      Jakie są opinie o tej uczelni? Czy warto wybrac takie kierunki? Lubię pomagać innym, ale nie wiem jak to przełoży się na zawód.
      Jakie są tam progi?
    • Przez Naturalblonde
      Nie wiem co studiować z jednej strony kręci mnie psychologia ale ponoć nie ma pracy po tym a jak jest to trzeba dużo pieniędzy wyłożyć na specjalizacje jeśli psychologia to na pewno zaocznie w poznaniu na swps. Z drugiej strony chciałabym pomagać ludziom jako pielęgniarka ale nie wiem jak zareaguje na krew itd albo boje sie że skrzywdzę kogoś  - i tutaj na pewno studiowanie na pwsz w kaliszu ale słyszałam na jego temat raczej negatywne opinie. Ogólnie chcę pomagać ludziom a te dwa zawody dadzą mi taką możliwość, lubię wysłuchiwać ludzi i doradzać im w pewnych sprawach. Mam tylko obawy co do tego czy sobie poradzę na tych kierunkach i czy będzie po tym praca...

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Aby było zabawniej język angielski nawet nie jest podpięty pod żaden program studiów...
    • Cześć, Jestem na urlopie dziekańskim na jednym kierunku studiów, i studiuję drugi kierunek na tej samej uczelni ( na dwóch różnyvh wydziałach). W ramach pierwszego kierunku zaliczam wf, aby później móc przepisać ocenę, w dziekanacie prosiłam o zgodę na zaliczenie w ramach tego kierunku studiów jednego przedmiotu. Ostatnio pojawił mi się problem z formalnościami na uczelni. Podczas wystawiania ocen dostałam niezaliczenie z lektoratu języka angielskiego, który powinnam odbywać na drugim roku pierwszych studiów. Problem polega na tym, że nie zapisywałam się na owy lektorat, ani nie prosiłam o zgodę na zaliczanie tego przedmiotu, ale cóż, noe ma to jak system. Sprawa się ciągnie, jestem przerzucana z okienka do okienka, panie w dziekanatach próbują mi pomóc jak mogą, jednak proces rozbija się o formalności i papierologię. Moje pytanie jednak brzmi:   Czy niezaliczenie lektoratu na jednym kierunku studiów wpływa na niezaliczenie całego roku na drugim kierunku?   Jesli znacie się na sprawach urzędowych proszę o informacje. Bardzo się martwię o kierunek na którym obecnie studiuję, ponieważ to na nim tak naprawdę mi zależy. Czy ta sytuacja może jakoś wpłynąć na moje studia?  
    • Nie podawaj nazwy tego rankingu bo szkoda w ogóle o nim pisać. Sam możesz zrobić taki ranking.  Wszystkie te uczelnie są godne polecenia. Moim zdaniem powinieneś na nie pojechać i sam zobaczyć. Możesz też porozmawiać że studentami.  Wiadomo że w Polsce dominują uczelnie publiczne i te są zawsze brane jako pierwsze pod uwagę.
    • Witam, w tym roku zaczynam studia i celuję w uczelnie prywatne w Warszawie. Proszę o obiektywną opinię gdzie z tych uczelni ( SWPS Warszawa, Akademia Leona Koźmińskiego, Uczelnia Łazarskiego ) najlepiej byłoby studiować kierunek prawo. Jakie są plusy i minusy prywatnego studiowania prawa, oraz na poszczególnych wymienionych wyżej uczelniach. Przeglądałem w sieci wiele rankingów internetowych typu ranking xxxxx, aczkolwiek spotkałem się z wieloma opiniami że zamieszczone tam wyniki są nieporówywnywalne do rzeczywistych wyników i poziomu nauczania.    Dodam jeszcze że na Akademii Leona Koźmińskiego bardzo zainteresował mnie kierunek nazywany Elitarne studia dwukierunkowe PRAWO I FINANSE. Po ukończeniu tegoż kierunku otrzymuje się dwa dyplomy: magistra prawa, oraz licencjata finansów i rachunkowości. Czy warto podjąć naukę na tym kierunku? Czy jest szansa że poziom prawa będzie tu niższy niż na kierunku PRAWO kosztem dodatkowych Finansów i Rachunkowości?    Bardzo proszę o opinię
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.