Skocz do zawartości
Demotwator00

FiR, Informatyka, Zarządzanie - coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Jestem rok po maturze (zdanej za pierwszym razem) ale nie wybrałem się od razu na studia. Nie wiedziałem - w zasadzie nadal nie wiem, gdzie mógłbym się wybrać.

Skończyłem technikum informatyczne, aktualnie pracuję w dużej firmie produkcyjnej jako pomoc informatyczna (zakładam konta, wymieniam sprzęt, diagnozuję go, pomagam użytkownikom, zajmuję się drukarkami i panelami pracowniczymi).

Wychodzi na to, że najlepszym wyborem byłyby studia informatyczne no ale... Z matematyki nigdy nie byłem dobry - to po pierwsze.

Po drugie, na tym kierunku są przedmioty programowania, którego nie lubię, w szkole się z tym męczyłem i nie widzę siebie w tym dziale.

Myślałem też o kierunku finanse i rachunkowość (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, procenty i statystyka mi pasują, gorzej już z innymi działami)

Ewentualnie,  kierunek zarządzania z ukierunkowaniem na SAP (zarządzanie produkcją).

Jakie jest Wasze zdanie o takich ewentualnych wyborach?

Pozdrawiam

PS. Studia będą zaocznie, najprawdopodobniej na WSB Wrocław.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem pytanie jakie powinienes sobie zadać to to, nie jaki kierunek wybrać a co chcesz robić w przyszłości. 

Jeśli chcesz zostać w tej firmie i tam się rozwijać to zarządzanie produkcją wydaje się najlepszym wyborem, wiedza informatyczna CI wystarczy a do wprowadzania nowych systemów takie zarządzanie CI się przyda. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Łukasz napisał:

Jeśli chcesz zostać w tej firmie i tam się rozwijać to zarządzanie produkcją wydaje się najlepszym wyborem, wiedza informatyczna CI wystarczy a do wprowadzania nowych systemów takie zarządzanie CI się przyda. 

Tak, chciałbym zostać w tej firmie na dłużej - jak na razie się na to zapowiada :)

Byłem i nadal trochę jestem sceptycznie nastawiony do takich kierunków jak właśnie zarządzanie, ze względu na dużo negatywnych opinii, że to fabryka bezrobotnych, żadnej wiedzy te studia nie dają etc, etc...

Ale od razu zainteresowała mnie specjalność dotycząca SAPa, co mnie bardzo interesuje. W tej firmie, co aktualnie pracuję, prawie wszystko oparte jest na SAPie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

większość osób które tak gadają to osoby które przebimbały okres studiów, niestety. Czas studiów, to czas na pracę i łapanie doświadczenia. Zarządzanie produkcją to kierunek na I stopień idealny, fakt, dość ogólny ale od tego masz studia II stopnia żeby zawęzić wiedzę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.03.2018 o 10:11, Demotwator00 napisał:

PS. Studia będą zaocznie, najprawdopodobniej na WSB Wrocław.

Na uczelni prywatnej poziom będzie bardzo niski, więc ja bym radził nie patrzeć na to, że z czegoś jesteś słaby. Takich studiów nie idzie oblać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poziom na niepublicznych nie jest aż tak słaby. Chodzi o to że ten kto chce to się nauczy a ten co musi to się utrzyma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez TomaszSt
      Cześć wszystkim,
      jak w tytule - posiadam duże doświadczenie zarówno pod kątem korekty, opracowania i wszelkich modyfikacji prac zaliczeniowych jak i tworzeniu nowych tekstów. Wszystkie zlecenia wykonuję od podstaw, cena zawsze jest ustalana indywidualnie - negocjowalna.
      Moje publikacje można odnaleźć w sieci - publikowałem różne artykuły, głównie o treści historycznej (z wykształcenia historyk wojskowości o specjalności nauczycielskiej - mgr) aczkolwiek zajmuję się również pedagogiką, socjologią, psychologią, dziennikarstwem etc. W przypadku kontaktu przesyłam próbki swoich prac do wglądu.
      Wszystkie zlecenia wykonuję rzetelnie i całkowicie OD PODSTAW.
      Pozdrawiam

• Przez Klaudia167
      Hej, jestem pierwszoklasista na studiach zaocznych. Wypadło mi wesele w jedna sobotę października i nie wiem co mam zeobic. Proszę o rade. Czy jeśli nie pojawię się na zajęciach będę mieć kłopoty?
    • Przez tasteoftruth
      Hej! Jestem obecnie po trzecim roku na studiach z grafiki komputerowej. W tym roku powinnam pisać pracę dyplomową i ją zaraz bronić. Niestety, w ciągu roku nie zaliczyłam dwóch przedmiotów. Z różnych przyczyn. Strasznie mi z tego powodu głupio i przykro. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak wygląda przedłużenie terminu oddania pracy i czy bez niej mogę iść na studia magisterskie? Nie jestem w stanie się obronić bez tych dwóch przedmiotów. Nie wiem co robić i jestem w kompletnej rozsypce. Pomocy. Moja praca jest gotowa w 70% ale do 15 września nie dam rady. 
    • Przez sandara17
      Witajcie,
      mam nadzieję że są tu osoby które studiują bądź studiowały w Niemczech i są w stanie mi pomóc i odpowiedzieć na kilka pytań. Obecnie studiuję ekonomię w Polsce, jednak czuję, że nie jest to coś co mnie interesuję. Aplikowałam po raz drugi na hispanistykę jednak nie udało się dostać i zaczęłam rozmyślać nad studiami w Niemczech za namową mieszkającej tam cioci. Języka nie umiem ale podobno kursy niemieckiego pomogą mi się przygotować do testu potwierdzającego znajomość języka. Myślę nad uczelnią w Mannheim i Frankfurcie. Czy ktoś może studiował tam filologię hiszpańską i wie jak to wygląda tam ? Z tego co wiem to na uczelni Mannheim nie jest wymagana znajomość hiszpańskiego idąc na takie studia można zacząć od zera, ale nie wiem jak to wygląda na uniwerku we Frankfurcie (Uniwersytet Goethego). Jak wygląda rekrutacja na tych uczelniach i jak ogólnie wyglądają tam studia? Czy zaliczenia przedmiotów polegają na zdaniu egzaminu czy może też napisaniu jakiejś pracy? Mam także pytanie do osób, które uczęszczały na kurs językowy w Niemczech. Jak wygląda nauka na takim kursie?
    • Przez vahardan
      Cześć, figuruję na listach kierunku finanse i rachunkowość na wydziale ekonomiczno-socjologicznym na Uniwersytecie Łódzkim oraz na finansach, audycie i inwestycjach (rok temu jeszcze jako FiR) na wydziale ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Istnieje również możliwość mojego pójścia na prawo w Łodzi na WPiA. Mam zatem pytanie: jaki jest charakter danych wyżej szkół? Zakładam, że na uniwersytecie ekonomicznym (skoro ma taki tytuł) finanse mogą być na wyższym poziomie, oczywiście UŁ również ma swoje sukcesy w tej dziedzinie. Dodam, że do Łodzi mam ok. 70 km, a do Poznania ok. 250 km. Czy różnica w poziomie kształcenia jest diametralnie większa dla którejś z wybranych uczelni? W przyszłości chciałbym parać się zawodem związanym z rachunkowością np. księgowy. Dziękuję z góry za opinie i informacje.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.