Skocz do zawartości
oliwia0909

Na jakie studia się zdecydować by zostać ilustratorem?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, z góry przepraszam jeśli nie odpowiednio dobrałam kategorie itp. 

Za rok zdaje maturę, jestem na profilu mat-inf-ang i już od dawna mniej więcej wiem co bym chciała robić i gdzie iść na studia jednak napotkałam jeden problem. Otóż chciałabym zostać ilustratorem okładek, plakatów itp.(wiem, że może się jeszcze dużo zmienić więc nie ograniczam się tylko do ilustratora)  Interesują mnie również animacje i ogólnie rzecz biorąc grafika komputerowa. Dużo czytałam o studiach i przeglądam kierunki na uczelniach. I z tego co widzę albo wybieram stronę artystyczna alba informatykę. W tym problem, że nie chce iść na informatykę bo zwyczajnie jej nie rozumiem i z matematyka też sobie nie radzę(wiem profil mat inf może wydawać się głupi w tym przypadku ale tylko tu był przedmiot grafika komputerowa)  A wszystkie ASP i podobne szkole wymagają teczki prac a o sobie nie mogę powiedzieć, że jestem jakoś szczególnie uzdolniona. Na pewno prędzej zabrałabym się za rysunek niż informatykę. Mimo wszystko uważam, że nie dam rady stworzyć tych pięknych prac, które widzę w przykładowych teczkach. I tu moje pytanie czy ktoś miał podobna sytuację? Jakie studia mam wybrać? czy dam radę popracować nad rysunkiem i dostać się na jakieś artystyczne studia? Czy uda mi się zostać grafikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo widzę, jak sobie wyobrażasz pracę artysty, jeśli, jak sama napisałaś, nie jesteś zbyt uzdolniona. Na sztukach pięknych są przedmioty związane z grafiką, jest też wiele innych. Oczywiście, talent to nie wszystko, bardzo dużo zależy od ćwiczeń ręki (co trwa często wiele lat) oraz od wyobraźni i łatwości znajdowania oryginalnych rozwiązań. W tej dziedzinie konkurencja jest tak duża, że podstawa to oryginalny pomysł oraz doskonały warsztat. 

Jeśli uważasz, że brak zdolności jesteś w stanie nadrobić ćwiczeniami, to radziłabym uderzać w sztuki i tam kierunek lub specjalizację z grafiki (zależy, co proponuje uczelnia). Nie trzeba tam być wybitnym malarzem, żeby się wybić. Liczy się pomysł i znalezienie swojej niszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kawauważam, że nie jestem wybitną artystka ale powiedzmy osobą, która potrafi coś namalować. Wiem, że to za mało do szkół takich jak ASP i też nie zależy mi na tym żeby koniecznie tam się  znaleźć. Szukam po prostu rozwiązania bo zależy mi na tym żeby tworzyć w programach na komputerze a nie na kartce chociaż wiem, że praca grafika komputerowego  także opiera się na rysunku. Tylko nie wiem czy mam jakieś inne wyjście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.





×

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.