Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Polska Komisja Akredytacyjna ocenia kierunki studiów na wszystkich uczelniach w Polsce. Informuje, że w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosła liczba ocen negatywnych. PKA najczęściej skrytykowała uczelniane wnioski o otwarcie studiów na takich kierunkac bezpieczeństwo wewnętrzne oraz fizjoterapia na studiach licencjackich i inżynierskich oraz . W przypadku studiów II stopnia (magisterskich), najwięcej zastrzeżeń budziły fizjoterapia, ekonomia, zarządzanie, pielęgniarstwo oraz pedagogika. Przewodniczący PKA prof. Marek Rocki, uważa, ze te informacje są szczególnie ważne dla maturzystów.

Myślicie, że ma rację? Zwracacie uwagę na ocenę PKA przy wyborze kierunku studiów? A może to tylko świstek bez znaczenia przy wyborze uczelni?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jakie ma znaczenie czy urzędnicy ocenią tak czy inaczej uczelnię? Pewnie i tak lepiej oceniają krewnych i znajomych królika...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Klaudia Dziechciarz
      Czesc
      Skończyłam 1 rok ekonomii. Nie jestem do końca zadowolona, to co podobało mi się najbardziej to oczywiście matma (oczywiście, bo lubię matematykę), statystyka opisowa (świetny przedmiot chociaż na studiach nikt go nie lubił) oraz technologie informacyjne. Biorąc pod uwagę to co mi się podobało myślę nad zmianą kierunku na informatyka i ekonometria na tej samej uczelni. Czy warto zamienić ekonomie na IiE? Po którym kierunku lepsze perspektywy? 
    • Przez deeudi
      Co do uczelni to tak:
      Zarządzanie - UMK w Toruniu
      Zarządzanie i inżynieria produkcji - UE Poznań
      Lingwistyka - UKW Bydgoszcz
      Są to trzy kierunki, które w jakiś sposób mnie interesują. Który wybrać, a który na pewno odrzucić? Jeśli chodzi o odpowiedzi w stylu 'zależy co Cię bardziej interesuje' to podziękuję, bo tak jak wyżej - w każdym znajdę tyle samo argumentów za i przeciw ze względu na zainteresowanie. W lingwistyce największym minusem jest to, że bardzo chciałam uniknąć studiowania w Bydgoszczy. Jakieś opinie, a może sugestie, żeby zastanowić się nad innym kierunkiem (jakim?)?
    • Przez Astrae
      Cześć! Kończę właśnie pierwszy rok pedagogiki I-go stopnia. Żeby zwiększyć swoje szanse w zawodzie jakim jest nauczyciel, chciałabym rozpocząć drugi kierunek. Mam teraz dylemat - wybrać polonistykę czy historię? Lubię obie dziedziny. Co prawda historii nie lubiłam uczyć się w szkole, ale poza nią nawet robiłam własne notatki. Obawiam się jedynie ciężkich książek, których treści nie byłabym w stanie zrozumieć. Najbardziej interesuje mnie w historii kultura. Co do polonistyki, lubię czytać książki, ale nie wiem, czy dam radę AŻ TYLE czytać. Słyszałam, że większość czyta streszczenia, bo nie nadążają. Do tego historia ma o wiele mniej godzin tygodniowo niż polonistyka, jednak szybciej znalazłabym pracę po pedagogice i polonistyce niż pedagogice i historii. Sama już nie wiem. Proszę o jakieś pomysły, propozycje, dane! Byłabym bardzo wdzięczna.
    • Przez Marja
      Cześć, planuję rekrutować na studia niestacjonarne II stopnia do WSB w Trójmieście. I właśnie wybieram między takimi specjalnościami Zarządzania jak Psychologia w zarządzaniu/ Marketing i komunikacja społeczna / Zarządzanie zasobami ludzkimi. Jakie macie opinie na ten temat? Może ktoś studiuje? Interesują wszystkie informacje o kierunkach, o uczelnie a również o Trójmieście (lepiej podać się do Gdyni czy Gdańska)
      Dziękuję z góry!)
    • Przez Hehe_
      Hej! Jest ktoś kto by mi mógł powiedzieć jak wyglądają przyjęcia na te studia? Czy dużo osób osiąga wytyczony próg punktowy? I jak w tamtym roku wyglądał próg punktowy po obniżeniu? Jestem ciekawa tego gdyż obawiam się że się nie dostanę na ten kierunek co bym chciała.

• Wypowiedzi z ostatnich 10 dni

• Chemii, poza wydziałem chemicznym, praktycznie nie ma na żadnym kierunku technicznym. Natomiast sam przedmiot o nazwie "fizyka" jest jednym z najlżejszych i najmniej obszernych na całych studiach, ale za to wszystkie przedmioty kierunkowe są ściśle związane z fizyką M.in. mechanika, elektrotechnika i termodynamika zaliczają się do szeroko pojętej fizyki i na tym nie koniec. Ministerstwo nauki prowadzi serwis monitorujący losy absolwentów: https://ela.nauka.gov.pl/   Możesz wybrać kierunek + uczelnię i sprawdzić jak to wygląda. W każdym razie po informatyce istnieje duża szansa na pracę w każdym nieco większym mieście, a po mechatronice nie ma już takiej swobody wyboru miejsca pracy. Po budownictwie musisz zrobić uprawnienia budowlane i do tej pory zarabiasz niewielkie pieniądze.
    • Też znam jedną osobę po tym, która będąc już absolwentem udała się do szkółki policealnej w celu zdobycia tytułu technika elektroradiologa i następnie pracy w szpitalu. Jeśli nie zaszły jakieś istotne zmiany, to praca przedstawiciela handlowego jest najlepszym scenariuszem dla szeregowego fizyka medycznego, bo praca i zarobki technika nie zachęcają do podjęcia studiów.
    • Wprowadzono limity przyjęć w stosunku do liczby wykładowców. Obecnie nie opłaca się przyjmować ponad limit 
  • Najpopularniejsze tematy na forum

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.