Skocz do zawartości
edytorka

Polonistyka na UMK - 2 stopień

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zastanawiam się, jakie są wrażenia studentów II stopnia filologii polskiej na UMK, jeśli jacyś są.

Ukończyłam I stopień na UG ze specjalizacją edytorską, a UMK przyciągnęło moją uwagę tym, że można robić dwie specjalizacje.

Jak wygląda możliwość praktyk, staży w Toruniu lub szukanie stałego zatrudnienia gdzieś w wydawnictwie lub tym podobnych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że pod względem pracy dużo gorzej niż w Trójmieście. 

Mam znajomego który ukończył doktorat na tym kierunku. Poziom jest bardzo wysoki i pod względem naukowym na pewno warto. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chodzi o dostępność pracy, to nie spodziewam się cudu, jednak informacja o poziomie jest istotna. Dziękuję! :)

A z pracą jak z pracą - po polonistyce nie musimy się ograniczać do jednej branży. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, polonistyka to bardzo ciekawy kierunek i szeroki dziedzinowo. Od dziennikarstwa, przez pracę w wydawnictwie, po samodzielną działalność wydawniczą. Do tego marketing itd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy, co chcesz robić w tym wydawnictwie. Redaktorzy i korektorzy językowi raczej w dzisiejszych czasach pracują zdalnie i na swoim, miasto nie ma więc to większego znaczenia. Jeśli chcesz pełnić w wydawnictwie jakieś inne funkcje (np. redaktora prowadzącego tytuły, pracować w marketingu), to rzeczywiście w Toruniu może Ci być trudno znaleźć taką pracę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Kamil95
      Wystartowała rekrutacja na studia anno domini 2019. Decyzję podejmujcie z głową z tego prostego powodu, że to ułoży wasze dalsze życie. Na tapet weźmy UW. Jeśli nie czujecie wyjątkowej pasji do kierunków takich jak fizyka, chemia, biologia czy Politologia (poniżej opis) to sobie darujcie. Zainteresowanie tymi tematami to podstawa, inaczej nie ma sensu. Niezmiennie od lat popularne są stosunki międzynarodowe, które za 3 lub 5 lat dadzą wiele możliwości. Omijacje szerokim łukiem Białorustykę (chyba, że bardzo chcecie), to typowe studia bez przyszłości (może tłumacz). Ale również kulturoznawstwo czy Politologię, która jest idealnym kierunkiem jeśli chcecie pracować jako ślusarz, sprzedawca w sieci McD czy kanar. Nie warto tracić waszej dobrze napisanej matury na takie kierunki, nie marnujcie czasu i życia. 
    • Przez karolina796
      Hej, potrzebuję pomocy z wyborem szkoły wyższej  Jak uważacie lepiej iść na administrację na Politechnike Warszawską, czy prawo na UMCS lub UMK. Po którym kierunku i szkole mam największe szanse zdobyć dobrą pracę? Czy ktoś z Was studiował na tych uczelniach i mógłby podzielić się opinią? 
      Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. 
      Pozdrawiam 
    • Przez Astrae
      Cześć! Kończę właśnie pierwszy rok pedagogiki I-go stopnia. Żeby zwiększyć swoje szanse w zawodzie jakim jest nauczyciel, chciałabym rozpocząć drugi kierunek. Mam teraz dylemat - wybrać polonistykę czy historię? Lubię obie dziedziny. Co prawda historii nie lubiłam uczyć się w szkole, ale poza nią nawet robiłam własne notatki. Obawiam się jedynie ciężkich książek, których treści nie byłabym w stanie zrozumieć. Najbardziej interesuje mnie w historii kultura. Co do polonistyki, lubię czytać książki, ale nie wiem, czy dam radę AŻ TYLE czytać. Słyszałam, że większość czyta streszczenia, bo nie nadążają. Do tego historia ma o wiele mniej godzin tygodniowo niż polonistyka, jednak szybciej znalazłabym pracę po pedagogice i polonistyce niż pedagogice i historii. Sama już nie wiem. Proszę o jakieś pomysły, propozycje, dane! Byłabym bardzo wdzięczna.
    • Przez Tatiana Khamova
      Cześć) Jestem studentką 6go roku polonistyki we Lwowie. Bardzo proszę was o wypełnienie niewielkiej ankietki na temat funkcjowania znaczeń wyrazów „NARÓD”, „NACJA". Ankieta jest anonimowa, jej wypełnienie zajmie 3-5 minut, a zebrane informacje bardzo mi pomogą w napisaniu pracy magisterskiej. 

Z góry dziękuję za poświęcony czas) 
      https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedGEbGtEpGQAyAEtCfrx4uY6hT0W9aRIRSzgLUBKkGGzKuhw/viewform?usp=sf_link
    • Przez Krzysztof Ronowicz
      Witam. Na wstępie napiszę że ukończyłem technikum informatyczne. Mam wiedzę z zakresu kwalifikacji : E12, E13, E14. Mam pytanie do osoby która studiowała informatykę inżynierską (najlepiej UMK, gdyż tam zostałem przyjęty). 
      Co warto sobie przypomnieć? Tak, tak, obszerny materiał, zobacz sobie plan zajęć, będziesz wiedział. Sęk w tym że niewiele rozumiem pod pojęciem "matematyka dyskretna etc.". Inaczej, co jestem w stanie,co zdążę sobie powtórzyć by dobrze wejść w ten kierunek studiów? Języki programowania, coś w ten deseń??
      Dziękuję z góry za konkretne odpowiedzi :), pozdrawiam. 

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.